Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-01-11

Lietus griauna Dakaro tvarkaraštį

  
Lietus griauna Dakaro tvarkaraštį
© Facebook nuotr.
Lenktynes tęsiantis A. Juknevičius taikosi į 15-uką.
A. Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio ekipažas („Toyota Hilux Overdrive“) antradienį septintame etape užėmė 21-ą vietą.

Sunkiausio pasaulyje Dakaro ralio, kuriame iš trijų lietuviškų ekipažų liko vienas, organizatoriams tenka trumpinti arba atšaukti vieną etapą po kito. Beveik tūkstantis kilometrų – tiek trečiadienį turėjo sukarti ralio karavanas, kuriame važiuoja ir lietuvis Antanas Juknevičius. Bet lenktynės neįvyko visiškai, nes sunkiausiais navigacijos iššūkiais intrigavęs etapas atšauktas dėl liūčių sukeltų purvo nuošliaužų.

Dakaro ralio dalyviai antradienį paliko Boliviją ir persikėlė į Argentiną, bet nuo gamtos stichijų niekur nepabėgo. Dėl neišvažiuojamų kelių lenktynininkai po septinto greičio ruožo negalėjo leistis suplanuotu maršrutu į Saltoje jų laukiantį bivaką. Įvertinę gamtines sąlygas organizatoriai pranešė atšaukiantys visą devintą ralio etapą. Į Čilesitą ralio dalyviai važiuos nesivaržydami tarpusavyje ir ketvirtadienį vėl lauks teisėjų sprendimo.
Lenktynių trasą merkiančios liūtys Dakaro ralio rengėjams neišsprendžiamu galvosūkiu virto praėjusios savaitės pabaigoje. Šeštadienio etapas taip pat buvo atšauktas, dar trys – sutrumpinti.
 
A. Juknevičiaus ir Dariaus Vaičiulio ekipažas („Toyota Hilux Overdrive“) antradienį septintame etape užėmė 21-ą vietą, o bendroje automobilių įskaitoje žengia 25-as. Lenktynininkas sakė, kad jo tikslas yra patekti į 15-uką, jeigu atlaikys technika.
 
Sausio 2 d. Asunsjone (Paragvajus) startavusį Dakaro ralį pradėjo 143 motociklininkai, 37 keturračių pilotai, 77 automobilių ir 50 sunkvežimių ekipažų. Pirmą savaitę ginklus teko sudėti maždaug ketvirtadaliui lenktynininkų, tarp jų buvo ir du automobilių įskaitos dalyviai iš Lietuvos – Benediktas Vanagas ir Vaidotas Žala.
 
Lenktynių finišas laukia sausio 14 d. Buenos Airėse (Argentina). Sportininkams iš viso reikės sukarti beveik 9 tūkst kilometrų, skaičiuojant tiek greičio ruožus, tiek neįskaitinius pervažiavimus.
  

Žymos: automobilių sportas, dakaro ralis

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Petriukas varto receptų knygą. Susiraukia ir sako mamai:
– Bloga knyga...
– Kodėl?
– Nes visi receptai prasideda žodžiais „Paimkite švarų indą...“