Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Parengė Gustas Godutis   |   2010-08-26

Lietuva pasirengė krepšinio maratonui

  
 Lietuva pasirengė krepšinio maratonui Linas Kleiza.

Šeštadienį keturiuose Turkijos miestuose prasidėsiantis pasaulio vyrų krepšinio čempionatas dvi savaites prikaustys Lietuvos krepšinio aistruolius prie televizorių.

mal">Mūsų šalies rinktinei Lietuvos krepšinio federacija iškėlė užduotį patekti į šešetuką. Kęstutis Kemzūra pasirengęs jam patikėtą darbą atlikti pagal planą. Maksimalių rezultatų sieksiančios ekipos strategas įsitikinęs, kad mūsų šalies pajėgiausi žaidėjai gali kovoti dėl aukštesnių pozicijų čempionato turnyro lentelėje nei per pastaruosius du dešimtmečius mūsiškiams yra pavykę pasiekti.

„Reikia žaisti greitai, aktyviai, bet protingai“, - štai tokią taktiką pasaulio čempionatui Turkijoje parengęs Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris K.Kemzūra.

Treneris teigia, kad visuomet yra ką patobulinti, o pasitempti rezervų taip pat yra. Krepšininkai supranta - kiekvienas pelnytas taškas yra lemiamas. Jis tikisi, jog čempionate aplaidžių, neapgalvotų metimų ar poelgių bus nedaug.

Lietuviai žais D grupėje, kurioje favoritais laikomi ispanai ir prancūzai. Į čempionatą ispanai atvyksta kupini ambicijų, nors ir be galingojo vidurio puolėjo Pau Gasolio. Prancūzijos rinktinė kausis be kelių NBA žaidžiančių žaidėjų, bet rinktinėje žais kiti aukšto lygio, atletiški sportininkai.

Naujosios Zelandijos komanda neišsiskiria talentingais žaidėjais, bet ekipos dvasia labai tvirta. Libano rinktinė yra jauna ir sieks pergalių iš paskutiniųjų. Kanados ekipoje nebus žvaigždės Stevo Nasho ir bandys įrodyti galinti žaisti be lyderio.

Profesoriaus nuomonė

Lietuvos kūno kultūros akademijos profesorius Stanislovas Stonkus sako, kad gerokai atsinaujinusi komanda palieka neblogą įspūdį. „Matau, kad rinktinėje turistų nebus. Visi įneš savo indėlį. Žinoma, daugiausia tikimasi iš Lino Kleizos, Roberto Javtoko, Manto Kalniečio ir Jono Mačiulio“,- teigė S.Stonkus.

Specialisto nuomone, M.Kalnietis, T.Delininkaitis ar M. Gecevičius gerai susitvarko su įžaidėjų pareigomis. Svarbu, jog šie žaidėjai pelno nemažai taškų, improvizuoja aikštėje. Rūpesčių čempionate gali kelti vidurio puolėjo pozicija. Kol kas be R.Javtoko, kitiems gali būti sunku žaisti šioje pozicijoje. Tačiau komandinis žaidimas galėtų užglaistyti šią spragą. Jo nuomone, rinktinės stiprioji pusė - gera gynyba ir komandinis žaidimas.

Pasak profesoriaus, šiais metais padėtas geras pagrindas kitų metų rinktinei, kai 2011 metų Europos vyrų krepšinio čempionatas vyks Lietuvoje.

Profesorius sakė prognozėmis neužsiimantis, bet patekimą tarp aštuonių stipriausių pasaulio komandų vertintų gerai.

S.Jovaišos nuomonė

Lietuvos rinktinė palieka neblogą įspūdį, tobulėja su kiekvienu maču, žaidžia be panikos. Stabiliai kol kas niekas neatrodo, vyksta savęs ieškojimas. Gerai, kad J.Mačiulis susiėmė ir tapo vienu iš komandos lyderių. Ryžtą demonstruoja ir L.Kleiza, aktyvūs yra P.Jankūnas, M.Kalnietis, S.Jasaitis ir R.Seibutis. Savęs vis neatranda M.Gecevičius, bet jis tikrai turi didelį potencialą.

Su įžaidėjo problema kol kas pavyksta tvarkytis – viskas kompensuojama bendrais veiksmais, kai aikštėje žaidžia du mažesni krepšininkai ir pakaitomis atlieka tas funkcijas. Tai gana naujas dalykas ir varžovams nelengva prie jo priprasti.

Jeigu gerai seksis, tai čempionate galime būti ir pirmajame ketvertuke, jei ne, į aštuntuką tikrai esame pajėgūs patekti. O konkreti vieta priklausys jau nuo to, kaip viskas klostysis.

Sergejaus Jovaišos nuomone, čempionato favoritai yra JAV, Ispanija, Graikija ir Argentina. Gal į jų gretas įsiterps ir mūsiškiai. „Nors pagal sudėtį ir galimybes ši Lietuvos rinktinė neatrodo čempioniška, bet 2003 m. Europos čempionate Švedijoje juk irgi niekas netikėjo, nebuvome favoritai, o laimėjome“, sako krepšinio legenda. Be to, šiais metais lietuviai turi didelę motyvaciją ir gali iškrėsti nemalonumų bet kuriems priešininkams, kad ir tai pačiai JAV rinktinei ar Ispanijai.

Tik faktai

Lietuvos krepšinio rinktinė pasaulio čempionate dalyvaus trečią kartą. 1998 m. Graikijoje ir 2006 m. Japonijoje  lietuviai užėmė 7 vietą.

Šių metų pirmenybių favoritė - JAV rinktinė. Bukmekeriai amerikiečių laimėjimo tikimybę vertina  60 proc. (koefic. 1,7). Ispanų galimybės laimėti auksą - 23 proc. (koefic. 4,25), graikų – 10 proc. (koefic. 10), o argentiniečių ir serbų – po 6,7 proc. (koefic. 15).

Lietuvai prognozuojama 8-12 vieta, o mūsiškių šansai tapti planetos čempionais siekia tik 2 proc. (koefic. 50).

Pirmąsias čempionato  rungtynes Lietuvos krepšininkai žais rugpjūčio 28 d., šeštadienį, su Naująja Zelandija. Iš viso pirmenybėse Turkijoje varžysis 24 rinktinės.

  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Skamba buto durų skambutis. Duris atidaro Petro žmona. Nepažįstama moteriškė lemena:
– Renku aukas girtuoklių prieglaudai...
– Luktelėkite, – atsako buto šeimininkė, – tuoj vieną atitempsiu!
Ir atitempia girtą Petrą.