Lietuviai palaužė Italijos ekipą

© musukrepsinis.lt
Lietuvos rinktinė švenčia antrąją pergalę.
A. Juškevičius spurtavęs sužaidė karjeros rungtynes.

Lietuvos vyrų rinktinė iškovojo antrąją iš eilės pergalę Europos krepšinio čempionate. Lietuviai rezultatu 78:73 (23:23, 18:9, 16:17, 21:24) palaužė Ettore Messina treniruojamą Italijos rinktinę.

Abi ekipos vakar iškovojo pergales. Lietuviai 88:73 įveikė šeimininkų Izraelio komandą, o italai 77:66 nugalėjo Ukrainos rinktinę.
Dainiaus Adomaičio auklėtiniai mačą pradėjo tokia startine sudėtimi: Mantas Kalnietis, Marius Grigonis, Jonas Mačiulis, Donatas Motiejūnas, Jonas Valančiūnas.

Rungtynes geriau pradėjo italai, kurie taikliais tritaškiais greitai įgavo solidų pranašumą – 2:11. Bet Jono Mačiulio tolimas metimas neleido italams nutolti per daug – 7:11. Po kelių sėkmingų atakų Italijos krepšininkai vėl kiek atitrūko ir įgavo dviženklę persvarą – 9:19. Tačiau lietuviai čia pat vėl sumažino deficitą – 14:19. Paskutinėmis kėlinio minutėmis lietuviai pataikė tris tritaškius iš eilės ir po pirmos rungtynių dalies rezultatas buvo lygus – 23:23.
Antrojo kėlinio pradžioje Artūro Gudaičio metimas išvedė lietuvius į priekį – 25:23. Italams sunkiai sekėsi rinkti taškus, o tuo naudodamiesi mūsiškiai dviem tritaškiais padidino savo persvarą – 33:25. Po Manto Kalniečio metimo lietuvių persvara pirmą kartą pasiekė dviženklę ribą – 35:25. Antroje kėlinio pusėje italai kiek aptirpdė lietuvių pranašumą – 38:31, bet po dviejų kėlinių lietuviai išlaikė devynių taškų skirtumą – 41:32.
Trečiąjį kėlinį dar vienu tritaškiu „atidarė“ Adas Juškevičius – 44:34. Italai pataikė du tritaškius iš eilės, bet lietuviai irgi atsakė tiksliomis atakomis – 48:39. Po Ado Juškevičiaus taiklaus tolimo metimo lietuviai vėl įgavo dviženklę persvarą – 53:41. Daugiausia to paties A. Juškevičiaus pastangomis lietuviai antroje kėlinio pusėje išsaugojo solidų pranašumą – 57:45. Ketvirčio pabaigoje Ettore Messina auklėtiniai laimėjo trumpą atkarpą ir apkarpė mūsiškių pranašumą iki vienženklio – 57:49.

Ketvirtą kėlinį lietuviai pradėjo dar vienu tolimu metimu – 60:49. Kėliniui įsibėgėjant dar kelias atakas sėkmingai užbaigė Marius Grigonis, o lietuviai liko priekyje – 65:54. Vėliau italai, taškus pelnę dviejose atakose iš eilės, kiek priartėjo – 65:59. Tačiau čia pat lietuviai vėl kiek atitrūko – 68:59. Rungtynių pabaigoje italai dar bandė surengti šturmą, bet mūsiškiai atsilaikė ir iškovojo antrąją pergalę šiame čempionate, šį kartą rezultatu 78:73.

Žymos: Italija, Lietuvos rinktinė, eurobasket 2017, pergalė, Tel Avivas