Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2018-10-22

Lietuvis – nepralenkiamas Britanijos šonaslydžio čempionate 

  
Lietuvis – nepralenkiamas Britanijos šonaslydžio čempionate
© Organizatorių nuotr.
Britanijos čempionatas baigėsi A. Vaškelio pergale.
Pergalė paskutiniajame etape kauniečiui leido įsitvirtinti 3-ioje vietoje bendrojoje įskaitoje

Savaitgalį baigėsi Britanijos šonaslydžio čempionatas – paskutiniajame jo etape triumfavo lietuvis Aurimas Vaškelis, kuris bendrojoje įskaitoje įsitvirtino prizininkų trejetuke.

Šių metų čempionato sezonas užbaigtas Rockinghamo trasoje, kurioje ir triumfavo lietuvis, varžybose dalyvaujantis su BMW automobiliu.
Ši pergalė kauniečiui profesionalų grupėje leido įsitvirtinti 3-ioje vietoje bendrojoje čempionato įskaitoje – A. Vaškelis per penkis etapus surinko iš viso 150 taškų, ir artimiausią varžovą Mattą Carterį aplenkė 5 taškais.
 
Britanijos čempionu tapo Duane’as McKeeveris (245 tšk.), antrają vietą užėmė Martinas Richardsas (190 tšk.).
 
Beje, 5-ojo etapo finale A. Vaškelis įveikė būtent sezono lyderį D. McKeeverį. 
 
Iš viso 2018 metų čempionate varžėsi 51 vairuotojas.
 
A. Vaškelio komentaras:
 
„Kaip ir daugelis tautiečių, išvažiavau į Angliją papildomai užsidirbti pinigų varžyboms Lietuvoje, užsienio šalių čempionatais tik domėjausi, tačiau dalyvauti nesiruošiau – neįsivaizdavau savęs ten dalyvaujančio.
 
Anglijoje įsidarbinau savo draugų garaže Londone, jie ir pastūmėjo mane dalyvauti Britanijos čempionate – esu labai jiems dėkingas, nes draugai manimi tikėjo labiau nei aš pats savimi.
 
Debiutinis sezonas buvo labai sunkus, kiekviename etape lydėjo techninės automobilio problemos, todėl ir pasiekimai buvo nedideli.
 
Šių metų čempionatas – kur kas geresnis, nors mano automobilis pradėjo važiuoti taip, kaip noriu, o aš jau turėjau vertingos patirties ir pasitikėjimo savimi. Taip sezonas nebuvo idealus, tačiau jo pabaiga buvo tobula – pavyko aplenkti šiemet dar nenugalėtą D. McKeeverį.
 
3 vieta British Drift Championship profesionalų lygoje yra puikus pasiekimas. Pirmąsias tris vietas užėmusiems sportininkams taip pat suteiktos aukščiausio lygio – FORMULA DRIFT – šonaslydžio varžybose. Tai prestižinis šio sporto turnyras, jame dalyvauja visi geriausieji.
 
Tai puiki galimybė, deja, kažin ar mes su komanda galėsime ja pasinaudoti – norint dalyvauti šiose varžybose reikalingas itin didelis biudžetas, tad planus teks atidėti ateičiai: kažin, ar pavyks rasti tokį rėmėją, kuris padėtų mums pasiekti šią svajonę.
 
O dabar sėsim prie stalo ir aptarsim ateinančio sezono planus.“
Čempionato mėgėjų pogrupyje taip pat varžėdi du lietuviai. Nerijus Voliukevičius bendrojoje įskaitoje užėmė 19, o Deividas Petrauskas – 45 vietą.
 
Pergalingas A. Vaškelio pasirodymas 5 etapo finale:
 
 
Organizatorių nuotr. Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr. Organizatorių nuotr.
 
  

Žymos: automobilių sportas, aurimas vaškelis, šonaslydis

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– O tu bėgioji rytais?
– Taip, dažniausiai po namus, rėkaudamas: „f..k, pramiegojau!“