Lietuvos irkluotojai dominuoja – jie pasaulio čempionai

© Facebook nuotr.
Lietuvių ketvertukas auksą iškovojo po išties galingo finišo.
Kad lietuviai taps čempionais buvo aišku iki finišo likus apie 200 metrų

JAV įvykusiame pasaulio irklavimo čempionate Lietuvos atstovai dar kartą įrodė, kad yra vieni iš geriausių šios sporto šakos atstovai planetoje – mūsiškiai iš pirmenybių parsivežė tauriausius apdovanojimus.

Aukso medalius JAV mieste Sarasotoje vykusiame čempionate iškovojo Lietuvos vyrų porinė keturvietė – Rolandas Maščinskas, Dovydas Nemeravičius, Martynas Džiaugys ir Aurimas Adomavičius.
Ketveriukė 2 kilometrų distanciją finaliniame plaukime įveikė per 5 min. 43,1 sek., fantatiškai finišavę lietuviai paskutinėje atkarpoje aplenkė antroje vietoje likusią Didžiosios Britanijos komandą (5 min. 45,03 sek.), bronzos medalius iškovojusius Estijos irkluotojus (5.45,32) ir favoritais laikytus bei ilgą laiką trasoje pirmavusius olandus (5.45,82), kurie liko ketvirti.

Kad lietuviai taps čempionais buvo aišku iki finišo likus apie 200 metrų – mūsiškiai artimiausius varžovus aplenkė akivaizdžia persvara.

Ši Lietuvos keturvietės šiemet dominavo viso sezono varžybose ir laimėjo visas elitines varžybas, kuriose dalyvauja pajėgiausi irkluotojai.

Pasaulio čempionate per plauką nuo medalių liko Mildos Valčiukaitės ir Ievos Adomavičiūtės duetas – merginos 2 km dviviečių irklavimo finale liko ketvirtos (6 min. 51,3 sek.), 4 vietą užėmė ir Rio de Žaneiro olimpiados vicečempionai Saulius Ritteris ir Mindaugas Griškonis: vyrų dvivietė distanciją įveikė per 6 min. 12,58 sek.

Žymos: Irklavimas, pasaulio čempionatas, aukso medaliai