Tiesa.com   |   2010-08-29

Lietuvos krepšininkai įveikė zelandus

© delfi.lt
Mantas Kalnietis.

Šeštadienį lietuviai pergale pradėjo 2010 metų pasaulio krepšinio čempionatą ir savo pirmosiose D grupės rungtynėse 92:79 (25:24, 25:10, 24:27, 18:18) įveikė Naujosios Zelandijos krepšininkus bei įsirašė sąskaiton pirmąjį tašką.

mal">Pirmas rungtynių kėlinys buvo apylygis ir baigėsi rezultatu 25:24. Antrame kėlinyje lietuviai spurtavo ir pasiekė lemiamą persvarą 45:28, o bendrai antrą ketvirtį mūsų rinktinė laimėjo 15 taškų persvara – 25:10.

Trečiajame ir ketvirtajame kėliniuose zelandai buvo sušvelninę rezultatą 8 ir 7 taškų atstumu, bet lietuviai išsaugojo iniciatyvą savo rankose ir rungtynes laimėjo - 92:79.

Rezultatyviausias Lietuvos rinktinėje buvo Linas Kleiza – 27 taškai, 15 taškų pataikė Paulius Jankūnas, 14 – Jonas Mačiulis. Kiti žaidėjai: M.Gecevičius ir T.Delininkaitis pelnė po 8, T.Klimavičius bei M.Kalnietis po 6, S.Jasaitis 4, M.Pocius bei R. Javtokas po 2, R.Seibutis taškų nepelnė, M.Andriuškevičius - nerungtyniavo.

N. Zelandijos krepšininkas Kirkas Penney pelnė beveik pusę savo komandos taškų - 37.

Deja, šiose rungtynėse susižeidė labai svarbus Lietuvos rinktinės narys Robertas Javtokas. Dar nėra aišku, ar jis galės toliau padėti komandai.

Kitose D grupės rungtynėse Libano krepšininkai netikėtai 81:71 įveikė Kanados rinktinę.