tiesa.com   |   2013-12-05

Lietuvos plaukimo žvaigždė vis ryškesnė

Lietuvos plaukimo žvaigždė vis ryškesnė Rūta Meilutytė tarp geriausių plaukikių liko trečia.

Lietuvos plaukimo žvaigždė Rūta Meilutytė geriausios plaukikės rinkimuose užėmė trečią vietą. Kaunietė surinko 14,1 proc. balsų. 16-metę pralenkė Vengrijos atstovė Katinka Hosszu (62 proc.), užėmusi pirmąją vietą, o antroje liko pagrindinė R. Meilutytės varžovė rusė Julija Jefimova, surinkusi 16,9 proc. balsų.

Europos plaukimo federacijos organizuotuose rinkimuose praėjusiais metais olimpinė ir pasaulio bei Europos čempionė taip pat buvo likusi trečia.
Nors rinkimuose kol kas lietuvė ir netriumfavo, tačiau ir toliau skina rekordus ir renka medalius. Brazilijoje Lietuvos plaukikė 50 m distanciją krūtine įveikė per 30,8 sek. ir pasiekė Pasaulio mokyklų žaidynių rekordą. R. Meilutytė pasipuošė auksu. Plaukikei nuo vasaros priklausantis šios rungties planetos rekordas yra 29,48 sek. Tai buvo maloni pergalė ir pačiai sportininkei, ir jos gerbėjams. Treneris Jonas Ruddas susiruošus į Braziliją nežadėjo tokių pasiekimų. Jis teigė, kad tai pirmasis startas 50 m baseine, be to, jis atviras, tad plaukti dar trukdys ir vėjas. Tačiau sportininkei tai nesutrukdė pasiekti puikių rezultatų.

Žaidynėse Brazilijoje R. Meilutytė atstovauja Anglijos rinktinei, nes mokosi Plimuto koledže.
Koją pakišo apsinuodijimas, dėl kurio sportininkė buvo priversta praleisti 100 m krūtine asmenines ir komandines varžybas, tačiau per kelias dienas jauna mergina atsigavo ir vėl sėkmingai startavo. Ji triumfavo 50 m laisvuoju stiliumi rungtyje ir pasipuošė sidabro medaliu komandinėje estafetėje. Lietuvė finišą pasiekė per 25,30 sek. ir pagerino žaidynių rekordą.

Gruodžio 12–15 d. geriausia Lietuvos plaukikė dalyvaus Danijoje vyksiančiame Europos čempionate 25 m baseine.

Žymos: Rūta Meilutytė, Plaukimas