Tiesa.com, musukrepsinis.lt   |   2017-09-06

Lietuvos rinktinė baigė grupės varžybas ir tapo lyderiais

© musukrepsinis.lt
J. Valančiūnas šiame čempionate - nenugalimas.
Trečio kėlinio metu spurtavę Lietuvos krepšininkai atsuko nugarą vokiečiams, o Jonas Valančiūnas aikštelėje siautėjo tarsi uraganas.

Lietuvos vyrų rinktinė pirmąjį Europos čempionato etapą baigė pergalingai. Paskutinėse grupės rungtynėse Dainiaus Adomaičio auklėtiniai rezultatu 89:72 (23:19, 24:24, 25:17, 17:12) įveikė Vokietijos nacionalinę komandą.

Abi ekipos jau prieš šias rungtynes buvo užsitikrinusios vietas atkrintamosiose varžybose.
Pastarajame ture lietuviai 94:62 sutriuškino Ukrainos rinktinę, o Vokietija 61:55 palaužė Italijos rinktinės pasipriešinimą.

Lietuvos rinktinė mačą pradėjo tokiu startiniu penketu: Mantas Kalnetis, Marius Grigonis, Mindaugas Kuzminskas, Donatas Motiejūnas, Jonas Valančiūnas.

Lietuvių taškų sąskaitą taikliu metimu atidarė Donatas Motiejūnas, tritaškį su pražanga pridėjo Marius Grigonis ir lietuviai atitrūko – 6:0. Vokiečiai lietuvių per daug toli nepaleido – 10:8. Kėliniui įpusėjus mūsiškiai išlaikė nedidelę persvarą – 16:14. Antroje kėlinio pusėje abiejų komandų puolimas kurį laiką strigo, bet tai vis tiek leido lietuviams po pirmojo ketvirčio pirmauti 23:19.

Antrą kėlinį dvitaškiu „atidarė“ Jonas Mačiulis – 25:19. Kėliniui įsibėgejant lietuviai padidino savo persvarą – 31:24. Ketvirčiui įpusėjus mūsiškių pranašumas pirmą kartą pasiekė dviženklę ribą – 37:27. Bet vėliau varžovai rezultatą kiek sužvelnino – 40:36. Paskutinę kėlinio minutę vokiečiai išsiveržė į priekį – 42:43. Adas Juškevičius paskutinę kėlinio sekundę pataikė tritaškį ir įpusėjus mačui leido lietuviams susigrąžinti persvarą – 47:43.

Trečiajame kėlinyje pirmuosius Lietuvos rinktinės taškus pelnė Jonas Valančiūnas – 49:43. Pirmoje kėlinio pusėje tas pats Jonas Valančiūnas tiesiog dominavo, tritaškį pridėjo Mantas Kalnietis ir lietuvių persvara vėl šoktelėjo iki dviženklės – 58:47. Kėliniui įpusėjus oponentai vėl priartėjo – 59:54. Lietuviams ir toliau nepavyko atitrūkti – 64:60. Vis dėlto, kėlinio pabaigoje lietuviai laimėjo atkarpą 8:0 ir po trijų kėlinių vėl įgavo dviženklį pranašumą – 72:60.

Paskutinį ketvirtį tritaškiu pradėjo Donatas Motiejūnas ir mūsiškių persvara šoktelėjo iki penkiolikos – 75:60. Kėlinio eigoje lietuviai sugebėjo išlaikyti dviženklį pranašumą – 77:61. Kėliniui įpusėjus varžovai skirtumą aptirpdė iki vienženklio – 79:70. Tačiau lietuviai neleido vokiečiams priartėti per daug ir vėl pabėgo – 85:70. Per likusį laiką varžovai rimtesnio šturmo nebesurengė ir lietuviai iškovojo pergalę 89:72.
Ši pergalė Dainiaus Adomaičio auklėtiniams užtikrino pirmąją vietą grupėje.

Žymos: Krepšinis, Lietuvos rinktinė, eurobasket 2017