Tiesa.com   |   musukrepsinis.lt   |   2017-11-24

Lietuvos rinktinė tiesiog nušlavė varžovus

© musukrepsinis.lt nuotr.
Rinktinės kapitonas K. Lavrinovičius.

Lietuvos rinktinė FIBA 2019-ų metų pasaulio čempionato atranką pradėjo triuškinama pergale svečiuose prieš Kosovo krepšininkus.

Lietuviai laimėjo rezultatu 99:61 (20:21, 15:14, 25:12, 39:14).
Nors Lietuvos rinktinė pirmoji atidarė taškų sąskaitą FIBa 2019 Pasaulio čempionato atrankos rungtynėse, tačiau šeimininkai ilgai netruko ir perėmė iniciatyvą ir spurtavo 0:7. Įpusėjus kėliniui Kosovo rinktinė buvo priekyje 7 taškais. Antroje pirmojo ketvirčio pusėje komandos draugai sėkmingai surado Vaidą Čepukaitį, kuris pelnė 6 taškus iš eilės ir sumažino atsilikimą iki minimumo 20:21 po pirmojo kėlinio.

Antrojo kėlinio pradžioje komandos apsikeitė netaikliai metimais, o pirmuosius taškus tik trečiąją ketvirčio minutę pelnė kapitonas Kšištofas Lavrinovičius ir išvesdamas Lietuvius į priekį antrąjį kartą šiose rungtynėse. Nors šeimininkai atsakė taikliu dvitaškiu, tačiau kapitonas jau kitoje atakoje įmetė tritaškį metimą 25:23. Itin klampiame ir nerezultatyviame antrajame ketvirtyje Lietuvos vyrų rinktinė sužaidus 6 minutes turėjo keturių taškų persvarą 29:25. Dėl išnaudoto komandinių pražangų limito Kosovo rinktinė baudų metimais mažino atsilikimą ir likus žaisti dvi su puse minutės išlygino rezultatą 29:29. Vos tik lietuviai išsiverždavo į priekį, šeimininkai iškart atsakydavo dviem taškais. Nors Lietuviai laimėjo antrąjį kėlinį 15:14, tačiau bendrame rezultate išsiveržti į priekį nepavyko. Po dviejų kėlinių 35:35. Pirmoje rungtynių pusėje rezultatyviausiai Lietuvių gretose žaidė Vaidas Čepukaitis ir Renaldas Seibutis po 8, Kšištofas Lavrinovičius pelnė 7 taškus.

Trečiajame kėlinyje Gediminas Orelik pelnė 6 taškus iš eilės ir išvedė svečius į priekį 41:35, o vos tik aikštelėje pasirodęs Adas Juškevičius persvarą padidino iki 8 taškų – 43:35, o tai privertė Kosovo rinktinės trenerį Brad Greenberg imti minutė pertraukėlę. Įpusėjus trečiajam kėliniui Lietuviai jau turėjo 10 taškų pranašumą, o Kosovo komanda tik baudos metimais pelnė pirmuosius savo taškus 45:37. Kosovo komanda, vedama Dardano Berishos ir Scotto Bamfortho, antroje trečiojo ketvirčio pusėje sumažino atsilikimą iki 3 taškų 49:46. Po Gedimino Oreliko trečio tritaškio Lietuviai vėl turėjo 9 taškų pranašumą 55:46. Po spurto kėlinio pabaigoje, Evaldo Kairio ir Ado Juškevičiaus taiklių metimų, Lietuviai priekyje 60:47.

Ketvirtame kėlinyje vis labiau girdint Lietuvos rinktinės aistruolius Deividas Gailius pataiko tritaškį metimą, o po Ado Juškevičiaus rezultatyvaus perdavimo per nugarą Eimantas Bendžius deda kamuolį iš viršaus ir išveda svečius į priekį 65:47. Įpusėjus kėliniui po dar vieno Deivido Gailiaus tritaškio metimo lietuviai jau buvo priekyje 49:75. Sužaidus 7 minutes Lietuvių persvara išaugo iki 34 taškų 88:54. O rungtynės baigėsi rezultatu 99:61 (20:21; 15:14; 25:12; 39:14). Lietuvos rinktinė šiose rungtynėse atliko net 26 rezultatyvius perdavimus, kai tuo tarpu varžovai jų atliko tik 9.

Lietuvos rinktinėje geriausiai sužaidė Adas Juškevičius pelnęs 16 taškų ir 5 rezultatyvūs perdavimai, Gediminas Orelik 12 (3/5 trit.), Eimantas Bendžius ir Deividas Gailius įmetė po 11.

Kosovo rinktinėje geriausiai sužaidė Dardanas Berisha pelnęs 19 taškų, Stanas Bamforthas pridėjo 17 (2/7 trit.).