Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   2016-08-03

Lietuvos sportininkus Brazilija pasitiko svetingai

  
Lietuvos sportininkus Brazilija pasitiko svetingai
© google.com
Olimpinis kaimelis buvo baigtas prieš pat žaidynes.
Brazilai saugoti sportininkų atsiuntė ne tik policininkų, bet ir karių.

Lietuvos sportininkai gyvenimo sąlygomis Rio de Žaneiro olimpiniame kaimelyje nesiskundžia, o kai kurie krepšininkai net atsisako jiems skirtų patogumų. Skirtingai nei pirmieji į kaimelį atvykę australai ir Naujosios Zelandijos sportininkai, lietuviai nesusidūrė su statybininkais, šiukšlėmis ir neveikiančia kanalizacija.

 Krepšininkai trumpina lovas
 
Aukštaūgiams atletams lovos buvo prailgintos, tačiau toks patobulinimas reikalingas ne visiems. „Aš aukštas žmogus, esu pratęs, kad kojos kabotų, kai miegu, todėl lovos pailginimą nuėmiau“, – paklaustas, ar patogiai miega, sakė Antanas Kavaliauskas.
Ilgesnė lova nereikalinga ir jo komandos draugui Mindaugui Kuzminskui – eidamas miegoti jis taip pat nuima lovos pailginimą.
 
Krepšininkai kambariuose gyvena po du, gyvenimo sąlygomis patenkinti. Dviem sportininkams tenka dalytis viena nedidele spinta, tačiau, anot jų, tvarkingai sudėjus daiktus viskas spintose telpa. Po treniruočių krepšininkai dažniausiai ilsisi kambariuose, kaip ir kiti sportininkai, gana anksti eina miegoti.
 
Beje, po paskutinių draugiškų rungtynių su brazilais treneris Jonas Kazlauskas pranešė, kad lengvą traumą patyrusį puolėją Edgarą Ulanovą galutiniame dvyliktuke keičia įžaidėjas Vaidas Kariniauskas.
 
Ilgesnė lova nereikalinga ir Mindaugui Kuzminskui, eidamas miegoti jis nuima lovos prailginimą. Ilgesnė lova nereikalinga ir Mindaugui Kuzminskui, eidamas miegoti jis nuima lovos prailginimą.
 
Buriuotojas nevaikšto – važinėja paspirtuku
 
Olimpinio kaimelio teritorija – tarsi mažo miesto. Iki valgyklos ar transporto stotelės tenka paėjėti nuo keliolikos iki keliasdešimties minučių. Nemažai čia gyvenančių sportininkų po kaimelį keliauja atsivežtais dviračiais, tačiau su paspirtukais kol kas teko matyti tik Lietuvos atstovus – buriuotoją Juozą Bernotą ir jo trenerį Gintautą Bernotą. „Tai buvo Juozo idėja, jis vaikščioti nepratęs“, – juokėsi treneris, paklaustas, kaip kilo mintis į Rio de Žaneirą atsivežti šią transporto priemonę.
 
Paspirtukais buriuotojas ir treneris važiuoja iki valgyklos, stotelės, paspirtukus vežasi ir į bazę, kurioje treniruojasi, mat nuo stotelės reikia paėjėti nemažą atstumą. Paklaustas, ar ir namuose Lietuvoje Juozas mėgsta užšokti ant paspirtuko, buriuotojas nusišypsojo: „Namuose beveik nebūnu.“
Saugumui – ypatingas dėmesys
 
Visiškai naujame kaimelyje šalia ką tik baigtų pastatų mėlynuoja baseinai, sportininkams įrengtos poilsio ir laisvalaikio zonos. Įspūdingo dydžio valgykloje didelė patiekalų įvairovė – nuo europietiškų iki azijietiškų, be abejo, yra ir braziliškų gardumynų, vietinių egzotinių vaisių.
 
Brazilai saugoti sportininkų atsiuntė ne tik policininkų, bet ir karių. Ypač sustiprintas saugumas oro uostuose. Tą pajuntą net ir tranzitu keliaujantys žmonės – jų laukia papildomos patikros procedūros. Kelyje nuo oro uosto iki Olimpinio kaimelio budi kariškiai ir policininkai, kaimelį saugo rimtai apsiginklavę kariai – jie budi ne tik prie įėjimų, bet ir kaimelio teritorijoje. Sportininkų gyvenvietės padangę saugo ratus sukantys sraigtasparniai.
 
Visiškai naujame kaimelyje šalia ką tik baigtų pastatų mėlynuoja baseinai, sportininkams įrengtos poilsio ir laisvalaikio zonos. Visiškai naujame kaimelyje šalia ką tik baigtų pastatų mėlynuoja baseinai, sportininkams įrengtos poilsio ir laisvalaikio zonos.
  

Žymos: olimpinės žaidynės, sportininkai, olimpinis kaimelis, krepšininkai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Sloguoju… Dabar net nežinau, kurios kojinės švarios...