Tiesa.com   |   2017-05-22

London Timber Mažosios taurės pusfinaliuose – staigmenų šūsnis

Sekmadienio vakarą įvyko trejos Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) akistatos, po kurių paaiškėjo visi London Timber taurių finalų dalyviai. Didžiausią savaitgalio staigmeną pateikė „Tornado“ vyrai, kurie Mažosios taurės pusfinalyje įveikė pirmojo etapo nugalėtoją „Sparta-2“ ekipą.

PADARĖ IŠVADAS. Trečias kartas nemelavo – šiame sezone du kartus „Spartos-2“ pranašumą pripažinę „Tornado“ vyrai padarė išvadas ir dramatiškai žengė į London Timber Mažosios taurės finalą.
Vos vieną nesėkmę pirmajame varžybų etape patyrusi „Sparta-2“ (1) komanda egzaminavo paskutinę minutę į atkrintamųjų traukinį įšokusius „Tornado“ (4) vyrus, tad atrodė, jog intriga šioje dvikovoje net nekvepės.
Susitikimo pradžia tarsi patvirtino realistinį scenarijų – puikiai gynyboje žaidę „spartiečiai“ pamažu tolo nuo varžovų, kol antrojo ketvirčio pradžioje susikrovė dviženklį pranašumą (22:11).
Nors šaltą dušą patyrę „Tornado“ krepšininkai sugebėjo išsijudinti, tačiau pavyti įsibėgėjusių varžovų jiems niekaip nesisekė.

Visgi, trečiojo ketvirčio pabaigoje viskas apsivertė aukštyn kojom. Apčiuopiamą (39:34) pranašumą turėję „Spartos“ dubleriai staiga ėmė šaudyti tuščiais šoviniais, o tuo pasinaudoję Dainiaus Balčiūno auklėtiniai pelnė net 22 (!) taškus ir patys įgijo triuškinamą 17 taškų pranašumą (56:39).
Per likusį dvikovos laiką intriga nebeatgimė, tad nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė sensacingą „Tornado“ pergalę rezultatu 65:50.

Nugalėtojų komandos vadovas Dainius Balčiūnas atskleidė pergalės receptą: „Žinojome, kaip varžovai žaidžia, tad ilgą laiką klampinom juos savo gynyboje, trečiajame kėlinuke įjungėme aukštesnę pavarą prieš nuvargusius varžovus, o lemiamame ketvirtyje jau mes perėmėm susitikimo kontrolę į savo rankas, nes turėjome daugiau jėgų ir noro laimėti.“

„Pergalę pasiekė visa komanda, tačiau šįkart norėčiau išskirti Dovydą Jankauską, kuris suspindėjo tiek puolime, tiek gynyboje. Gal statistikoje to nesimato, bet jo padarytas indėlis buvo labai svarbus. Ačiū visiems susirinkusiems ir susitinkame kitą savaitę finale!“

ELIMINAVO. Staigmenos neišvengta ir antrosiose London Timber Mažosios taurės rungtynėse, kuriose „LT BC-2“ (3) ekipa rezultatu 69:66 palaužė „Viesulo BC“ (2) krepšininkus ir eliminavo juos iš kovos dėl aukso.

Nors didesniąją laiko dalį iniciatyvą savo rankose laikė „LT BC“ dubleriai, tačiau jų pranašumas buvo gana trapus, o tą puikiai iliustruoja faktas skelbiantis, kad pirmaujanti komanda šiose rungtynės keitėsi net 12 kartų.
Lemiamo kėlinuko viduryje „Viesulo“ vyrams buvo pavykę išsiveržti į priekį (59:58), tačiau į tai „LT BC-2“ ekipa atsakė galinga atkarpa 7:0 po kurios „lietuviai“ įgijo apčiuopiamą 6 taškų pranašumą (65:59).
Tiesa, baltos vėliavos nekėlę „Viesulo“ krepšininkai atkūrė intrigą ir likus žaisti kiek daugiau nei pusei minutės priartėjo iki minimumo (64:65), tačiau dar vieno žingsnio serijos favoritams žengti taip ir nepavyko.

Netrukus „LT BC-2“ atstovas Dovydas Rudik išprovokavo varžovų pražangą ir pataikė dvi baudas (67:64), o „Viesulas“ sugebėjo pataikyti tik dviejų taškų vertės metimą (66:67).
Tašką rungtynėse padėjo tas pats D.Rudik, kuris pačioje pagrindinio laiko pabaigoje pataikė dvitaškį įtvirtinusi netikėtą „LT BC-2“ komandos pergalę rezultatu 69:66.

DIDŽIOJOJE TAURĖJE. Mažiausiai intrigos buvo London Timber Didžiosios taurės reguliariojo sezono finiše – dvikovoje, kurioje sprendėsi bilieto į finalą likimas „Seciro BC“ (2-1) ekipa rezultatu 79:65 palaužė „Credo“ (1-2) atstovus ir kitą savaitę dėl trofėjaus varžysis su „Medelyno“ krepšininkais.
Sužaidus 10 minučių „Credo“ dar buvo priekyje (17:12), tačiau antrojo kėlinuko pradžioje „Seciro“ ekipa pelnė 7 taškus be atsako, perėmė iniciatyvą (21:19) ir per likusį rungtynių dalį nebesižvalgė atgal.
Nors „Credo“ ekipa kurį laiką alsavo varžovams į nugaras, tačiau puikiai lemiamą ketvirtį pradėję

„Seciro“ krepšininkai greitai įgijo dviženklį pranašumą ir atsakė į visus svarbiausius rungtynių klausimus.
Kitą savaitgalį vyksiančiuose London Timber Didžiosios taurės finaluose dėl trečiosios vietos susikaus „Credo“ ir „Artistai“, o dėl aukso medalio kovos „Medelyno“ ir „Seciro“ ekipos.

SAVAITĖS MVP. Jau antrą savaitę iš eilės naudingiausiojo titulas atitenka „LT BC-2“ atstovui Dovydui Rudik, kuris dvikovoje su „Viesulo“ komanda pelnė 38 taškus, atkovojo 9 atšokusius kamuolius, išprovokavo 11 varžovų pražangų ir surinko 42 naudingumo balus.

O svarbiausia, kad naudingas „lietuvių“ lyderio žaidimas padėjo „LT BC-2“ ekipai iškovoti netikėtą pergalę ir žengti į London Timber Mažosios taurės finalą.

Žymos: BLKL, anglijos lietuvių krepšinis