Tiesa.com   |   2017-05-31

London Timber taurių auksas – „Medelyno“ ir „Tornado“ ekipoms

© Sauliaus Čirbos nuotr.

Sekmadienio vakarą finišavo pavasarinis London Timber taurės turnyras, o su juo nusileido ir 2016–2017 metų Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) sezono uždanga. Abiejų taurių finaluose nestigo įdomios kovos bei intrigos, o aukso medalius iškovojo „Medelyno“ ir „Tornado“ ekipos.

Pateisino favoritų titulą
Dėl London Timber Didžiosios taurės aukso susigrūmė „Medelynas“ (1) ir „Seciro BC“ (2). Abi varžovės viena kitą puikiai pažįsta, nes tai buvo jau šeštoji šių ekipų akistata šiame sezone, tad staigmenų finale vargu ar buvo galima tikėtis.

Dvikovos favorite buvo laikoma reguliariojo sezono nugalėtoja „Medelyno“ komanda, ir ji pateisino savo statusą.

Gana greitai atitrūkę nuo varžovų „Medelyno“ garbę ginantys vyrai jau pirmojo kėlinio pabaigoje buvo įgiję dviženklį pranašumą (26:14), o prieš pat didžiąją pertrauką susikrovė įspūdingą 23 taškų atsargą – 49:26.

Antroje susitikimo dalyje „Seciro BC“ vyrai atkuto, tačiau viskas, ką jiems pavyko padaryti, tai keletą kartų pasiekti vienaženklį skirtumą.

Nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė įtikinamą „Medelyno“ pergalę 91:86. Ji užtikrino komandai pirmąjį titulą po ketverių metų pertraukos.

Išanalizavo žaidimą
Mažosios taurės trofėjumi džiaugėsi pastaruoju metu stebuklingai atgimusi „Tornado“ (4) ekipa. Ji dvikovoje dėl aukso 60:55 palaužė LT BC-2 (3) atstovus.

Paskutinę sekundę į atkrintamąsias patekę „Tornado“ vyrai pusfinalyje įveikė reguliariojo sezono nugalėtoją „Spartos-2“ komandą, o finale antrą kartą per dvi savaites ir trečiąjį šiame sezone susitvarkė su LT BC-2.

Susitikimą geriau pradėjo LT BC dubleriai: sužaidus 10 minučių, jie pirmavo 14:8. Tačiau vėliau Dainiaus Balčiūno treniruojami „Tornado“ krepšininkai išjudino savo puolimo mechanizmą, pavijo varžovus, o po įspūdingai sužaisto trečiojo kėlinio (17:8) jo pabaigoje susikrovė apčiuopiamą 8 taškų pranašumą – 46:38.

Dvikovos pabaigoje LT BC-2 vyrai bandė gelbėtis, bet taktiškai kur kas sėkmingiau sužaidę jų varžovai išsaugojo trapią persvarą ir, pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui, šventė auksinę pergalę.
Nugalėtojų komandos vadovas Dainius Balčiūnas teigė, kad jo ekipa žinojo, su kuo eina į lemiamą mūšį.

„Po pirmųjų rungtynių su LT BC-2 komanda išanalizavome jų žaidimą ir supratome, kad varžovų fizinis pasirengimas nėra toks stiprus, kaip mūsų, – kalbėjo jis. – Tad po ilgosios pertraukos įjungėme aukštesnę pavarą tiek gynyboje, tiek puolime. Tai pasiteisino ir, nuskambėjus finalinei sirenai, kėlėme pirmosios vietos taurę!“

„Ačiū visiems rėmėjams ir žaidėjams, kurie buvo kartu šį sezoną. Prižadame rudenį grįžti dar stipresni“, – pridūrė D. Balčiūnas.

Įdomu tai, kad atkrintamąsias varžybas „Tornadas“ pasiekė pirmojo etapo finiše – stebuklingai įveikė tą pačią LT BC-2 komandą.

Bronzinės pergalės

Penktadienio vakarą Didžiosios taurės bronzos medalius iškovojo „Credo“ (3) ekipa – ji mažajame finale net 15 taškų skirtumu 85:70 nepasigailėjo „Artistų“ (4).

Puikiai dvikovą pradėję „kreditoriai“ pirmavo nuo pirmos iki paskutinės rungtynių sekundės, o vienu metu net buvo įgiję triuškinamą 26 taškų pranašumą (60:34).

Nors lemiamame kėlinyje „Artistams“ pavyko kiek priartėti, tačiau puikiai žaidžiantys „Credo“ vyrai per likusį susitikimo laiką neleido varžovams net pagalvoti apie intrigos atkūrimą.

Mažosios taurės bronzos medaliais džiaugėsi „Spartos-2“ ekipa (1): dvikovoje dėl trečiosios vietos ji 80:72 palaužė „Viesulo BC“ (2) krepšininkus.

Pirmieji savo taškų sąskaitą atidarė „Viesulo“ vyrai (2:0), tačiau tai buvo vienintelis kartas, kai jie buvo priekyje. Vos po kelių akimirkų „spartiečiai“ perėmė iniciatyvą ir per likusį dvikovos laiką nė sekundei neleido suabejoti savo pranašumu.

Tiesa, pirmajame ketvirtyje kurį laiką „Viesulo“ ekipa alsavo varžovams į nugaras, tačiau nepriekaištingai sužaistas antrasis kėlinys (18:9) leido spartiečiams pabėgti ir dvikovos pusiaukelėje susikrauti dviženklę persvarą – 38:25.

Po didžiosios pertraukos „Viesulo“ vyrai pakilo į šturmą ir vienu metu buvo priartėję iki pavojingos 3 taškų ribos (67:70), tačiau šaltus nervus išlaikę „Spartos“ vyrai netrukus pataikė keletą sudėtingų metimų, susigrąžino saugią persvarą ir pasibaigus dvikovos laikui šventė bronzinę pergalę.

Savaitės MVP

Naudingiausio savaitės žaidėjo titulą iškovojo „Spartos-2“ komandos atstovas Dainius Aleknavičius. Jis mažajame London Timber taurės finale pelnė 24 taškus, atkovojo 10 atšokusių kamuolių, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, perėmė 7 kamuolius ir surinko net 40 (!) naudingumo balų.

Žymos: BLKL, britanijos lietuvių krepšinio ly, timber lyga