tiesa.com   |   2014-01-30

Londono „Lituanica“ – Nacionalinės taurės finale

Londono „Lituanica“ – Nacionalinės taurės finale Krepšinio komanda \"Lituanica\" sunkiai išsikovojo kelialapį į finalą.

Londono „Lituanica“ krepšininkai sekmadienį savo namų salėje Dagenhame sužaidė Nacionalinės taurės pusfinalio varžybas su Newcastle „Knights“ komanda ir šventė sunkiai iškovotą pergalę.

Po keturių kėlinių lietuviai džiaugėsi rezultatu 90:76 (29:17, 23:27, 15:13, 23:19). Lietuvaičiai, stebint pilnai salei žiūrovų, iškovojo kelialapį į finalą, kuris įvyks vasario 22 dieną East London University sporto salėje. Finale jų laukia kova su Oxfordo „Brooks University“ komanda.
Startiniame „Lituanica“ penkete ir šį kartą buvo A. Šidagis, L. Ališauskas, P. Adomaitis, K. Stepanavičius bei kapitonas P. Rašamavičius. Pirmus taškus iš vidutinio nuotolio pelnė K. Stepanavičius. Kitoje atakoje varžovai atsakė taikliu metimu. Taip taškas į tašką rungtynės tęsėsi iki pat pirmo kėlinio vidurio, bet po to sekė lietuvių spurtas: 2 tritaškius įskraidino L. Ališauskas, po vieną pridėjo K. Stepanavičius bei P. Adomaitis. Po šio spurto mūsiškiai susikrovė apčiuopiamą persvarą. Pirmasis kėlinys pasibaigė 29:17.

Antrasis kėlinys klostėsi panašiai kaip ir pirmasis. Vieną ataką sekė kita, gerai atakavo abi komandos, tačiau lietuvaičiams vis pavykdavo išlaikyti persvarą savo naudai. Trečią pražangą gavo „Lituanica“ įžaidėjas T. Skardžius, ir jam teko atsisėsti ant atsarginių suolelio iki pat trečiojo kėlinio pabaigos. Nuo atsarginių suolelio pakilęs neblogai į žaidimą įsijungė E. Virketis, kuris tą dieną iš viso pelnė 16 taškų. Kaip jau įprasta, varžovų siaubas buvo K. Stepanavičius. Prieš ilgąją pertrauką rezultatas buvo 44:34.

Varžovų šturmas ir saldi pergalė

Per pertrauką pasikalbėję su treneriu Newcastle‘o krepšininkai tiesiog užgulė „Lituanicos“ vyrukus. Jie ėmė spausti mūsiškius nuo pat aikštelės kraštinių linijų. Pradėjo sektis jų snaiperiams. Skirtumas ėmė smarkiai tirpti ir kėlinio viduryje sumažėjo iki 2 taškų. Kai jau atrodė, kad „Knights“ komanda pagaliau perlauš žaidimą savo naudai, kritiniu momentu solo pasirodymus surengė T. Skardžius bei K. Stepanavičius. Jų kelios žaibiškos atakos bei įspūdingas K. Stepanavičiaus dėjimas po T. Skardžiaus pakabinto kamuolio vėl sugrąžino persvarą lietuvaičiams. Po trečio kėlinio rezultatas buvo 67:57.

Ketvirtajame kėlinyje varžovai dar stengėsi priartėti prie lietuvių, tačiau šį kartą „Lituanica“ jau tvirtai kontroliavo situaciją ir Newcastle‘o komandai beliko paspausti mūsiškiams rankas ir pasveikinti su kelialapiu į finalą. Rezultatyviausi „Lituanicos“ gretose buvo K. Stepanavičius – 36 taškai ir E. Virketis – 16, o L. Ališauskas pridėjo 9 taškus.

Pasak komandos kapitono P. Rašamavičiaus, rezultatas neatspinti rungtynių sunkumo. Newcastle‘o krepšininkai buvo labai gerai pasiruošę fiziškai, todėl grumtynės su jais atėmė labai daug jėgų. Raktas į pergalę buvo idealiai sužaistas pirmasis kėlinys ir per jį susikrauta persvara. Papildomos energijos suteikė susirinkusi beveik pilna salė žiūrovų.
Kitas varžybas Londono „Lituanica“ žaidžia sekmadienį savo salėje 2.10 val. su Londono „Greenhouse Pioneers“.

Žymos: Krepšinis Anglijoje, "Lituanica",