tiesa.com   |   2013-12-17

Nauji Lietuvos plaukimo rinktinės rekordai

Nauji Lietuvos plaukimo rinktinės rekordai Rūta Meilutytė vėl pagerino rekordą ir tapo Lietuvoos metų sportininke.

Geriausia Lietuvos sportininkė moteris – Rūta Meilutytė. Tokį titulą jai suteikė rinkimus surengę Lietuvos sporto žurnalistai. Tai dar vienas titulas po sėkmingo Europos čempionato trumpame (25 metrų baseine) Danijoje. Čempionate sportininkė iškovojo net tris medalius. Puikūs R. Meilutytės rezultatai pakėlė Lietuvos plaukimo rinktinę į iki šiol nematytas aukštumas – bendroje komandų įskaitoje ji užėmė 7 vietą.

R. Meilutytė pirmąjį aukso medalį iškovojo 100 m kompleksinio plaukimo rungtyje distanciją įveikusi per 57,68 sek. ir pagerino naują pirmenybių rekordą. Antrąjį aukso medalį kaunietė iškovojo paskutiniu grybšniu įveikusi savo pagrindinę varžovę rusę Juliją Jafimovą vos 0,04 sekundės.
100 metrų krūtine lietuvė įveikė per 1.02,92 min. ir pasiekė naują visų laikų čempionatų rekordą. Sidabro medalį R. Meilutytė laimėjo 50 m krūtine rungtyje, distanciją nuplaukusi per 29.10 sek. Šioje rungtyje R. Meilutytę aplenkė rusė.

Pati sportininkė teigė, kad džiaugiasi šių metų rezultatais, tačiau kalbėdama apie čempionatą Danijoje ji teigė, kad iki pilnos laimės pritrūko gerų rezultatų 50 m rungtyje. Lietuvė taip pat pažymėjo, kad ji džiaugiasi turėdama tokią konkurentę kaip J. Jafimova.

Auksiniai ir sidabriniai Rūtos Meilutytės plaukimai Europos čempionate Danijoje:

Žymos: Rūta Meilutytė, Lietuvos plaukikai