Tiesa.com   |   Alfa.lt   |   BNS   |   2019-10-12

Neįtikima: Kenijos bėgikas pirmasis istorijoje įveikė maratoną greičiau kaip per 2 valandas

© Facebook

Garsus Kenijos sportininkas Eliudas Kipchoge šeštadienį tapo pirmuoju žmogumi, įveikusiu maratono distanciją (42 km 195 metrai) greičiau kaip per dvi valandas. Jo rezultatas užfiksuotas per bėgimą Vienoje specialiai parengta trasa.

34-erių olimpinis čempionas finišo liniją kirto po starto praėjus 1 val. 59 min. ir 40,2 sekundės.
Tiesa, bėgikas distancijoje sulaukė pagalbos, kuri neleis šio rezultato fiksuoti kaip pasaulio rekordo – palaikyti išskirtinį tempą jam padėjo specialiai surinkta stajerių komanda.

Tempo palaikytojai vis keitėsi, kas nėra leidžiama pagal tarptautinės lengvosios atletikos federacijos taisykles.

Be to, E. Kipchoge bėgo specialiai pažymėta trumpiausia ir greičiausiai įveikiama trajektorija. O didelių pakilimų neturinti Vienos trasa ir šiaip garsėja kaip itin palanki aukštiems bėgimo rezultatams.