Tiesa.com, Alfa.lt   |   2019-09-09

Neprametusio L. Lekavičiaus vedama Lietuvos rinktinė pasaulio čempionatą baigė pergalingai

© FIBA
Lukas Lekavičius

Vilčių patekti į ketvirtfinalį jau nebeturėjusi Lietuvos rinktinė pasaulio krepšinio čempionatą Kinijoje užbaigė pergalinga nata.

Lietuviai paskutinėse L grupės rungtynėse 74:55 nugalėjo Dominikos Respublikos rinktinę ir pirmenybes baigė su daugiau pergalių nei pralaimėjimų (3-2).
Paskutinėse lietuvių rungtynėse žibėjo geriausias rungtynes su nacionalinės komandos apranga sužaidęs Lukas Lekavičius. Įžaidėjas pataikė visus 7 dvitaškius, vienintelį tritaškį ir abi baudas bei surinkęs 19 taškų kartu su Jonu Valančiūnu buvo rezultatyviausias komandos krepšininkas.

Lietuvos rinktinė šiame turnyre nugalėjo Senegalą (101:47), Kanadą (92:69) ir Dominikos Respubliką, o pralaimėjo Australijai (82:87) ir Prancūzijai (75:78). Deja, abu pralaimėjimai buvo lemtingi ir lietuviai liko už ketvirtfinalio borto.

Galutinė nacionalinės šalies komandos vieta planetos pirmenybėse paaiškės pasibaigus visiems K ir L grupių mačams. Bet kokiu atveju, tai bus prasčiausias lietuvių pasirodymas pasaulio čempionate – iki šiol žemiausią poziciją jie buvo užėmę 1998 ir 2006 m., kai liko septinti.

Lietuvos rinktinė paskutinėse rungtynėse vertėsi be Domanto Sabonio.
Lietuva: Lukas Lekavičius (8/8 metimai) ir Jonas Valančiūnas (8/11 dvit., 10 atk. kam., 3 blk.) po 19, Mindaugas Kuzminskas 12 (6/8 dvit., 0/4 trit.).

Dominikos Respublika: Rigoberto Mendoza 14 (5/13 metimai), Sadielis Rojas 11 (3/3 trit.), Eloy Vargasas 8.

Rungtynių eiga:

1 min. Lietuviai rungtynes pradeda su netikėtu startiniu – jame ir Mindaugas Kuzminskas, ir Rokas Giedraitis.

2 min. Lietuvos rinktinė smagiai pradeda rungtynes ir po Mariaus Grigonio ir Jono Valančiūno taškų pirmauja jau 5 taškais (5:0).

4 min. Po krepšiu dominuojantis J. Valančiūnas pelnė jau 7 taškus ir net įsidrąsino atakuoti iš toli (9:2).

6 min. M. Kuzminskas deda iš viršaus ir lietuvių pranašumas toliau auga (13:4).

7 min. J. Valančiūnas pelnė jau 11-ąjį savo tašką (17:4).

8 min. Du iš eilės Dominikos Respublikos tritaškiai (17:10).

10 min. Karibų jūros komanda priartėjo jau iki 5 taškų, o tritaškiu iš beveik pusės aikštės pirmąjį kėlinį užbaigęs Lukas Lekavičius nespėjo išmesti kamuolio laiku – 19:14.

12 min. Rigoberto Menzoda per ataką pelno tris taškus ir Dominikos Respublika dar labiau artėja (21:17).

14 min. Du iš eilės L. Lekavičiaus reidai (26:17).

15 min. Victoras Lizas tritaškiu švelnina skirtumą. D. Adomaitis prašo pertraukėlės (28:22).

18 min. Varžovų gynybą po krepšiu ardantys lietuviai susigrąžina dviženklę persvarą (34:24).

19 min. Į aikštę grįžęs J. Valančiūnas tęsia dominavimą, o lietuvių pranašumą staigiai auga (38:24).

20 min. Lietuvos rinktinė po pirmosios rungtynių pusės turi solidžią persvarą – 38:24.

22 min. J. Valančiūnas trumpam buvo suteikęs lietuviams jau 16 taškų persvarą, bet varžovai greitai priartėjo (40:28).

25 min. Dominikos Respublika pratęsia savo spurtą iki 10:1 (41:34).

26 min. Nesėkmingą atkarpą nutraukia pirmą lietuvių tritaškį pataikęs L. Lekavičius (44:34).

30 min. Nuostabiai rungtyniaujantis L. Lekavičius leidžia Lietuvos rinktinei po trijų kėlinių turėti dviženklį pranašumą – 52:39.

32 min. Lietuviai jau kėlinio pradžioje susigrąžina rekordinę persvarą (57:41).

33 min. M. Kuzminskas dar labiau padidino Lietuvos rinktinės pranašumą (59:41).

35 min. M. Kalniečio tritaškis pirmą kartą lietuviams sukuria didesnę nei 20 taškų persvarą (64:43).

38 min. Pauliaus Jankūno ir Edgaro Ulanovo metimai leidžia išlaikyti solidų pranašumą (68:48).

40 min. Dominikos Respublikos krepšininkas dar spėja užsidirbti nesportinę pražangą, o lietuviai iškovoja pergalę 19 taškų skirtumu.

Žymos: Krepšinis, Sportas, Lietuva, Pasaulio krepšinio čempionatas, Dominikos Respublika