Pirmasis išbandymas rinktinei: sunkiai įveikti lenkai (nuotraukos)

© musukrepsinis.lt
Lietuviai pergalę išplėšė paskutinėmis susitikimo akimirkoms.
Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Jonas Valančiūnas

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pradėjo draugiškų rungtynių maratoną prieš Europos čempionatą. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai pirmose tarptautinio turnyro rungtynėse per plauką įveikė Lenkijos nacionalinę rinktinę.

Klaipėdoje vykusias turnyro „Kidy Tour Cup“ tungtynes lietuviai laimėjo rezultatu 59:58 (18:10, 16:16, 11:15, 14:17).
Trenerių kolektyvas pirmame mače nusprendė verstis be traumas patyrusių Mariaus Grigonio ir Evaldo Kairio bei vėliausiai prisijungusių Manto Kalniečio, Jono Mačiulio ir Donato Motiejūno.

Klaipėdos „Švyturio“ arenoje lietuviai mačą pradėjo tokiu penketuku: Lukas Lekavičius, Artūras Milaknis, Edgaras Ulanovas, Mindaugas Kuzminskas ir Jonas Valančiūnas.

Susitikimą dvitaškiu pradėjo J.Valančiūnas, tačiau lenkai netrukus išsiveržė į priekį (2:7). Vis tik M.Kuzminsko tritaškis ir lengvi E.Ulanovo taškai atstatė pusiausvyrą. Po truputį išsibėgėję lietuviai likus 2 minutėms į priekį išsiveržė 5 taškais, o pirmą ketvirtį baigė pirmaudami 8 taškais (18:10).

Antrame kėlinyje komandos apsikeitė taikliomis atakomis, o lietuviai pirmą kartą pasiekė dviženklę persvarą, tačiau po varžovų tritaškio D.Adomaitis buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės (24:15). Dvi atakas iš eilės dėjimais užbaigė J.Valančiūnas (29:15), tačiau likus minutei iki antro kėlinio pabaigos skirtumas sumažėjo iki 10 taškų (32:22), o po dviejų kėlinių lietuvių persvara siekė 8 taškus (34:26). Mūsiškiams pirmoje mačo dalyje koją kišo prastas baudų pataikymas, kuris siekė tik 47 procentus (9/19).

Trečią kėlinį sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie sužaidus vos 2 minutes atsilikimą ištirpdė iki 4 taškų (36:32). Itin nerezultatyviame kėlinyje lietuvių taškų badą nutraukė Artūras Milaknis, kuris prasiveržęs pelnė 2 taškus (40:34), o po trijų kėlinių Lietuvos rinktinės persvara siekė tik 4 taškus (45:41).

Ketvirtame kėlinyje sužaidus minutę lenkai išlygino rezultatą (45:45), o ketvirčio viduryje antrą kartą šiame mače išsiveržė į priekį (47:49), tačiau netrukus lietuviai išlygino rezultatą (49:49) ir mačo atomazga persikėlė į paskutines minutes. Likus 3 minutėms Artūras Gudaitis baudų metimais išveda mūsiškius į priekį (53:52), o likus pusantros minutės J.Valančiūnas padidino pranašumą iki 3 taškų (55:52). Likus minutei Anthony Slaughter pataikė tolimą metimą ir rezultatas vėl tapo lygus (55:55). J.Valančiūnas dviem baudų metimais išvedė lietuvius į priekį, o likus 6 sekundėms Deividas Gailius įtvirtino Lietuvos rinktinės pranašumą (59:55). Tačiau lenkai nesiruošė pasiduoti ir „Žalgirio“ klubą dominęs Mateuszas Ponitka pataikė tritaškį, vis tik per likusį laiką lietuviai išsaugojo pranašumą.
Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Jonas Valančiūnas, kuris pelnė 14 taškų (5/10 dvitaškiai, 4/7 baudos), atkovojo 13 kamuolių ir blokavo metimą.

Artūras Gudaitis surinko 11 taškų, Eimantas Bendžius – 9 (7 atk. kam.), Mindaugas Kuzminskas – 6 (1/6 tritaškiai), Deividas Gailius ir Artūras Milaknis po 5, Lukas Lekavičius – 4 (5 rez. per.), Martynas Gecevičius – 3, Edgaras Ulanovas – 2, Adas Juškevičius, Mindaugas Girdžiūnas ir Rokas Giedraitis taškų nepelnė, o Martynas Sajus aikštėje nepasirodė.

Lenkijos rinktinėje Damianas Kuligas pelnė 14 taškų ir atkovojo 6 kamuolius, Mateuszas Ponitka įmetė 12, o Anthony Slaughteris – 10.

Kitas „Kidy Tour Cup“ turnyro rungtynes lietuviai žais jau rytoj, kai turnyro finale 19:30 val. susikaus su Gruzijos rinktine. Priminsime, kad gruzinai pusfinalyje 73:69 nugalėjo Latvijos rinktinę.