Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-04-06

R. Berankis artėja prie Olimpiados

  
R. Berankis artėja prie Olimpiados
© Wikipedia nuotr.
R. Berankis pavasarį pasirinko turnyrus, kuriuose lengviau gauti ATP reitingo taškų.

Vienuoliktą kartą šiemet paskelbtoje pajėgiausių planetos tenisininkų ATP klasifikacijoje Lietuvos rinktinės lyderis 25-erių metų Ričardas Berankis su 686 taškais iš aštuoniasdešimt šeštos vietos pakilo į aštuoniasdešimt trečią. Lietuvio tikslas yra iki vasaros pakilti dar bent per 10 pozicijų. Tuomet jis galės varžytis Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse.

Per dvi savaites pajėgiausias Lietuvos tenisininkas „uždirbo“ 55 įskaitinius taškus. Taip pat 686 taškus turi ir 82-oje pozicijoje esantis pajėgiausias Latvijos žaidėjas Ernestas Gulbis. Dar septynias pozicijas prarado ir į 365-ą vietą iš 358-os nukrito 24-erių Laurynas Grigelis (129 tšk.), o 21-erių Lukas Mugevičius (32 tšk.) iš 741-os pozicijos smuktelėjo į 742-ą.
Kaip DELFI dar praėjusią savaitę sakė Lietuvos teniso sąjungos generalinis sekretorius Tomas Ganusauskas, R. Berankio galimybės patekti į žaidynes yra tikrai nemažos.
 
„Jis pats labai užsivedęs ir dega noru patekti į žaidynes. Tai rodo ir jo pasirinktas turnyrų grafikas – artimiausiomis savaitėmis Ričardas keliaus po „Challenger“ serijos varžybas, kur gali susižerti daug taškų. Pats jis skaičiavo, kad iki birželio turi surinkti apie 150–200 taškų. Bet tai – su atsarga. Aš manau, kad ir su šimtu taškelių Ričardas įvažiuotų į Olimpiadą. Taigi gali pakakti ir vieno laimėto „Challenger“ turnyro. O gal nereikės net ir tiek. Šįkart už pasirodymą Olimpiadoje nebus skiriami ATP reitingo taškai, todėl gali atsirasti tokių, kurie kelionės į žaidynes atsisakys. Kitas dalykas – vardiniai kvietimai. Bent jau praėjusį kartą jie buvo išdalyti daugiausiai tiems, kuriems reitinge iki tiesioginio kelialapio pritrūko mažiausiai. Taigi Ričardas turi tikrai daug galimybių perrašyti istoriją“, – dėstė pašnekovas.
 
Artimiausiu metu R. Berankio laukia viešnagė Azijoje. Geriausias Lietuvos tenisininkas dalyvaus dviejuose „Challenger“ serijos teniso turnyruose Kinijoje. Turnyras Guangdžou mieste prasidės balandžio 11-ąją, o turnyro Nankine startas numatytas balandžio 18-ąją.
 
Pats R. Berankis savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje sekmadienio vakarą padėkojo savo treneriui Dirkui Hordoffui. Padedamas specialisto, lietuvis praėjusią savaitę sėkmingai dalyvavo teniso turnyre Izraelyje ir nužygiavo iki pat finalo, kuriame 4:6, 4:6 pralaimėjo rusui Jevgenijui Donskojui.
  

Žymos: Ričardas Berankis, Olimpiada

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Petriukas grįžta namo iš mokyklos ir surinkęs visą šeimą svetainėje pareiškia:
–Aš norėčiau informuoti visas suinteresuotas puses, kad šiandien aš, Petriukas, pasirodžiau prieš klasę visiškas idiotas, kai per pamoką viešai pateikiau man žinomą vaikų atsiradimo versiją su gandru, kurios tikrumą man patvirtino kai kurie iš čia esančių asmenų!