R. Meilutytė – planetos vicečempionė

© Flickr
Lietuvė puikiai finišavo trumpoje distancijoje

Antra pasaulio plaukimo trumpajame baseine (25 m) diena pažymėta antruoju Lietuvos plaukikų apdovanojimu.

Šiandien sidabrą 50 metrų krūtine plaukime iškovojo Rūta Meilutytė. Lietuvė puikiai finišavo trumpoje distancijoje bei nusileido tik šios rungties pasaulio rekordininkei – jamaikietei Aliai Atkinson.

Distanciją lietuvė įveikė per 29,38 sek. bei nuo beveik visus 50 metrų pirmavusios čempionės atsiliko 0,33 sek. Trečiąją vietą, distanciją įveikusi per 29,59 sek., užėmė italė Martina Carraro.

R. Meilutytei tai tapo jau šeštuoju medaliu pasaulio čempionatuose trumpuosiuose baseinuose – 2012-aisiais Stambule ji pasipuošė dviem aukso ir vienu sidabro medaliu, o po dvejų metų Dohoje iškovojo po vieną aukso ir sidabro apdovanojimą.

Lietuvos plaukikė vakar vykusioje atrankoje pranoko A. Atkinson, kai distanciją nuplaukė per 29,56 sek. bei užfiksavo apskritai geriausią rezultatą tarp visų sportininkių. Tiesa, pusfinalyje Rūta jau liko trečia, kai nusileido tai pačiai A. Atkinson bei M. Carraro.
Vakar auksu pasipuošė Danas Rapšys, o šiandien jis iškovojo dar vieną medalį. Plaukiko krūtinę papuošė sidabro spalvos apdovanojimas.

Galingai finišavęs lietuvis šovė į priekį paskutinėje distancijos dalyje, o galiausiai 200 m laisvuoju stiliumi finale nusileido tik visą laiką pirmavusiam amerikiečiui Blake‘ui Pieroni.

Kurį laiką tarp lyderių nesiveržęs ir maždaug penktoje-šeštoje vietoje laikęsis D. Rapšys aukštesnę pavarą įjungė per paskutiniuosius 50 metrų. Šovęs į priekį lietuvis greitai pakilo į antrąją poziciją bei ėmė grasinti prieš tai itin nutolusiam amerikiečiui, tačiau pavyti B. Pieroni jam nepavyko – D. Rapšio užfiksuotas laikas (1:41,78 sek) buvo 0,29 sek. prastesnis už varžovo, nors paskutinį plaukimo ketvirtadalį Lietuvos plaukikas laimėjo 0,8 sek. skirtumu.

ŠALTINIS: alfa.lt

Žymos: Sportas, Rūta Meilutytė, Danas Rapšys