Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2019-10-07

Rimtas „Tauro“ pareiškimas Visbičiuje ir intriguojantys mūšiai Londone

  
Rimtas „Tauro“ pareiškimas Visbičiuje ir intriguojantys mūšiai Londone
© organizatorių nuotrauka

Savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) gerbėjus nudžiugino tikras rungtynių maratonas, nes Londone ir Visbičiuje buvo sužaista net 11 (!) rungtynių. Abiejuose regionuose buvo tiek triuškinamų pergalių, tiek atkaklių akistatų, tad apie viską iš eilės.

Londone
Savaitgalio kovas pradėjo dėl Didžiosios taurės kovojančios „Maxx Join Ltd“ (1-0) ir „Viesulo BC“ (0-1) ekipos. Ambicingus planus puoselėjantys „mėlynai-balti“ blankiai pradėjo rungtynes ir leido varžovams gana greitai įgyti dviženklę persvarą (11:22). Tiesa, po šalto dušo atsigavę Eridano Lazdausko auklėtiniai sužaidė pavyzdingą antrą kėlinuką ir įpusėjus dvikovai jau patys mėgavosi apčiuopiama šešių taškų persvara (41:35).
 
Tačiau suvokę kas atsitiko bei ištaisę savo klaidas „Maxx Join Ltd“ krepšininkai po didžiosios pertraukos gana greitai pavijo varžovus, perėmė iniciatyvą į savo rankas ir lyg iš natų sužaidę antrąją rungtynių dalį šventė pirmąją šio sezono pergalę – 81:72. „Viesulo BC“ komandos kapitonas Edvinas Nurutdinovas davė trumpą komentarą: „Aš manau pralaimėjome, nes padarėme per daug klaidų (28) ir neišpildėm trenerio nurodymų tiek gynyboje, tiek puolime.
 
Padarysim išvadas ir kitose rungtynėse grįšim stipresni.“
 
Viena įdomiausių savaitgalio dvikovų įvyko Londone, kur ginklus surėmė dėl Mažosios taurės kovojančios „LT BC-2“ (1-0) ir „Alytaus“ (0-1) komandos. Pirmaujanti ekipa šioje dvikovoje keitėsi net 10 kartų, dar 6 rezultatas buvo lygus. Nors didesniąją laiko dalį priekyje buvo „LT BC-2“ vyrai, tačiau likus žaisti kiek daugiau nei penkias minutes iniciatyvą į savo rankas perėmė alytiškiai, kurie netikėtai įgijo 4 taškų pranašumą (61:57).
Tačiau tuomet „LT BC“ dubleriai pelnė net šešis taškus be atsako (63:61), o atsidūrę pirmaujančiųjų vaidmenyje išsaugojo trapią persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę rezultatu 65:62. Trečiosiose sekmadienio rungtynėse viena prieš kitą stojo praėjusio sezono finale žaidusi „Buiders Team“ (1-0) kolektyvas ir pernai autsaidere buvusi „Brickson-Medelyno“ (0-1) komanda, o pergalę rezultatu 81:70 šventė pirmoji ekipa.
 
Nesunkią pergalę sekmadienio vakarą šventė „X Team“ (1-0) ekipa net 35 taškų skirtumu 80:55 palaužusi „Baltų“ (0-1) kolektyvą. Dar pirmajame kėlinuke „X Team“ įgijo aštuonių taškų pranašumą (17:9), o po fantastiškai sužaisto antrojo kėlinuko (27:10) dvikovos pusiaukelėje jau mėgavosi triuškinama persvara (44:19).
 
Po didžiosios pertraukos žaidimas kiek išsilygino, tačiau tai nepadėjo „Baltams“ nė per žingsnį priartėti, tad nuaidėjus finalinei sirenai „X Team“ atstovai šventė skambią pergalę. Nugalėtojų komandos kapitonas Irmantas Jausicas turėjo kuo pasidžiaugti: „Labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi komanda, kad po sutriuškinimo pirmose sezono rungtynėse sugebėjome tinkamai pasiruošti šiai akistatai.
 
Sužaidėme geras rungtynes gynyboje ypač pirmoje rungtynių dalyje, kai pavyksta apsiginti tada ir užpulti lengviau. Ačiū komandai!” Savaitgalio kovas užbaigė epinė „Viesulų“ akistata, kurioje „Viesulo United“ (0-1) kolektyvas priėmė savo brolius iš „Viesulo-2“ (1-0) ekipos, o pergalę rezultatu 87:66 šventė antroji komanda.
 
Pirmoje dvikovos dalyje „jungtinė“ komanda dar bandė priešintis tiesioginiams pagrindinio klubo dubleriams, tačiau po ilgosios pertraukos „Viesulas-2“ tėškė atkarpą (23:7) ir likus žaisti dešimt minučių atitrūko triuškinama persvara (72:41). Lemiamame ketvirtyje „Viesulo United“ atstovai pakovojo dėl garbės ir nurėžė nuo turėto deficito net 10 taškų, tačiau tai jiems tapo tik menka paguoda prieš naujos darbo savaitės pradžią.
 
Nugalėtojų komandos kapitonas Tomas Žičkus nedaugžodžiavo: „Pirmos rungtynės visada būna sunkios, tad truputėlį buvome susikaustę. Dvikovos pradžioje pralaimėjom kovą dėl atšokusių kamuolių, o paskui kaip ir susitvarkėm su viskuo. Pradėjom stipriau gintis, o tai ir padėjo pasiekti pergalę.“
 
Tuo tarpu „Viesulo United“ spaudos atstovas Danius Bratkauskas taip pat nebuvo labai nusiminęs: „Visų pirma ačiū tiems, kas atėjo, kovojo ir nepasidavė. O pralaimėjimą reikia žiūrėti teigiamai. Žinom, kur dar reikia tobulėti. Aišku, neturėjom keleto savo žaidėjų, kurių mums labai trūko. Bet galvas aukštyn ir žiūrim į priekį. Sezonas tik prasidėjo, taip kad viskas dar prieš akis.“
 
Visbičiuje
 
Šeštadienio rytą naujojoje Piterboro arenoje į kovą stojo dėl „Peterborough Bernelių užeigos“ taurės kovojančios Peterborough „Vyčio-2“ (1-0) ir Peterborough „Baltijos vilkų“ (0-1) komandos. Fantastiškai rungtynes pradėję „Vyčio“ dubleriai greitai įgijo dviženklę persvarą (25:12). Nors per likusį susitikimo laiką vilkai staugė, kaukė ir kitais būdais gąsdino varžovus, o trečiojo kėlinuko pabaigoje jau dantimis beveik siekė oponentų mėsas (33:35).
 
Tačiau tvirtai susitikimo vadžias savo rankose laikę „vyčiai“ atlaikė varžovų antpuolį, išsaugojo įgytą pranašumą ir ištiksėjus pagrindiniam susitikimo laikui šventė pergalę rezultatu – 58:46. Didžiausią savaitgalio pergalę šventė Peterborough „Tauro-2“ (1-0) ekipa, kuri net 45 taškų skirtumu rezultatu 100:45 sumindė Corby „Cobras“ (0-1) atstovus.
 
Akivaizdus Piterboro atstovų pranašumas išryškėjo dar pirmajame kėlinuke, kurį jie laimėjo net 34:12, o dar po dešimties minučių „Tauro“ dublerių persvara jau niekam nekėlė abejonių (58:20). Antroje dvikovos dalyje intriga net nekvepėjo, tad abi komandos tvarkė formalumus, mėgavosi krepšiniu ir ramiai sulaukė finalinės sirenos paskelbusios įtikinamą „Tauro-2“ komandos pergalę.
 
Pagrindinės Visbičiaus grupės kovos prasidėjo nuo Kings Lynn „Reapers-LBC“ (1-0) ir Peterborough „Vyčio“ (0-1) vyrų akistatos. Ilgą laiką aikštėje vyko dviejų lygių varžovų dvikova, o sužaidus 30 minučių kuklią persvarą (53:50) turėjo „Reapers-LBC“ atstovai. Vis tik, svečiai iš Kings Lynn lemiamame kėlinuke įjungė aukštesnę pavarą, atitrūko nuo varžovų ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė lengvą pergalę rezultatu 81:67.
 
O štai iškart po šios dvikovos buvo užfiksuota pirmoji šio sezono sensacija – čempionės titulą ginanti Peterborough BC „Tauro“ (1-0) komanda be sentimentų ir be skrupulų pažemino praėjusio sezono antrosios vietos laimėtoją „Kubus United“ (0-1) ekipą. Dar pirmajame kėlinuke Piterboro ekipa įgijo apčiuopiamą 7 taškų pranašumą (23:16), o įpusėjus dvikovai padidino savo persvarą iki dviženklės (46:36).
 
Nors ilgosios pertraukos metu „Kubus United“ vyrai bandė keisti žaidimo planą, tačiau „Tauro“ spurtas trečiojo kėlinuko pradžioje viską sudėliojo į savo vietas. Čempionai trečiojo kėlinuko pradžioje pelnė 8 taškų be atsako ir pasiuntę varžovus į nokdauną įgijo triuškinamą pranašumą (57:38). Per likusį susitikimo laiką „Kubus United“ vyrai dar pakovojo dėl garbės, tačiau solidžią persvarą išsaugoję Piterboro atstovai nuaidėjus finalinei sirenai šventė triuškinamą pergalę rezultatu 97:76.
 
Sudėtinga pergale sezoną pradėjo Wisbech „Wizards“ (1-0) atstovai, kurie tik po atkaklios kovos rezultatu 81:71 įrodė savo pranašumą prieš South Lincs „Dragons“ (0-1) krepšininkus. Sužaidus 10 minučių „drakonai“ turėjo apčiuopiamą 7 taškų pranašumą (21:14). Tačiau iš letargo miego laiku pabudę „burtininkai“ dar pirmoje susitikimo dalyje apkarpė turėtą deficitą (32:35) ir atkūrė rungtynėse intrigą.
 
Tiesa, pavojų pajutę „Dragons“ krepšininkai trečiajame kėlinuke dar bandė diktuoti savo sąlygas ir jo pabaigoje turėjo penkių taškų persvarą (58:53). Vis tik, kur kas daugiau jėgų rungtynių pabaigai pasilikę „Wizards“ atstovai dvikovos pabaigoje surengė tikrą krepšinio šou ir kėlinuką laimėję net 15 taškų persvara (28:13) ne tik perėmė iniciatyvą į savo rankas, bet ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę. Savaitgalio kovas Visbičiaus grupėje užbaigė pavadinimą vasarą pakeitusi Wisbech „Tsunami“ (0-1) (buvo „Wizards-2“) ekipa ir Littleport „Žalgirio“ (1-0) vyrai.
 
Svečiai iš Littleporto galingai pradėjo rungtynes (11:0), tačiau smūgį dešine prasileidę „Tsunami“ atstovai greit pakilo ant kojų ir pirmojo kėlinuko pabaigoje ženkliai apkarpė turėtą deficitą (15:19). Nors „Žalgirio“ ekipa dar keletą kartų buvo prisileidusi varžovus arčiau nei galima, tačiau vos pajutę pavojų svečiai visuomet šaudavo į priekį ir neleisdavo oponentams net pagalvoti apie pergalę.
 
Toks „katės ir pelės“ scenarijus tęsėsi visą susitikimo laiką, tad nieko nuostabaus, kad pergalę rezultatu 78:67 šventė dvikovos pabaigoje eilinį spurtą suorganizavusi „žalgiriečių“ ekipa.
  

Žymos: Krepšinis, Sportas, BLKL, Anglijos lietuviai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Du draugai sėdi kavinėje ir širdingai kalbasi. Staiga vienas pastebi, kad antrasis nenuleisdamas akių žiūri į duris.
– Ką tu tokio įdomaus ten matai? – klausia pirmasis.
– Saugau, kad kas mano palto nepavogtų. Tavo jau seniai nebėra.