Tiesa.com   |   musukrepsinis.lt   |   2017-11-26

Rinktinė neturėjo vargo su lenkais

© Lino Žemgulio/musukrepsinis.lt nuotr.
Lietuvos krepšininkai įsibėgėjo nuo antrojo kėlinio.

Daug laiko poilsiui po pergalės 99:61 Kosove, Lietuvos nacionalinė vyrų rinktinė neturėjo. Sekmadienio vakarą lietuviai, Klaipėdoje – „Švyturio“ arenoje, priėmė Lenkijos nacionalinę vyrų rinktinę.

Pilnoje „Švyturio“ arenoje Klaipėdoje pirmąjį kamuolį atsikovojo lietuviai, tačiau taškų iškart pelnyti nepavyko, o kitoje atakoje prasižengė Mindaugas Girdžiūnas. Savo klaidą pastarasis ištaisė jau kitoje atakoje atidarydamas Lietuvos rinktinės taškų kraitį tritaškiu metimu ir pakeldamas tribūnose susirinkusius žmones iš vietų. Padrikame pirmajame kėlinyje abi komandos keitėsi klaidomis, bet ne taikliais metimais, sužaidus kiek daugiau nei 5 minutes rezultatas lygus 9:9. Šarūnui Vasiliauskui pavyko atidaryti savo taškų sąskaitą Lietuvos rinktinėje įmetant dvi baudas ir sumažinti varžovų pranašumą iki 2 taškų 11:13. Lietuviams pirmajame ketvirtyje nemažai bėdų po krepšiu sukėlė Lenkijos komandos centro puolėjas, 24-erių 211 cm ūgio Przemyslaw Karnowski, kuris pelnė 6 taškus ir atkovojo 4 kamuolius per pirmąsias penkias minutes. Likus žaisti minutę Lietuvos rinktinės treneris Dainius Adomaitis turėjo imti minutinę pertraukėlę, kadangi jo komanda atsilikinėjo jau 11:17. Tai davė vaisių Deividas Gailius reidu po krepšiu pelnė du taškus. 13:17 po pirmųjų dešimt minučių.
Lino Žemgulio/musukrepsinis.lt nuotr.
Antrojo kėlinio pradžioje rungtynių vadžios grįžo į Lietuvos rinktinės rankas, Deividas Gailius pelnė du taškus su bauda, o Eimantas Bendžius „įsmeigė“ tritaškį metimą 19:17 Lieutva priekyje. Dar po akimirkos darbo ėmėsi kitas rinktinės duetas, Vaidas Čepukaitis iš po krepšio pelno 2 taškus, o namų arenoje žaidžiantis Arnas Butkevičius pelno du su bauda. 24:17 ir kėlinį Lietuviai pradėjo 11:0. Przemyslaw Karnowski kitoje atakoje nepataiko dvitaškio, o kitas aikštelės šeimininkas Mindaugas Girdžiūnas pataiko dar vieną tritaškį 14:0 o bendras rezultatas 27:17.

Lenkijos rinktinė pirmuosius taškus pelnė tik penktąją antrojo kėlinio minute, tačiau prieš tai pasižiūrėję į tolstantį Eimantą Bendžių, kuris įdėjo kamuolį į varžovų krepšį – 29:19. Arno Butkevičiaus keturi taškai iš eilės padidino Lietuvos rinktinės pranašumą iki 16 taškų 35:19. Lenkijos komandai antrajame ketvirtyje sunkiai sekėsi rinkti taškus, kurių daugumą pelnė baudų metimais 36:23. Kitoje atakoje Evaldas Kairys pakartojo Arno Butkevičiaus netaiklų metimą įdėdamas jį atgal į krepšį. Į didžiąją pertrauką komandos išėjo esant rezultatui 38:25.

Pirmoje rungtynių pusėje Lenkijos rinktinė pataikė vos vieną tritaškį iš 12 bandymų, Lietuviai tuo tarpu 3 iš 10. Klaidų komandos padarė apylygiai Lietuviai 9, Lenkai 8. Mindaugas Girdžiūnas ir Arnas Butekevičius namų arenoje pirmoje pusėje jautėsi puikiai ir pelnė atitinkamai 8 ir 9 taškus. Antrąjį kėlinį lietuviai laimėjo 25:8.

Didžiosios pertraukos metu ištikimiausi Lietuvos rinktinės sirgaliai pagerbė legendinius krepšininkus, kurie prieš 25 metus su pirmąja Lietuvos krepšinio rinktine po nepriklausomybės atkūrimo 1992 metais Barselonos olimpinėse žaidynėse iškovojo pirmuosius olimpinius krepšinio bronzos medalius Lietuvai. Taigi Lietuvos krepšinio aistruoliai ir Lietuvos krepšinio federacija pagerbė šios rinktinės narius ir įteikė jiems vėliavas

Po didžiosios pertraukos komandos sugrįžo į pirmąjį kėlinį, kai labiau keitėsi klaidomis ir netaikliais metimais. Per tris minutes rezultatas pakito per kelis taškus ir Lietuvos rinktinės persvara paaugo 1 tašku 41:27. Lenkijos rinktinei priartėjus iki 11 taškų Mindaugas Girdžiūnas ilgai džiaugtis varžovams neleido, besibaigiant atakos laikui pataikė trečiąjį savo tritaškį iš keturių bandymų, o jau kitoje atakoje Adas Juškevičius pridėjo dar du taškus ir sugrąžino 16 taškų persvarą 50:34. Lenkijos nacionalinei rinktinei tenka naudoti minutinę pertraukėlę.

Trečiojo kėlinio pabaiga ir vėlgi buvo sėkmingesnė šeimininkams, kurie neleido varžovams priartėti, o žingsnis po žingsnio tolo. 56:39.
Ketvirtasis kėlinys prasidėjo Eimanto Bendžiaus dviem dėjimais iš eilės 60:39, o Klaipėdos „Švyturio“ arenos stogas kilnojosi nuo žiūrovų sukeltų ovacijų. Po minutinės pertraukėlės į aikštelę sugrįžę Lenkijos krepšininkai pataikė tritaškį metimą 60:42. Dainius Adomaitis ilgai netempė ir susikvietė savus krepšininkus į pasitarimą, tačiau po pasitarimo lenkai atsakė dar dviem taškais – dėjimu 60:44. Eimantas Bendžius nedavė ilgai džiaugtis varžovams sumažėjusia persvarą ir dviem taškais su bauda vėl ją padidino iki 19 taškų 65:46. Ketvirtojo kėlinio antroji pusė liko tik formalumas rungtynėse.

Eimanto Bendžiaus, Arno Butkevičiaus ir Mindaugo Girdžiūno vedama Lietuvos rinktinė pranoko lenkus ir iškovojo antrąją pergalę FIBa 2019 Pasaulio krepšinio čempionato atrankos rungtynėse rezultatu 75:55 (13:17; 25:8; 18:14; 19:16).

„Parodėme, kad nesame antra ar trečia rinktinė. Esame pirma rinktinė ir turime daug ambicijų“, – po dvikovos sakė 18 taškų pelnęs Bendžius.

„Noriu padėkoti fanams, kuriems net 2000 kilometrų nėra kliūtis. Buvo malonu Kosove girdėti lietuviškas skanduotes, o atmosfera Klaipėdoje fantastiška kaip visada. Ačiū fanams už „dopingą“ ir energijos pliūpsnį, kurį davė žaidėjams, kai reikėjo to. Neskaitant tų pirmų dešimt minučių, kai nekontroliavome rungtynių tempo padarydami 7 klaidas, po to 30 minučių gynyboje atidirbome ir tikrai buvo labai geros rungtynės. Man svarbiausia, kaip treneriui, kad jeigu kažkas tavęs nevertina tu išeini į aikštelę ir tai įrodai. Žaidėjai yra labai ambicingi ir tai šiandien matėsi per rungtynes. Ar matėte nors vieną kamuolį gulintį ant žemės be kovos? Tai Arnas Butkevičius gulėjo ant žemės ir kovėsi dėl kamuolio, tai Eimantas Bendžius ar Evaldas Kairys. Šiame atrankos lange nebuvo nei vieno žaidėjo, kurio aš turėjau prašyti kažko, kad atvažiuotų į rinktinę. Aš tik paskambinau visi neišklausę sakė – treneri aš būsiu. – Žaidėjų ambicijomis džiaugėsi Lietuvos nacionalinės rinktinės treneris Dainius Adomaitis.

Lenkų komandos treneris Mike Taylor po rungtynių sakė: Mes tikėjomės tikrai sunkių rungtynių, žinom kokia gera Lietuvos komanda ir nesvarbu kokie žaidėjai žaidžia joje. Žaidėjams prieš rungtynes sakiau, kad žaisime ne prieš pavardes, kokie žaidėjai atvažiavo ar neatvažiavo į rinktinę, žaisim prieš lietuvišką krepšinio mokyklą.

Žymos: Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė, pasaulio čempionato atranka