Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-09-07

Rinktinės žaidimas įkvėpė, bet rezultatas nuvylė

  
Rinktinės žaidimas įkvėpė, bet rezultatas nuvylė F. Černychas pasižymėjo puikiu smūgiu iš baudos aikštelės prieigų.
Liūdna, kai praleidi įvartį kartu su teisėjo švilpuku.

Lietuvos futbolo rinktinė buvo labai arti pergalės pirmose Pasaulio čempionato atrankos rungtynėse su Slovėnija, tačiau praleido įvartį pačioje susitikimo pabaigoje ir turėjo tenkintis lygiosiomis 2:2.

Lietuviai puikiai sužaidė pirmąjį kėlinį ir pirmavo rezultatu 2:0 po puikaus Fedoro Černycho smūgio iš toli ir Vykinto Slivko tikslios atakos. Tačiau 77 min. slovėnai sumažino atsilikimą po kampinio smūgiu galva, o paskutinėje atakoje taip pat įmušė galva ir išplėšė tašką.
„Liūdna, kai praleidi įvartį kartu su teisėjo švilpuku. Tačiau norėčiau kalbėti apie pozityvius dalykus – komandos vienybę, atsidavimą. Be abejo, rezultatas skaudus, kai toks scenarijus, iki pergalės lieka vos keletas sekundžių. Tačiau buvo labai geros, kovingos rungtynės prieš labai stiprią komandą, su individualiai stipriais žaidėjais. Vaikinai tikrai kovėsi didvyriškai, kai išeidavome į atakas, kai žaisdavome. Parodėme, kad galime žaisti“, – po susitikimo kalbėjo rinktinės treneris Edgaras Jankauskas.
 
Svečiai iš Slovėnijos pradėjo rungtynes pavojinga ataka po perdavimo iš krašto, tačiau pirmąjį smūgį į vartų plotą atliko Mantas Kuklys. 13 min. šansą turėjo Nerijus Valskis, bet jo smūgį blokavo gynėjas. 18 min. galva į vartus smūgiavo F. Černychas. Slovėnai atsakė Valterio Birsos smūgiu iš toli, o 26 min. po Benjamino Verbičiaus smūgio kamuolį atmušė Ernestas Šetkus. Po dviejų minučių pavojingai galva virš skersinio smūgiavo N. Valskis.
 
32 min. Lietuva išsiveržė į priekį – po kontratakos kairiuoju kraštu F. Černychas stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį į viršutinį vartų kampą. Po dviejų minučių pavyko rezultatą padvigubinti. Šį kartą jau dešiniuoju kraštu prasiveržė Vykintas Slivka. Jis iš aštraus kampo netikėtai užklupo vartininką ir pasiuntė kamuolį tarp kojų į vartus – 2:0.
 
Perėmė iniciatyvą
 
Antrojo kėlinio pradžioje po keitimo pasirodęs Josipas Iličičius atsidūrė vienas prieš vartininką, tačiau šis atmušė kamuolį. Kėlinio viduryje lietuviai galėjo padvigubinti persvarą – po N. Valskio perdavimo F. Černychas pasimetė kamuolį sau ir iš oro smūgiavo į vartus, tačiau šalia virpsto. 60 min. jau po F. Černycho perdavimo N. Valskis atsidūrė atakos smaigalyje, bet iš kairio krašto mušė šalia vartų.
 
Vėliau slovėnai vis labiau perėmė iniciatyvą, tačiau pavojingų progų nesukūrė iki 76 min. bet ir tada E. Šetkus išgelbėjo nuo Romano Bezjako atakos. Visgi po kampinio lietuviai neapsigynė, ir Rene Krhinas galva sušvelnino atsilikimą. 83 min. svečiai galvojo, kad jau išlygins rezultatą, tačiau E. Šetkus fantastiškai atmušė iš 8 metrų Milijovės Novakovičiaus spirtą kamuolį.
Kai jau atrodė, kad lietuviai apsigins ir išsaugos rezultatą, po tolimo perdavimo Boštjanas Cesaras galva smūgiavo iš dešinės pusės, ir kamuolys nusileido į tolimąjį vartų kampą.
 
Kitas rungtynes Lietuvos rinktinė žais spalio 8-ąją Škotijoje, o po trijų dienų mūsiškiai namuose priims Maltos komandą.
 
Anglai išsigelbėjo
 
Kaip ir Lietuvos futbolininkus, toje pačioje F grupėje rungtyniaujančią Slovakijos komandą paskutinę akimirką irgi apleido sėkmė: jie įvartį praleido penktą teisėjo pridėto laiko minutę ir 0:1 pralaimėjo anglams.
 
Kitame šios grupės mače būsimieji lietuvių varžovai škotai žaisdami svečiuose net 5:1 sutriuškino Maltos komandą. Verta pažymėti, kad paskutinį pusvalandį šeimininkai žaidė ne visos sudėties, ir būtent tuo metu buvo atlikti net trys tikslūs smūgiai.
  

Žymos: lietuvos futbolo rinktinė, pasaulio čempionato atranka,

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Grįžo vyrukas iš Afrikos. Susitinka draugą, o tas ir klausia:
– Na, kaip džiunglės?
– Oi, buvo toks nuotykis! Einu per džiungles, tik žiūriu, gorila iššoka iš krūmų. Ėmiau bėgti, o ta vejasi. Įlipau į pirmą pasitaikiusią palmę, gorila bandė irgi lipti, bet nuslydo.
Draugelis klausia:
– O tu neišsigandai? Aš tai iš baimės būčiau į kelnes pridėjęs!
– O kaip tu manai, kodėl ji nuslydo?