Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   BNS   |   2018-09-20

Rusijos sportas nusiplovė dopingo dėmę

  
Rusijos sportas nusiplovė dopingo dėmę
© kremlin.ru nuotr.
Dopingo skandalas kilo po Sočio žiemos olimpiados.
Rusija iki šiol nepripažįsta, kad sportininkų dopingo programa buvo vykdoma valstybės lygiu

Pasaulinė kovos su dopingu agentūra (WADA) ketvirtadienį atšaukė tris metus trukusį Rusijos antidopingo agentūros (RUSADA) suspendavimą dėl valstybės finansuotos dopingo programos, atverdama kelią rusų atletams vėl varžytis tarptautinėse varžybose.

„Šiandien dauguma WADA vykdomojo komiteto narių priėmė sprendimą atkurti RUSADA narės statusą“, – paskelbė WADA prezidentas Craigas Reedie.
Pranešama, jog už tai, kad būtų atšauktas RUSADA suspendavimas „taikant jai griežtas sąlygas“ pasisakė devyni iš dvylikos vykdomojo komiteto narių, du balsavo prieš, vienas – susilaikė.
 
Šį sprendimą WADA priėmė nepaisydama griežtos kovos su dopingu pareigūnų bei pasaulio atletų kritikos. Jie reikalavo, kad pirmiausia Rusija prisiimtų visą atsakomybę už šalyje vykdytą sportininkų dopingo programą.
 
Rusija iki šiol nepripažįsta, kad sportininkų dopingo programa buvo vykdoma valstybės lygiu, ir neleidžia prieiti prie atletų mėginių susikompromitavusioje pagrindinėje Maskvos antidopingo laboratorijoje.
 
Tai buvo du pagrindiniai WADA reikalavimai, kuriuos turėjo įvykdyti Rusija, kad būtų atšauktas beveik prieš trejus metus paskelbtas suspendavimas. Tačiau pastaraisiais mėnesiais šie reikalavimai buvo sušvelninti.
RUSADA buvo suspenduota 2015 metų spalį, kai buvo paviešinti faktai apie šioje šalyje valstybės lygiu vykdytą sportininkų dopingo programą, padėjusią jiems iškovoti olimpinių medalių.
 
Šią programą savo ataskaitoje Pasaulinei kovos su dopingu agentūrai detaliai aprašė kanadietis teisininkas Richardas McLarenas.
  

Žymos: Rusija, Dopingas, žiemos olimpinės žaidynės, sočis

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Prie arabų šeicho rūmų sustoja autobusas, pilnas pagyvenusių moteriškių. Šeichas klausia savo sekretoriaus:
– Turistai?
Sekretorius:
– Ne. Čia jūsų uošvės atvažiavo į svečius.