Tiesa.com   |   2015-12-10

Sezono pusiaukelėje – lyderių mūšis

Sezono pusiaukelėje – lyderių mūšis Antrą kartą iš eilės naudingiausio savaitės žaidėjo titulą pelnė E. Revuckas.

Reguliarusis Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) sezonas pasiekė pusiaukelę. Savaitgalį buvo sužaistos penkerios rungtynės Londone ir vienerios Wisbeche – jose netrūko netikėtų rezultatų.

Lyderių mūšis
Penktadienio vakarą vyko ilgai lauktas lyderių mūšis, kuriame ginklus surėmė „Anykščių BC“ (3–1), ginanti nugalėtojos titulą, ir „Klevo“ (4–0) komandos. Stipriausią sudėtį surinkusi „Klevo“ ekipa iškart perėmė iniciatyvą ir pirmavo nuo pirmos iki paskutinės rungtynių minutės, o sužaidus tris kėlinukus mėgavosi triuškinama 19 taškų persvara (60:41).
Nors anykštėnams buvo pavykę sukurti mažą stebuklą ir priartėti prie varžovų (64:67), tačiau galiausiai dramatišką pergalę rezultatu 76:68 šventė šaltakraujiškiau susitikimo pabaigą sužaidę „Klevo“ atstovai.

Nugalėtojų komandos vadovas Ramūnas Rukšėnas turėjo kuo pasidžiaugti: „Prieš rungtynes buvo akcentuojama gynyba prieš „Anykščių“ lyderius, ir viskas neblogai sekėsi, nes vienu metu buvome įgiję triuškinamą pranašumą. Vis dėlto dvikovos pabaigoje atsipalaidavome ir leidę jiems įmest kelis tritaškius iš eilės vėliau turėjom padirbėti, kad rezultatas būtų teigiamas. Esu patenkintas žaidėjų užsidegimu ir kovingumu. Tai buvo rungtynės, po kurių jauti didelį malonumą toliau žaisti krepšinį.“

„Anykščių“ ekipos vadovas Dalius Sližys džiaugėsi, kad varžovams pralaimėta būtent šioje sezono stadijoje: „Labai gerai, kad gavome antausįnuo „Klevo“ vyrų, kurie turi surinkę kone stipriausią komandą lygoje. Teks daryti išvadas. Šiandien mes tris kėlinukus niekaip negalėjome susižaisti. Vis dėlto ketvirtajame kėlinuke žaidėme taip, kaip turėtume žaisti visąlaik. Pagarba nugalėtojų komandai. Dar laiko yra ir, manau, atsitiesime.“

Nesitikėjo
Puikią formą toliau demonstruoja „Sparta BC“ (3–2) kolektyvas, kuris netikėtai lengvai rezultatu 81:48 įveikė „LBC-Build London“ (0–4) atstovus. Dešimt minučių aikštėje vyko apylygė kova, tačiau vėliau „spartiečiai“ pabėgo į priekį ir įpusėjus dvikovai jau triuškino varžovus (46:23). Po didžiosios pertraukos „Spartos“ krepšininkai nebesidairė atgal, tęsė varžovų krepšio šturmą, o galiausiai šventė įtikinamą pergalę.

Nugalėtojų komandos vadovas Ruslanas Vristiuk buvo kiek nustebęs: „Tikėjomės stipresnio pasipriešinimo iš varžovų pusės ir buvome nusiteikę apylygei kovai, todėl stengėmės kuo mažiau klysti, rezultatyviai užbaigti atakas bei naudoti kibią gynybą. Matyt, viso to varžovai nesitikėjo ir pernelyg atsipalaidavo. Džiaugiamės šiomis nuostabiomis varžybomis ir triuškinama pergale bei ruošiamės sekančioms rungtynėms su „Volfo“ ekipa.“

Tarsi nesavi
Pagaliau pirmąją pergalę Mažojoje taurėje šventė „Kyborgų“ (1–2) komanda, rezultatu 74:48 palaužusi iki tol be pralaimėjimų žengusią „Žalia Balta“ (3–1) ekipą. Vos šešiese į rungtynes atvykę „Kyborgai“ veikiausiai nuramino varžovus ir pasinaudoję jų budrumo stoka dar pirmajame ketvirtyje susikrovė dviženklį pranašumą (17:6). Maža to, pagavę žaidimo bangą jie tęsė savo spurtą ir komandoms sužaidus 15 minučių turėjo triuškinamą persvarą (23:8).
Nors „žaliai balti“ sugebėjo atsitokėti ir pristabdė įsibėgėjusius varžovus, tačiau „Kyborgai“ kovojo sukandę dantis, neprisileido oponentų arčiau, nei galima, ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pirmąją pergalę reguliariajame sezone.

Pirmoji pergalė
Dar viena ekipa, kuriai šis savaitgalis buvo ypatingas, – „Viesulo“ (1–4) kolektyvas. Po itin dramatiškos kovos rezultatu 59:53 jis palaužė „SuperSonics“ (0–3) atstovus ir iš paskutinės turnyro lentelės vietos šoktelėjo net į penktą poziciją.

Pirmoje rungtynių dalyje susitikimo vadžias savo rankose laikė „SuperSonics“ atstovai. Jie beveik visą laiką pirmavo, o sužaidus dvidešimt minučių turėjo apčiuopiamą 7 taškų persvarą (30:23). Visgi po didžiosios pertraukos įvykių tėkmė pakrypo kiek kita linkme: „Viesulo“ ekipa akivaizdžiai pagyvino savo žaidimą, išmušė varžovus iš vėžių ir sužaidus tris kėlinukus jau buvo priekyje (43:41). Lemiamame ketvirtyje aikštėje vyko bekompromisė kova, o laimėti galėjo tiek viena, tiek kita komanda. Vis dėlto pergalę sekmadienio vakarą šventė labiau jos norėję ir daugiau jėgų susitikimo pabaigoje išsaugoję „Viesulo“ atstovai.

Prireikė pratęsimo
Sėkmingą pasirodymą Mažojoje taurėje tęsia „Iron Wolf“ (3–1) vyrai. Sekmadienį tik po pratęsimo jie rezultatu 89:78 įveikė iki tol be pralaimėjimų žengusius „Radviliškio“ (3–1) atstovus ir įsitvirtino viršutinėje turnyro lentelės dalyje. Beveik visas rungtynes kova aikštėje vyko taškas į tašką, tad nenuostabu, jog sužaidus 40 minučių salėje esanti švieslentė vėl rodė lygybę: 75:75.

Per papildomas penkias minutes viskas vyko kur kas paprasčiau. Pernelyg daug jėgų išnaudojusi „Radviliškio“ ekipa sunkiai rinko taškus, tuo tarpu „Iron Wolf“ vyrai pademonstravo itin kokybišką krepšinį ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė trečiąją pergalę Mažosios taurės akistatose.

Grupėje – vienintelė kova
Vienerios rungtynės įvyko Wisbecho miestelyje, kur dvi ekipos baigė pirmojo rato kovas. Iki tol pergalės skonio nepatyrusi „Devils Spalding“ (1–4) komanda gana netikėtai rezultatu 99:89 privertė pasiduoti „Fighters Boston“ atstovus.

Dvikova vyko itin permainingai – geriau rungtynes pradėję „kovotojai“ pirmojo kėlinuko pabaigoje atidavė iniciatyvą varžovams ir sužaidus dešimt minučių atsidūrė besivejančiųjų vaidmenyje (22:26). Po trumpos pertraukėlės „Fighters“ susigrąžino iniciatyvą (36:34), tačiau tuomet dar kartą sustojo, tad įpusėjus dvikovai „velniai“ vėl atsidūrė priekyje (49:42). Antroje rungtynių dalyje dramos buvo gerokai mažiau – užtikrinčiau bei protingiau žaidusi „Devils Spalding“ komanda nebesižvalgė atgal, išsaugojo pergalingą pranašumą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė netikėtą pergalę.

Savaitės MVP
Antrą kartą iš eilės naudingiausiojo savaitės žaidėjo titulą pelnė Egidijus Revuckas iš „Fighters Boston“ ekipos. Šįkart jis pelnė 41 tašką, atkovojo 11 atšokusių kamuolių, išprovokavo 10 varžovų pražangų ir aikštę paliko savo sąskaitoje turėdamas net 47 naudingumo balus.

Žymos: BLKL, Krepšinis Anglijoje