„Sūduva“ iškovojo istorinį titulą

© Facebook/FC Sūduva nuotr.
1921 metais įkurtas klubas Lietuvos čempiono titulą iškovojo pirmą kartą.
Marijampolės ekipai auksinėse rungtynėse būtų užtekę lygiųjų

Marijampolėje užfiksuotas istorinis Marijampolės „Sūduvos“ triumfas. „Sūduva“ per 8 minutes įmušė du įvarčius ir po pergalės 3:0 pasidabino dar neregėtu trofėjumi.

Po istorinio triumfo Vladimiro Čeburino vadovaujama „Sūduvos“ ekipa iškovojo ir kelialapį į Čempionų lygos atranką. Šį sezoną marijampoliečiai surengė istorinį reidą Europoje, kai pateko į atkrintamąsias Europos lygos atrankos kovas.
Tuo tarpu, Vilnius „Žalgiris“ šį sezoną norės kuo greičiau pamiršti. Septynis kartus Lietuvos čempionas liko be trofėjų. Lietuvos futbolo taurės finale jie netikėtai pralaimėjo Kauno „Stumbrui“.

Marijampolės ekipai auksinėse rungtynėse būtų užtekę lygiųjų, todėl daugelis prognozavo, kad žaidimas bus atsargus, tačiau „Arvi“ areną užpildę futbolo sirgaliai sekmadienį išvydo tikrą spektaklį.

Pavėlavę 10 minučių į rungtynes ar įsijungti savo televizorius, turėjo kaip reikiant nusivilti. „Sūduva“ svečius iš Vilniaus nokautavo per pirmąsias 8 minutes. Septintąją minutę po kampinio „Žalgirio“ baudos aikštelėje kilo sumaištis, po kurios kamuolį į vartus nukreipė buvęs Vilniaus ekipos gynėjas Semiras Kerla.

Grubiai suklydusi žalgiriečių gynybos linija vos už minutės ir vėl išėjo atostogų. Vartininkas Armantas Vitkauskas skubėjo grįžti į darbo vietą, kai „Sūduva“ pataikė į skersinį, o atšokusį kamuolį į vartus smeigė Karolis Laukžemis. Tiesa, šioje situacijoje greičiausiai buvo nuošalė, kurios Gedimino Mažeikos brigada neužfiksavo.

Tačiau „Žalgiris“ pirmojo kėlinio metu taip nieko pavojingo ir nesukūrė, o Andro Švrljuga kalė dar vieną vinį į buvusios komandos karstą. Jau per pridėtą laiką futbolininkas sulaukė perdavimo iš kairiojo krašto ir paliktas laisvas įmušė įvartį.

Marijampolės ekipos triumfą aptemdė tik rimta A.Švrljugos trauma antrajame kėlinyje.
Šiose rungtynėse teisėjas Gediminas Mažeika parodė net 11 geltonų ir vieną raudoną kortelę Diego Oyarzunui, kuris rungtynių pabaigoje spyrė varžovui.

Rungtynes Marijampolėje stebėjo 4489 sirgaliai. Tai yra šio A lygos sezono rekordas.

Kitose tuo pačiu metu vykusiose A lygos rungtynėse „Trakai“ 3:1 nugalėjo „Utenį“, o Klaipėdos „Atlantas“ 2:2 sužaidė su „Jonava“ ir liko tik penktas.