Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2010-10-20

Svarbiausia dvikova U-19 atrankoje – su Izraelio komanda

  
Svarbiausia dvikova U-19 atrankoje – su Izraelio komanda
© LFF
Izraelio U-19 rinktinės treniruotės akimirkos.

Antruoju Lietuvos U-19 futbolo rinktinės varžovu UEFA atrankos turnyre Marijampolėje ketvirtadienį bus Izraelio komanda. Nors ekipoms skirtingai sekėsi pirmąją varžybų dieną, komandų atstovai pripažįsta, jog tai daug nereiškia ir svarbiausia bus būtent rytojaus dvikova.

Treneris – vienas žymiausių praeities žaidėjų
Izraelio U-19 komandą, kurios futbolininkai atstovauja šios šalies klubams ir visi yra gimę 1992 metais, treniruoja vienas žymiausių praeities žaidėjų Eli Ohana. Jis Izraelio rinktinėje sužaidė pusšimtį rungtynių, o Europoje išgarsėjo prisidėdamas prie belgų klubo „Mechelen“ triumfo UEFA taurių laimėtojų taurėje.
 
Nuo 1999-ųjų įvairias Izraelio ekipas treniruojantis strategas sake, kad 3:0 pirmosios rungtynės su Armėnija buvo nesudėtingos. „Turnyru esu patenkintas, tačiau taip būna kol laimi“, - šyptelėjo E.Ohana – „Pirmosios rungtynės su armėnais buvo nesunkios – tai atspindi ir rezultatas. Sugebėjome greitai pelnyti du įvarčius ir vėliau kontroliavome žaidimą. Rezultatas nesvarbus. Svarbu, jog pavyko nugalėti.“
 
Nesureikšmina pirmųjų rungtynių
 
E.Ohana teigimu, jis dar prieš atrankos ciklo startą žinojo, jog viskas spręsis rungtynėse su Lietuva. Trenerio nuomone, nuvertinti varžovų po pirmųjų rungtynių neverta.
„Lietuvių triuškinantis pralaimėjimas nieko nereiškia. Ispanija yra visai kito kalibro komanda ir realiausia pretendentė į pirmąją vietą grupėje. Žinojome, kad privalome įveikti Armėniją ir kad mūsų laukia svarbios rungtynės su lietuviais. Manau, kad Lietuvos ekipa rungtynėse su mumis bandys reabilituotis ir mums bus nelengva. Laukia lygių varžovų dvikova. Kas ją laimės, tas ir pateks į kitą etapą.“
 
Lietuvos rinktinės U-19 strategas D.Kančelskis taip pat nesureikšmino pralaimėjimo Ispanijai ir sakė, kad pagrindinė kova - dar priešakyje. „Niekas dar neprarasta. Laukia rungtynės su Izraeliu. Bus nelengva, nes su ispanais daug dirbome be kamuolio, išeikvojome nemažai jėgų. Izraelis taip pat techniška komanda. Bandysime nuteikti komandą ir atsigauti psichologiškai”, - sake treneris.
 
Trūko pasitikėjimo savo jėgomis
 
Antradienio atrankos rungtynes Marijampolėje stebėjo ir Lietuvos nacionalinės rinktinės vyriausiasis treneris Raimondas Žutautas bei LFF rinktinių skyriaus vadovas Robertas Tautkus.
 
„Lietuviams trūko pasitikėjimo savo jėgomis, darnesnio kolektyvinio žaidimo ir lyderio, kuris aikštėje visiems vadovautų. Rungtynių pradžioje gynyboje buvo šiurkščių klaidų, dėl to toks ir rezultatas. Tačiau su amžiumi gynėjams ateis patirtis, o komandoje yra individualiai neblogai pasirengusių žaidėjų. Jei vaikinai padarys išvadas, Izraelio komandą įveikti galima“, - vertino R.Žutautas.
 
Požiūris į sportą labai skiriasi
 
R.Žutautas būdamas žaidėjas pats kelerius metus praleido Izraelyje, kur atstovavo Haifos „Maccabi“ ekipai. Anot nacionalinės rinktinės stratego, pagrindinis skirtumas tarp šalių – valdžios požiūris į sportą.
 
„Izraelio futbolo federacijos biudžetas – apie 50 milijonų šekelių (apie 34 mln. litų). Tai daug ką pasako. Federacijai nereikia daug sukti galvos, nes nemažai padaro valstybė ir miestas. Sportas ten svarbus, o futbolas – sporto šaka numeris vienas. Kiekviename rajone yra nemokamas sporto kompleksas, kur daug žmonių žaidžia futbolą, krepšinį ir kitas sporto šakas. Deja, Lietuvoje yra kitaip. Jei Vilniuje būtų toks valdžios požiūris, galbūt jau turėtumėme tris gerus stadionus“, - teigė treneris.
 
Lietuvos ir Izraelio U-19 rinktinės susitinka ketvirtadienį 16 val. Marijampolės futbolo klubo stadione. 13 valandą 30 minučių „Sūduvos“ sporto centro stadione žais Ispanijos ir Armėnijos ekipos.
 
Izraelio U-19 rinktinės sudėtis:
(Vardas, pavardė, komanda - gimimo metai)
 
Vartininkai:
Ram Straus (Haifos „Maccabi“ - 1992 m.)
Roi Mashpati (Rišon Leziono„Hapoel“ - 1992 m.)
 
Gynėjai:
Gavriel Griner (Haifos „Maccabi“ - 1992 m.)
Eliran Gorgi (Tel Avivo „Maccabi“ - 1992 m.)
Eliazer Dasa (Jeruzalės „Beitar“ - 1992 m.)
Uri Cohen (Tel Avivo „Maccabi“ - 1992 m.)
Tal Khila (Jeruzalės „Beitar“ - 1992 m.)
Talb Twatha (Haifos „Maccabi“ - 1992 m.)
Or Lagrisi (Haifos „Hapoel“ 1992 m.)
 
Saugai:
Ahad Azam (Haifos „Hapoel“ - 1992 m.)
Shadi Shaban (Haifos „Maccabi“ - 1992 m.)
Eran Rozenbom (Haifos „Maccabi“ - 1992 m.)
Roi Kehat (Tel Avivo „Maccabi - 1992 m.)
Miha Dor (Tel Avivo „Maccabi - 1992 m.)
Amir Agajev (Tel Avivo „Bnei Yehuda“ - 1992 m.)
 
Puolėjai:
Ben Ben Yai (Tel Avivo „Maccabi“ - 1992 m.)
Zedan Amar (Haifos „Maccabi“ - 1992 m.)
Raiid Adowi (Tel Avivo „Hapoel“ - 1992 m.)
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Godus moka du kartus. Bukas moka tris kartus. Mokesčių mokėtojas moka visada.