Tamsa ir lietus tapo prakeiksmu „Formulės-1“ pilotams

© „Singapore Grand Prix“ nuotr.
Pirmieji trys bolidai dužo jau pirmajame trasos posūkyje.
Ne tik tamsa, bet ir prapliupęs lietus dar labiau apsunkino sąlygas

Tamsoje ir lyjant lietui Singapūre įvykusios „Formulės-1“ automobilių lenktynės prasidėjo masine avarija ir pasižymėjo incidentų trasoje gausa, o finišuoti pasisekė vos daugiau nei pusei visų dalyvių.

14-asis šio sezono „Formulės-1“ etapas dar iki jo starto buvo išskirtinis tuo, kad tai turėjo būti pirmasis lenktynių istorijoje naktinis važiavimas. Tačiau ne tik tamsa, bet ir prapliupęs lietus dar labiau apsunkino sąlygas.
Iš karto po starto, jau pirmajame trasos posūkyje susidūrė ir nepataisomai dužo Sebastian’o Vetteli’o bei Kimi’o Raikkonen’o vairuojami „Ferrari“ bolidai ir „Red Bull“ komandos nario Max’o Verstappen’o automobilis.

Trijulė buvo priversta nutraukti lenktynes.

Jas ne savo noru taip pat paliko „McLaren“ pilotas Fernando Alonso, kurio bolidas buvo apgadintas pirmojo incidento metu, vėliau į avariją pateko „Toro Rosso“ lenktynininkas Danil’as Kviat’as.

Iš 20 startavusių dalyvių finišą pasiekė tik 12.

Laimėjo čempionato lyderis Lewis’as Hamilton’as („Mercedes“), antras finišavo „Red Bull“ pilotas Daniel’is Ricciard’o, trečias – kitas „Mercedes“ pilotas Valtteri Bott’as.

Bendrojoje čempionato įskaitoje po šios pergalės L. Hamiltonas (263 tšk.) padidino savo persvarą prieš S. Vettelį (235 tšk.). Iki čempionato pabaigos liko šeši etapai. 15-asis iš 20 – Malaizijos „Grand Prix“ lenktynės – vyks spalio 1 dieną.

Žymos: formulė 1, automobilių sportas