Parengė Goda Ambrazas   |   2010-06-02

„Tiesos“ komanda – vėl BLKL čempionai!

Britanijos lietuvių krepšinio lygos finale „Tiesos“ komanda apgynė čempionų titulą. Praėjusį šeštadienį lemiamose rungtynėse „Tiesos“ krepšininkai 67:58 (19:13, 13:15, 16:19, 19:11) įveikė „Rovac“ ekipą ir laimėjo finalo seriją 2:1.

ent="text/html; charset=utf-8" http-equiv="Content-Type">

Mačą „Tiesos“ krepšininkai pradėjo taikliais metimais – 5:0. „Rovac“ komandos taškų saskaitą atidarė G. Čeginskas – 5:2. „Tiesos“ komanda netrukus laimėjo atkarpą 11:3 ir atitrūko rezultatu 16:5. Vis dėlto ketvirčiui einant į pabaigą „Rovac“ šiek tiek sumažino atsilikimą, tad po dviejų ketvirčių – 19:13.

Antrasis kėlinukas prasidėjo dviem „Rovac“ krepšininko L. Gelažausko taškais – 19:15. Tačiau A. Matušaičio vedama „Tiesos“ ekipa pelnė 6 taškus be atsako ir privertė minutės pertraukėlės prašyti „Rovac“ ekipos trenerio ir žaidėjo G. Giržado. Po trumpo atokvėpio tolimų metimų dėka „Rovac“ sumažino atsilikimą iki 28:24. Per likusias 2 minutes skirtumas tarp komandų nepakito – 32:28.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštelėje nesikeitė ir toliau aikštelėje vyko atkakli kova dėl kiekvieno aikštelės centimetro. Tuo tarpu „Sydney Russel“ sporto centre susirinkę abiejų ekipų sirgaliai vis garsiau skandavo savo mėgstamos komandos pavadinimą.

Sužaidus tris minutes, L. Gelažauskas taikliu dvitaškiu išvedė „Rovac“ į priekį – 33:34. Toliau pirmaujanti ekipa keitėsi penkis kartus ir nors „Rovac“ krepšininkai buvo padidinę persvarą iki 40:44, A. Sadaunyko ir A. Jarmalavičiaus tolimų metimų dėka „Tiesos“ ekipa persvėrė rezultatą 48:47.

Lemiamą rungtynių kėlinį sėkmingiau pradėjo „Tiesos“ krepšininkai, laimėdami 4 minučių atkarpą 9:0, jų persvara šoktelėjo iki 57:47. Po tokio netikėto varžovų spurto „Rovac“ krepšininkams sunkiai sekėsi rasti savo žaidimą. „Rovac“ dar buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki 62:57. Vis dėlto tiksliau rungtynių pabaigą sužaidę „Tiesos“ krepšininkai nebeišleido iniciatyvos iš savo rankų ir laimėjo rungtynes 67:58.

Po finalinės sirenos „Tiesos“ ekipa šoko pergalės šokį. BLKL čempionų taurę, medalius bei atminimo dovanas nugalėtojams įteikė LR ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Oskaras Jusys ir BLKL prezidentas Kęstutis Dobrovolskis.

Naudingiausio žaidėjo titulas atiteko „Tiesos“ krepšininkui Algiui Matušaičiui – jis lemiamoje dvikovoje pelnė 18 taškų.

„Tiesa“: A. Matušaitis – 18 taškų, R. Klivickas – 13 taškų, E. Janulevičius – 11 taškų, A. Jarmalavičius – 8 taškai.

„Rovac“: G. Čeginskas – 18 taškų , J. Mejeras – 16 taškų, V. Gelažauskas – 9 taškai, L. Gelažauskas – 8 taškai.

BLKL informacija

Komanda nusiteikusi ateities pergalėms

Antrą BLKL sezoną iš eilės iškovoję auksą, „Tiesos“ krepšinio komandos vyrai ketina ir kitais metais jo neatiduoti varžovams.

Po finalinės serijos rungtynių pakalbinome „Tiesos“ krepšinio komandos vadybininką Darių Stonkų. Jis džiaugėsi čempionų titulais ir prisipažino, kad vyrų nuotaikos po antrus metus iš eilės laimėto čempionų vardo – puikios. Komanda pagrįstai didžiuojasi savo pasiekimais.

„Antroji BLKL sezono dalis mums buvo gana sunki. Nežinau, gal ėmėme per daug pasitikėti savo jėgomis, tačiau pradėjome daryti daug klaidų, nors iki tol žaidėme be pralaimėjimų. Gal vaikinai tiesiog „perdegė“, sunku pasakyti ir paaiškinti, kodėl antroje sezono pusėje mus ėmė persekioti nesėkmės“, – po iškovotos pergalės svarstė „Tiesos“ krepšinio komandos žaidėjas ir vadybininkas D. Stonkus.

Vis dėlto vyrukai neketino pasiduoti ar nusileisti varžovams. Jie po pralaimėjimų serijos sukaupė jėgas ir spurtavo su naujų pergalų serija.

„Nuotaikos komandoje po kelių nesėkmių buvo tikrai karingos. Buvome nusiteikę visomis galiomis siekti čempionų titulo, ir tai mums pavyko“, – šypsosi komandos vadybininkas.

Pasak jo, po pergalės šiame BLKL sezone krepšinio komandos vaikinai poilsiauja ir kaupia jėgas naujam pergalių raundui kitai metais. Patį Darių pavyko pagauti ir pakalbinti telefonu jau viešintį Lietuvoje, lankantį gimines, artimuosius ir draugus. Jis patikino, kad kitą krepšinio sezoną komanda sirgaliams ir gerbėjams vėl pasistengs parodyti gražų, rezultatyvų ir įspūdingą žaidimą krepšinio aikštelėje.

O laikraštis TIESA krepšininkams linki dar įspūdingesnių pergalių naująjame BLKL sezone.

Faktai

2007 m. rugsėjį Didžiojoje Britanijoje pradėjo gyvuoti Britanijos lietuvių krepšinio lyga BLKL.

BLKL Jungtinėje Karalystėje dabar vienija 15 lietuvių krepšinio komandų.

2009 m. „Tiesos“ komanda tapo vienvaldžiais BLKL ir A. Sabonio taurės lyderiais.

2010 m. „Tiesos“ komanda apgynė čempionų titulą.

Informacija

BLKL dėkoja visoms komandoms už įsimintiną 2009/2010 m. sezoną ir linki saulėtos ir aktyvios vasaros. Priminimas: komandų registracija 2010/2011 m. sezonui vyks iki birželio 15 d. Smulkesnė informacija el. paštu: [email protected] .

Nesvarbu, esi jaunas ar senas, tu gali prisijungti prie BLKL kolektyvo. BLKL ir toliau aktyviai ieško varžybų sekretorių, varžybų teisėjų, BLKL merginų šokėjų grupės. Manai, kad sugebėtum? Jei taip, laukiam laiškų el. paštu: [email protected]