Tiesa.com   |   Alfa.lt   |   2020-01-05

V. Žala laimėjo pirmąjį Dakaro ralio etapą!

© Asmeninio albumo nuotrauka

Sekmadienį Saudo Arabijoje prasidėjusiame Dakaro ralio maratone įspūdingai startavo Vaidotas Žala su šturmanu Sauliumi Jurgelėnu.

Lietuvio pilotuojamas „Mini“ bolidas pirmame etape finišavo pirmas. Sekmadienį dalyviams teko įveikti 319 km įskaitinį ruožą ir dar 433 km pervažiavimą.
Etapą iš Džedos į Al Wajh pajūrio miestą V. Žala įveikė per 3 val. 19 min. 4 sek. ir finišavo pirmas.

V. Žala aplenkė legendinius Dakaro lenktynininkus prancūzą Stephane'ą Peterhanselį („Mini“, +2:14), ispaną Carlosą Sainzą („Mini“, +2:50) ir katarietį Nasserą Al-Attiyah („Toyota“, +5:33).

Lenktynininkas gyrė prieš šį Dakaro ralio įsigytą „Mini“ bolidą: „Mašina yra tiesiog kosmosas. Per bandymus nepajutau visų privalumų, kurie išryškėjo dabar. Labai patogu vairuoti, puikus jos balansas, viskas veikia idealiai."

Dar ralio išvakarėse V. Žala džiaugėsi „Mini“ bolido gamintojos „X-Raid“ skiriamu dėmesiu ir pagalba.
„Techninę komisiją perėjome greičiau nei įprastai, nes tuo metu automobilius patikrinimui varė ir visa gamyklinė „X-Raid“ komanda. Labiausiai džiugina tai, kad jų inžinieriai rūpinasi ir mūsų automobiliu, tad jaučiamės globojami“, - tikino V. Žala.

Pirmą etapą Benedikto Vanago ir portugalo Filipe Palmeiro („Toyota“) ekipažas baigė 15 vietoje.

B. Vanagas džiaugėsi, kad pavyko sėkmingai pasiekti finišą, tačiau pripažino, kad pirmoji Dakaro diena tapo rimtu išbandymu.

„Buvome nusiteikę konservatyviai, mūsų su Filipe tikslas – girdėti vienas kitą. Buvome keletą kartų pasiklydę ir net būdami itin atidūs akmenuotuose ruožuose prakirtome visus atsarginius ratus", – kalbėjo lenktynininkas.

Jis pasijuokė, kad šį kartą atvažiavo su visais keturiais ratais, tačiau daugiau klaidų sau negalėjo leisti.

B. Vanagas pasidžiaugė Vaido Žalos pirmąja ir atsiprašė dėl įvykusio incidento.

„Su Vaidu išėjo tikrai apmaudžiai – praleidome du lenktynininkus ir galvojome, kad už mūsų nėra, kai išlindo jų ekipažas. Prieš pat startą mums keitė sistemą, kuri fiksuoja šalia važiuojančius dalyvius. Ji buvo atsarginė ir neveikė labai gerai, o tai taip pat turėjo įtakos", – komentavo „Inbank team Pitlane" pilotas.

Tuo metu Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis („Toyota“) susidūrė su techniniais sunkumais ir užstrigo trasoje. Juos stabdė variklio aušinimo sistemos bėdos. Galiausiai jie finišavo 48-oje pozicijoje.

Edvinas Juškauskas su Aisvydu Paliukėnu („Toyota“) užfiksavo 40-ą rezultatą.

Gintas Petrus su Tomu Jančiu („Toyota“) laikėsi savo plano neskubėti ir finišo link važiavo septintame dešimtuke. Jie finišavo 61-i.

Vienintelis lietuvis motociklininkas Arūnas Gelažninkas pirmojo greičio ruožo finišą pasiekė 40-oje pozicijoje nuo nugalėtojo australo Toby Price'o atsilikęs 46 min. ir 46 sek.

2-ame iš 12-os etapų pirmadienį lenktynininkai važiuos iš Al Wajh į Neomą. Specialių greičio ruožų ilgį sudarys 367 km.