Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-06-23

Vilniaus krepšinio klube – naujas savininkas

  
Vilniaus krepšinio klube – naujas savininkas Antanas Guoga tapo vienu iš Vilniaus „Lietuvos ryto“ savininkų.
A. Guoga anksčiau rėmė Lietuvos krepšinio rinktinę, tačiau pasikeitus vadovybei jo paramos buvo atsisakyta

Dėl rasistinių pastabų kritikos sulaukęs Gedvydas Vainauskas palieka Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio klubo prezidento pareigas. Ekipos valdymą į savo rankas perima 43-ejų Australijos ir Lietuvos verslininkas, Europos Parlamento narys Antanas Guoga.

„Lietuvos ryto“ dienraščio vyriausiasis redaktorius ir vienas šios žiniasklaidos grupės didžiausių akcininkų G. Vainauskas sulaukė kritikos, kai interviu savo valdomai „Lietuvos ryto“ televizijai pareiškė, kad komandoje neturi būti daugiau kaip dviejų juodaodžių žaidėjų.
„Lietuvos ryto“ vadovybė gegužės pabaigoje nušalino nuo komandos tris juodaodžius amerikiečius, motyvuodama, kad jie pažeidė klubo drausmę. Dar vienam leista išvykti į JAV gydytis kojos traumos.
Šį jau buvusio prezidento pareiškimą pasmerkė Eurolyga, Vilniaus meras Remigijus Šimašius, kai kurie žinomi sportininkai. Pats G. Vainauskas vėliau paaiškino, kad kalbėjo tik apie legionierių parodytą rezultatą ir atsiprašė už „netinkamai parinktus žodžius“.
 
Klubas anksčiau pranešė, kad A. Guoga tapo viešosios įstaigos „Krepšinio rytas“, kuri valdo komandą „Lietuvos rytas“, didžiausiu dalininku. Prie komandos verslininkas ir politikas pakvietė prisidėti žymius krepšininkus Joną Valančiūną, Liną Kleizą ir Arvydą Macijauską.
 
„Lietuvos ryto“ krepšinio klubas, kurį, teigiama, slegia 3 mln. eurų siekiančios skolos, šiemet Lietuvos krepšinio lygos pirmenybėse užėmė trečią vietą. Antrame pagal pajėgumą Europos klubinio krepšinio turnyre komanda pateko tarp 16 stipriausių klubų, bet į geriausiųjų aštuntuką vilniečiams prasibrauti nepavyko.
 
A. Guoga anksčiau buvo vienas pagrindinių Lietuvos krepšinio rinktinės rėmėjų, tačiau pasikeitus vadovybei jo paramos buvo atsisakyta. Tuomet buvo kalbama, kad verslininkas itin kišosi į komandos vidaus gyvenimą ir valdymą.
  

Žymos: Antanas Guoga, vilniaus lietuvos rytas, Gedvydas Vainauskas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Britų mokslininkai nustatė, kad, plaunant kojas, nusiplauna ir rankos.