Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2018-01-18

Ž. Ilgauskas JAV sulaukė ypatingo pagerbimo

  
Ž. Ilgauskas JAV sulaukė ypatingo pagerbimo
© flickr nuotr.
Ž. Ilgauskas išskirtinių nuopelnų JAV sulaukia ne pirmą kartą.
Krepšininkas gimtojoje šalyje prieštaringai vertinamas dėl to, kad geriausiais savo karjeros laikais taip ir nesužaidė nė vienerių oficialių varžybų už Lietuvos rinktinę

Ilgiau nei du dešimtmečius JAV gyvenantis ir šios šalies pilietybę įgijęs buvęs krepšininkas Žydrūnas Ilgauskas sulaukė netikėto apdovanojimo už nuopelnus Cleveland’o miestui.

1996-2010 metais NBA klubo „Cleveland Cavaliers“ garbę gynęs krepšininkas už savo indėlį vietos bendruomenei pagerbtas miesto sporto apdovanojimuose – Ž. Ilgauskui teko prizas už viso gyvenimo nuopelnus.
Iškilmingoje pagerbimo ceremonijoje tokio pripažinimo sulaukęs 42 metų Ž. Ilgauskas išliko kuklus ir tikino, kad yra per jaunas tokiam apdovanojimui.
 
2011 metais karjerą baigusį ir „Big Z“ pravarde žinomą krepšininką pasveikino ir buvęs jo komandos bičiulis LeBron’as James’as.
 
Už nuopelnus „Cavaliers“ komandai Ž. Ilgausko marškinėliai 2014 metais iškelti į namų arenos palubę – tokio išskirtinio pripažinimo sulaukia tik labiausiai nusipelnę žaidėjai.
 
Tais pačiais metais Ž. Ilgauskui suteikta JAV pilietybė, dėl to jis buvo priverstas atsisakyti lietuviškosios: dvigubą pilietybę draudžia Lietuvos įstatymai.
Krepšininkas gimtojoje šalyje prieštaringai vertinamas ne tik dėl šio fakto, bet ir dėl to, kad geriausiais savo karjeros laikais taip ir nesužaidė nė vienerių oficialių varžybų už Lietuvos rinktinę.
 
Jis su amerikiete žmona bei dviem įvaikintais berniukais iš Lietuvos ir toliau gyvena Clevelend’e.
 
  

Žymos: JAV, Žydrūnas Ilgauskas, NBA, LeBron James

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Policininkas sustabdo automobilį:
– Kas nutiko jūsų galiniams žibintams?
Vairuotojas išlipa iš automobilio ir išbąla kaip kreida. Policininkas pakartoja:
– Kas nutiko jūsų galiniams žibintams?
Vairuotojas:
– Kam rūpi tie žibintai? Bet kurgi dingo namelis ant ratų?!