Tiesa.com   |   2018-02-26

Žaidynėse – be medalių, bet pasigirti yra kuo

© LTOK nuotr.
Lietuvos rinktinė žiemos olimpinėse žaidynėse liko toli nuo nugalėtojų pakylų.
Be medalių likusi Lietuvos rinktinė, kartu su Šiaurės Korėja, tarp 92 šalių užėmė 36 vietą

Sekmadienį Pietų Korėjoje, Pjongčango mieste baigėsi ilgiau nei dvi savaites vykusios XXIII žiemos olimpinės žaidynės.

Jose, kartus su tūkstančiais atletų iš viso pasaulio varžėsi ir 9 Lietuvos atstovai.
Lietuvai olimpiadoje atstovavo biatlonininkai Diana Rasimovičiūtė, Natalja Kočergina, Tomas Kaukėnas ir Vytautas Strolia bei slidininkai Marija Kaznačenko, Mantas Strolia, Modestas Vaičiulis, Andrej Drukarov ir Ieva Januškevičiūtė.

Aukščiausiai pakilo biatlono 12,5 km persekiojimo lenktynėse 13-ąją vietą užėmęs T. Kaukėnas. Tai geriausias mūsų šalies biatlonininkų rezultatas olimpinių žaidynių istorijoje.

M. Strolia tapo daugiausia kartų vieneriose žiemos olimpinėse žaidynėse prie starto linijos stojusiu Lietuvos sportininku: 31-erių atletas startavo 5 rungtyse. Jis jau iki Pjongčango žinojo olimpinių žaidynių skonį – 2010 m. lietuvis bandė jėgas Vankuveryje, vėliau atletas išvyko į Angliją, įsikūrė ten, dirba riedslidžių treneriu, mokė slidinėjimo paslapčių ir britų kariškius.

Be medalių likusi Lietuvos rinktinė, kartu su Šiaurės Korėja, tarp 92 šalių užėmė 36 vietą – ši pozicija pagal tai, kokią aukščiausią vietą užėmė apdovanojimo neiškovojusios valstybės geriausias atletas.

Apdovanojimus iš viso iškovojo 30 valstybių atstovai. Medalių įskaitoje nugalėjo Norvegijos komanda, kurios sąskaitoje – 14 aukso, 14 sidabro ir 11 bronzos medalių, antrąją vietą užėmė Vokietija (14 aukso, 10 sidabro ir 7 bronzos), trečia liko Kanada (11 aukso, 8 sidabro, 10 bronzos).
Pjongčango olimpinėse žaidynėse iš viso išdalinti 102 medalių komplektai.

Žymos: Olimpiada, žiemos olimpinės žaidynės, pyeongchang 2018