Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2019-04-08

Kaip Šv. Velykos švenčiamos kitose pasaulio šalyse: keisčiausios tradicijos ir papročiai

  
Kaip Šv. Velykos švenčiamos kitose pasaulio šalyse: keisčiausios tradicijos ir papročiai
© Twitter.com, @SwedeninAL
Velykų raganos
Velykos Švedijoje labiau primena Helovyną

Ar girdite? Po truputį atrieda ryškiai išmarginti margučiai, o tai – artėjančių Šv. Velykų ženklas. Iki gražiausios pavasario šventės likus vos kelioms savaitėms, metas susipažinti su kitose šalyse egzistuojančiomis šios šventės tradicijomis. Kai kurios jų – išties keistos.


Vengrija
Apšlakstymas – itin populiari antros Šv. Velykų dienos tradicija, kurios metu vaikinai ir vyrai žaismingai apšlaksto moteris kvepalais ar vandeniu ir paprašo bučinio. Anksčiau buvo manoma, kad tai padeda apsivalyti, gydo ir gerina vaisingumą.
 
Prancūzija
 
Haux mieste per Šv. Velykas kepamas didžiulis omletas. Jam sunaudojama 4500 kiaušinių ir jis pamaitina daugiau kaip 1000 asmenų. Pasak legendos, Napoleonas su savo kariauna žygiavo pro šį miestą ir sustoję vaišinosi omletais. Napoleonui taip patiko šis patiekalas, kad jis įsakė miestelio gyventojams surinkti visus kiaušinius ir kitą dieną kariuomenei iškepti didžiulį omletą.
 
Švedija
Velykos Švedijoje labiau primena Helovyną. Kodėl? Šventinį sekmadienį vaikai persirengia Velykų raganomis, pasipuošia ilgais sijonais, spalvingomis skarelėmis ir raudonai nusidažo žandus. Po to jie keliauja po miestelį ir piešinius bei įvairius meno dirbinius keičia į saldumynus.
 
Graikija
 
Didijį šeštadienį Korfu miestelio gyventojai pro langus mėto molinius puodus ir indus, vaonus. Kai kurie teigia, kad taip yra pasveikinamas pavasaris, kiti sako, jog puodynių ir vazonų daužymas simbolizuoja naujus augalus, kurie juose augs.
 
Čekija
 
Antrą Velykų dieną Čekijoje gyvenančios moterys turėtų saugoti savo užpakaliukus, mat šioje šalyje šią gražią dieną vyrai specialiais iš karklų padarytais švelniais botagėliais, papuoštais kaspinėliais, plaukšteli damoms per užpakalius. Pasak vietinės legendos, karklas – pirmas pavasarį pražydęs medis, tad jo šakomis moterims siekiama perduoti gyveibngumą ir vaisingumą.
 
Svarbu pabrėžti, kad plaukštelėjimas neturėti kelti skausmo. Visa tai vyksta žaidimo forma.
 
  

Žymos: Šventė, Velykos, Tradicijos, papročiai, Šv. Velykos, pasaulyje

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras sako žmonai:
- Tu niekada nerastum antro tokio kaip aš!
Žmona nusišypso:
- O kas tau sakė, kad aš norėčiau tokio antro?