Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-04-06

Rankų darbo velykinis zuikis

  
Rankų darbo velykinis zuikis
© google nuotr.
Iš vaikiškos kojinės pagamintas velykinis zuikis.
Tai – neilgas ir nesudėtingas procesas, kuriam nereikia sudėtingų medžiagų.

Jungtinėje Karalystėje velykinis zuikis yra toks pat neatsiejamas šventinis atributas kaip ir Kalėdų senelis per didžiąsias žiemos šventes. Todėl nenuostabu kad galima jį rasti kiekvienuose namuose. Čia pat jį galima ir pasigaminti.

Pagal gilias JK tradicijas zuikis su Velykomis siejamas dar nuo tų laikų, kai šalis buvo pagoniška (angliškas žodis Easter, reiškiantis „Velykos“, kilo iš pagoniškos šventės Eostre, skirtos anglosaksų aušros deivei), o šis gyvūnas buvo aukojamas vardan vaisingumo – triušis yra padaras, kuris labai sparčiai dauginasi.
O vėliau zuikis virto tuo nenaudėliu, išslapstančiu margučius, kurių reikia ieškoti Velykų rytą. Ir neatsiejama kiekvienų namų velykine dekoracija, kurių prieš šią šventę galima įsigyti bet kur.
 
Arba pasigaminti savomis rankomis, nes tai – neilgas ir nesudėtingas procesas, kuriam nereikia sudėtingų medžiagų – viso labo tiks tai, ką rasite namuose.
 
Pavyzdžiui, velykinį zuikį galima padaryti iš popierinio cilindro, ant kurio vyniojamas tualetinis popierius. Tereikia jį nudažyti norima spalva, vidinėje cilindro pusėje priklijuoti iš popieriaus iškirptas ausis, nupiešti akis (arba vietoje jų pritvirtinti sagas), uodegai tiktų vatos kuokštelis.
google nuotr. google nuotr.
Kitas būdas: ant virto kiaušinio dvipuse lipnia juostele priklijuoti iš popieriaus iškirptas ausis ir letenėles, akis, nosį, ūsus ir burną – nupiešti ant lukšto, o kad šis kūrinys tvirtai stovėtų, jo pagrindui taip pat galima panaudoti to paties tualetinio popieriaus cilindro dalį.
google nuotr. google nuotr.
Zuikį lengvai galima pagaminti ir iš vaikiškos kojinės. Pirmiausiai reikėtų įkirpti kojinę per vidurį iš kojų pirštų pusės, angą užsiūti. Akys ir nosis pažymimos pora dygsnių. Kojinė prikemšama vatos ar kito puraus kamšalo, taip suformuojant ausis bei kūną, zuikį galima papuošti kaspinėliu, kitu papuošalu.
google nuotr. google nuotr.
  

Žymos: Pasidaryk pats, velykinis zuikis, rankdarbiai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

1998-ieji. Lytinio švietimo pamoka. Mokytoja nedrąsiai pasakoja, mokiniai jos klausosi užgniaužę kvėpavimą.

2018-ieji. Lytinio švietimo pamoka. Vaikai drąsiai pasakoja, mokytoja jų klausosi užgniaužusi kvėpavimą.