Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Sigutė Limontaitė   |   2017-03-24

Velykų savaitgalis Londone: ką veikti?

  
Velykų savaitgalis Londone: ką veikti?
© Flickr.com
Kiaušinių medžioklės laimikis.
Didįjį Penktadienį rengiamas įspūdingas vaidinimas „Jėzaus aistra“.

Ilgąjį Šv. Velykų savaitgalį daugelis nori pasprukti iš namų ir nuveikti ką nors įdomaus su šeima ar draugais. Londone tokių galimybių – nors vežimu vežk. Galima rinktis iš nemokamų ar mokamų, šeimoms ar vaikams skirtų bei kitų pačių įvairiausių smagumynų.

Šokoladas – vienas svarbiausių britiškų Velykų atributų, tad ir su juo susijusių pramogų nemažai. Balandžio 13 - 15 dienomis šokolado gamintojai „My Chocolate“ siūlo pamėginti išskirtinę pramogą – šokoladinių skanėstų gamybą. Poroms tai gali tapti jausmingu užsiėmimu dviese. Vaikams – būdu sužinoti, kaip ir iš ko gaminamas šokoladas.
Velykų proga kompanija siūlo pasigaminti britų taip mėgstamų šokoladinių kiaušinių pagal savo pačių skonį. Juos galima įdaryti, padabinti, išpiešti savo pasirinktais ingredientais. Į šokolado fiestos programą įtraukta ir trumpa istorija apie šio skanėsto kilmę ir kelionę nuo senovės iki šių laikų.
 
Dar vienas tradicinis ir itin vaikų mėgstamas užsiėmimas – kiaušinių „medžioklė“. Ir Londone, ir visoje šalyje šią pramogą siūlo šimtai įstaigų, pramogų parkų. Viena populiariausių vietų kiaušinių paieškoms – Kew Gardens. Šiemet jame siūloma pasivažinėti Trolių Mumių traukinuku ir kartu su mėgstamais personažais patyrinėti gamtą.
 
Tarp spalvingų gigantiško sodo gėlynų ir krūmynų išslapstytų kiaušinių ieškoti ir sudėtinga, ir smagu. Organizatoriai siūlo ne tik tradicinį žaidimą, bet ir artimą pažintį su vaikų mėgstamais personažais, blynų kepimą bei ragavimą, dirbtuves mažiems ir dideliems. Taip pat ieškoti paslėptų šokoladinių kiaušinių kviečia Londono zoologijos sodas, istoriniai Kenwood ir Down pastatai ir net Hamptono teismo rūmai.
 
Kadangi Šv. Velykos – religinė šventė, duoklė kasmet atiduodama ir Biblijai. Londono Trafalgaro aikštėje Didįjį Penktadienį rengiamas įspūdingas vaidinimas „Jėzaus aistra“. Spektaklyje, atspindinčiame dieną, kuomet Jėzus buvo suimtas ir nukryžiuotas, vaidina virš 100 atlikėjų. Negana to, jame dalyvauja ir gyvūnai: asilai, žirgai, balandžiai. Taip pat grojama gyva muzika. Šis spektaklis – puiki proga susipažinti su Bibline Šv. Velykų istorijos puse.
Trokštantiems nuotykių
 
Nuotykių ieškotojus kviečia atgijęs Jūros periodo parkas. Net tamsiausioje Osterley parko kertelėje slepiasi vienas iš realaus dydžio dinozaurų. 30 riaumojančių ir taikiai atrodančių priešistorinių padarų kviečia pasinerti į nuotykius ir mažus, ir suaugusius. Dinozaurų paroda – vienas iš įspūdingiausių renginių, kuriuos galima išvysti Londone. Po šalį keliaujantys eksponatai londoniečius džiugins visą ilgąjį savaitgalį.
 
Dar viena jau tradicija tapusi Šv.Velykų pramoga Londone – regata. Greenwich ir Woolwich rajonų upės atkarpose, netoli laivybos muziejaus, vyks tikrų tikriausia laivų fiesta, skirta regatos dalyvių išlydėjimui. Į upę bus nuleista daugiau nei 30 laivų flotilė. Šventinį savaitgalį vyks paradas, festivalis, bus siūlomos įvairios pramogos ant vandens ir fejerverkų šou.
 
Festivalio dalyviai galės išmėginti dviejų valandų kruizą upe vienu iš regatos dalyvių laivų. Taip pat – užsisakyti prašmatnią vakarienę laive tuo metu, kai bus šaudomi fejerverkai. Pagrindinėmis gatvėmis žygiuos paradas, veiks gausybė mugių, lauko kavinių ir kitų pramogų.
 
 
 
  

Žymos: Velykos, Renginiai Londone, Pramogos Londone

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vedybinis šampanas: vyras geria, žmona putoja…