Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Rightmove   |   2015-02-16

Būstas Anglijoje: dėl kylančių kainų kalti nuomotojai

  
Būstas Anglijoje: dėl kylančių kainų kalti nuomotojai Šiemet namus perkantys ir kitiems išnuomojantys žmonės, įsigijo ypač daug būstų.

Dėl sparčiai didėjančių nekilnojamojo turto (NT) kainų kalti nuomotojai. Būtent dėl jų vidutinė pardavėjo prašoma kaina už būstą Anglijoje ir Velse per sausį išaugo 2,1 proc.

Nuomos ir pardavimo agentūra „Rightmove“ atliko tyrimą ir išsiaiškino, kad vasarį kaina už bet kokį parduodamą NT padidėjo vidutiniškai £5 tūkst. Daugiausiai įtakos kainų kilimui turi namų trūkumas. O daugiausiai jų įsigyja nuomotojai, perkantys būstus ir juos išnuomojantys kitiems asmenims.
Įprastai sausis ir vasaris – ramiausi mėnesiai, kuriais įsigyjama mažiausiai namų, tačiau šiemet situacija kitokia. „Rightmove“ pateiktoje ataskaitoje rašoma, jog pirmaisiais šių metų mėnesiais NT agentai turi itin mažai kokybiškų būstų pardavimui, mat daugumą namų išpirko nuomotojai.
 
NT ekspertai įsitikinę, kad kainas per pastaruosius tris dešimtmečius po truputį didino ir lėta naujų būstų statyba. Dabar namai statomi greičiau ir efektyviau, tačiau to nepakanka. Taip pat neretai žmonės įsigyja ne vieną namą sau. Kylant NT kainoms namai pradėti vertinti, kaip gera investicija, todėl juos iš rinkos šluote šluoja ir pinigų turintys pirkėjai.
 
„Rightmove“ pranešė, kad nuo 2002-ųjų, kai pradėjo registruoti duomenis, pirmaisiais metų mėnesiais dar niekad taip netrūko parduodamų namų, kaip šiemet.
 
 
  

Žymos: Nekilnojamas turtas, Būstas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Rado žmogelis pinigų. Perskaičiuoja... Žiūri – trūksta!