Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Barbora Grigaliūnaitė   |   2016-03-24

Išparduotuvių gidas padės sutaupyti

  
Išparduotuvių gidas padės sutaupyti Šiais laikas išparduotuvės tapo daug lengviau pasiekiamos vartotojui.

Gyvenimas Jungtinėje Karalystėje (JK) suteikia ne vieną progą išleisti sunkiai uždirbtus pinigus, o atėjus pavasariui piniginės dažnai atsiveria greičiau ir plačiau, nei norėtųsi. Ne paslaptis, kad lietuviai, o ir ne tik jie, mėgsta pataupyti ir prekes įsigyti kuo pigiau. Tiesa, taupant kokybės vis tiek norisi. Tokiu atveju apsilankymas Anglijoje populiariose išparduotuvėse – puiki išeitis.

„Tiesa“ pasižvalgė po Jungtinės Karalystės sostinėje ir netoli jos įsikūrusias geriausias išparduotuves. Pakalbinome ir JK gyvenančius lietuvius, kurie drąsiai gali vadintis nuolaidų medžiotojais. Straipsnio herojai pasidalijo patarimais, kuriose išparduotuvėse tikrai verta apsilankyti ir kur jūsų laukia didžiausios nuolaidos bei puiki prekių kokybė.
Prisipažinkite, kas gali atsispirti visus metus trunkančiam išpardavimui?
 
Kas yra išparduotuvės?
 
Išparduotuvės (angl. Outlets), arba gamyklų išparduotuvės, – tai prekybos vietos, kuriose gamyklos savo neparduotą produkciją parduoda pigiau tiesiogiai pirkėjams arba darbuotojams. Tradiciškai tokios prekyvietės įsikurdavo toli už miesto centro, netoli fabrikų ar net pačių gamyklų patalpose.
 
Pirmosios išparduotuvės atsirado JAV 1930-aisiais. Prie gamyklų įsikūrusios išparduotuvės buvo prieinamos tik kompanijų darbuotojams ir tiesiogine to žodžio prasme išparduodavo brokuotas prekes arba prekių perteklių už žymiai mažesnę kainą.
Nors pirminis išparduotuvių tikslas ilgą laiką išliko išparduoti netinkamas prekybai prekes bei sumažinti įmonės nuostolius, 1980-aisiais išparduotuvės žaibiškai išpopuliarėjo. Milžiniškos išparduotuvės pradėjo viena po kitos dygti JAV, o ši manija netrukus atkeliavo ir į Europą.
 
Šiais laikas išparduotuvės tapo daug lengviau pasiekiamos vartotojui.
 
Į „Bicester Village“ apsipirkti traukia ne tik Jungtinės Karalystės gyventojai, bet ir žmonės iš visos Europos. Į „Bicester Village“ apsipirkti traukia ne tik Jungtinės Karalystės gyventojai, bet ir žmonės iš visos Europos.
 
Tarp lietuvių populiariausi išparduotuvių centrai
 
Tiek Londone, tiek ir už miesto yra įsikūrusi ne viena išparduotuvė, tačiau bene visi kalbinti pašnekovai patarė, kad, norint sėkmingai apsipirkti ir sutaupyti pinigų bei laiko, reikėtų vykti į centrus, kuriuose yra įsikūrę daug skirtingų išparduotuvių, tai yra į vadinamus išparduotuvių kaimelius.
 
Bene populiariausias – „Bicester Village“, į kurį apsipirkti traukia ne tik Jungtinės Karalystės gyventojai, bet ir žmonės iš visos Europos.
 
„Bicester Village“ siūlo apsipirkimo išvyką visai šeimai. Miestelyje rasite išparduotuvių vyrams, moterims, vaikams, prekių namams, grožiui ir t. t. Čia taip pat gausu kavinių ir restoranų bei įvairiausių pramogų.
 
Išparduotuvių miestelis įsikūręs už Londono, Oksfordšyro grafystėje. Du kartus per valandą iš Londono Marylebone stoties išvyksta traukiniai, vežantys tiesiai į parduotuvių rojų. Kelionė turėtų trukti ne ilgiau nei 46 min.
 
Dar vienas nuo Londono nutolęs (apie valandą traukiniu) išpardavimų miestelis – daugelio lietuvių rekomenduotas „Ashford Designer Outlet“.
 
„Jeigu gyvenate Rytų Londone, rekomenduočiau aplankyti „Ashford“ išparduotuvių centrą. Iš Rytų Londono jį pasiekti tiesiog šiek tiek greičiau“, – aiškino apsipirkinėti mėgstanti Laura ir pridūrė, kad vis dėlto „Bicester Village“ jai patinka labiau. „Kai netingiu, visada važiuoju tenai“, – sakė „Tiesos“ pašnekovė Laura.
 
„Ashford Designer Outlet“ yra įsikūręs pačioje Kento grafystės širdyje. Tiesioginiu greituoju traukiniu iš King’s Crosso stoties kelionė užtruks 37 min., tačiau traukiniai taip pat rieda ir iš Charing Crosso, London Bridge‘o, Waterloo, Victoria stočių.
 
Norint sėkmingai apsipirkti ir sutaupyti pinigų bei laiko, reikėtų vykti į centrus, kuriuose yra įsikūrę daug skirtingų išparduotuvių, tai yra į vadinamuosius išparduotuvių kaimelius. Norint sėkmingai apsipirkti ir sutaupyti pinigų bei laiko, reikėtų vykti į centrus, kuriuose yra įsikūrę daug skirtingų išparduotuvių, tai yra į vadinamuosius išparduotuvių kaimelius.
 
Išparduotuvių yra ir Londone
 
Kitas lietuvių pamėgtas apsipirkinėjimo centras – „London designer outlet“ Wembley rajone. Kaip ir „Bicester Village“, čia galima praleisti visą dieną.
 
Išalkę pirkėjai kviečiami užkąsti populiariuose restoranuose, o ištroškusieji linksmybių gali užsukti į kiną ar pasimėgauti kitomis pramogomis. Čia rasite tokius žinomus prekių ženklus kaip „Gap“, „H&M“ „Nike“, „The Body Shop“, „Next“ ir daugelį kitų.
 
Laurai Wembley esantis išparduotuvių centras patinka dėl to, jog norint apsipirkti nereikia išvykti už miesto. Jame gausu pasirinkimo visai šeimai.
 
Kita lietuvė, Vaida, antrino, kad tai pats geriausias išparduotuvių centras Londone, nes jame visų pamėgtų ir populiarių prekių ženklų prekių galima įsigyti daug pigiau nei kitur. Moteris taip pat siūlė apsilankyti išparduotuvėse „TK Maxx“ bei „Home Sense“.
 
Tuo tarpu Rūta išliko skeptiška teigdama, kad šiais laikais išparduotuvės – tai dar vienas triukas, kaip privilioti patiklius klientus. Moteris pasakojo girdėjusi, kad tokio pobūdžio parduotuvėms siuvami specialūs drabužiai, o ir drabužių kokybė kur kas prastesnė.
 
Pavyzdžių išpardavimai
 
Rasa L. teigė, kad labiausiai mėgsta dizainerių pavyzdžių išpardavimus. Pasak Londone jau dešimt metų gyvenančios moters, nors tokie išpardavimai skelbiami rečiau, negu įprastiniai, per juos galima įsigyti daug įdomesnių drabužių bei aksesuarų žymiai sumažinta kaina.
 
„Esu užsiregistravusi ne viename interneto puslapyje, kuris man praneša, kai vienas ar kitas prekinis ženklas organizuoja pavyzdžių išpardavimą. Nors juose apsilankau retokai, visuomet namo grįžtu įsigijusi ką nors gražaus“, – džiaugėsi lietuvė.
 
Pavyzdžių išpardavimai (angl. Sample sales) visiems visuomet asocijuojasi su mada. Tiek dizaineriai, tiek vardinių prekės ženklų drabužių kūrėjai tokius išpardavimus rengia gana retai – tik tada, kai susikaupia tam tikras reklaminiais tikslais naudotų daiktų ar tiesiog neišparduotų drabužių kiekis.
 
Pavyzdžių išpardavimus itin mėgsta mada besidomintys asmenys, nes čia galima įsigyti ypatingų daiktų už neįtikėtinai mažą kainą. Dažniausiais per tokius išpardavimus daiktai parduodami dėl asortimento pertekliaus, kai kurie iš jų būna naudoti parduotuvių virtinose, fotosesijose, grąžinti pirkėjų, o kai kurios prekės taip ir nebuvo pasiekusios parduotuvių lentynų.
 
Apie pavyzdžių išpardavimus dažnai sužinoma iš specialių interneto puslapių arba tiesiogiai iš pardavėjo.
 
Pavyzdžių išpardavimai ypač populiarūs vestuvinės mados industrijoje. Vestuvinių suknelių parduotuvės juos organizuoja bent kelis kartus per metus: ankstyvą vasarą ir vėlyvą rudenį.
 
Nepraleiskite progos apsilankyti tokiuose internetiniuose puslapiuose kaip stylebarista.com, chicmi.com ar samplesaleguide.co.uk, čia rasite visus šiuo metu Londone vykstančius pavyzdžių išpardavimus.
 
Apie pavyzdžių išpardavimus dažnai sužinoma iš specialių internetinių puslapių arba tiesiogiai iš pardavėjo. Apie pavyzdžių išpardavimus dažnai sužinoma iš specialių internetinių puslapių arba tiesiogiai iš pardavėjo.
‬Greiti išpardavimai internete
 
Dar vienas puikus būdas įsigyti sunkiai įkandamų prekių – greiti išpardavimai uždarose internetinėse išparduotuvėse. Žymių dizainerių drabužių čia galite įsigyti iki 70 proc. pigiau nei parduotuvėse.
 
Norint sužinoti apie išpardavimus ir juose dalyvauti, tokiuose puslapiuose užsiregistruoti tiesiog privalu. Pati registracija nemokama, tad jei esate tikras apsipirkinėjimų asas, tai padaryti tikrai verta.
 
Vardiniai arba teminiai išpardavimai tokiuose puslapiuose kaip vente-privee.com, brandalley.co.uk, secretsales.com ar achica.com vyksta nuo dviejų dienų iki savaitės. Visi pasiūlymai nuolatos keičiami, todėl kartą įsigiję mėgstamą daiktą jo antrą kartą greičiausiai neberasite.
 
Šios parduotuvės siūlo įsigyti vardinių moteriškų, vyriškų ir vaikiškų drabužių, taip pat prabangios kosmetikos bei stilingų namų interjero detalių.
 
Vaikams drabužius internete pigiau perkanti Martyna patarė apsilankyti ir užsiregistruoti internetinėje parduotuvėje Zulily.com. „Vienintelis šios parduotuvės minusas tas, kad nusipirkus prekes dažnai tenka ilgokai jų laukti. Kartais gaunu siuntinį su vaikų drabužiais net pamiršusi, kad kažką buvau pirkusi“, – šyptelėjo du vaikus JK auginanti moteris.
 
 
  

Žymos: Nuolaidos Anglijoje, Išpardavimai, Barbora Grigaliūnaitė, Išparduotuvės

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Suvalkietis dengia namo stogą. Tik staiga paslysta ir nukrenta žemyn.

Šaukia žmonai:

– Žmona, nukritau nuo stogo!

O žmona atsako:

– Kaip gerai, pietus ligoninėje pavalgysi.