Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Mantas Petruškevičius   |   2016-12-01

Jungtinės Karalystės finansų plane – geros naujienos dirbantiesiems

  
Jungtinės Karalystės finansų plane – geros naujienos dirbantiesiems Neapmokestinamoji riba didesnes pajamas gaunantiems darbuotojams taip pat bus kilstelta iki £45 tūks
Neapmokestinamoji riba didesnes pajamas gaunantiems darbuotojams taip pat bus kilstelta iki £45 tūkst.

Praėjusią savaitę Parlamente pristatytas naujausias peržiūrėtas valstybės biudžeto rudens projektas – „Autumn Statement“. Už valstybės finansus atsakingas naujasis iždo sekretorius Philipas Hammondas pareiškė, jog pirmieji jo veiksmai bei juos geriausiai pristatantis rudens pranešimas „yra skirti kaip įmanoma geriau parengti šalies ūkį naujam puslapiui šalies istorijoje“.

Neabejotinai, minimieji pokyčiai susiję su šalies išstojimu iš Europos Sąjungos (ES) bei galimu laikinu nuosmukiu, su kuriuo artimiausiais metais susidurtų šalies ekonomika. Ar „Brexit“ iš tikrųjų įvyks ir ar dalies šiandieninių prognozių P. Hammondui nereikės peržiūrėti jau pavasarį, paaiškės tik kitais metais. Tačiau, nepaisant prognozių, dauguma visuomenei pristatytų sprendimų įsigalios jau netrukus, kai kurie iš jų pradės veikti artimiausiais mėnesiais ar savaitėmis.
Kokie svarbiausi pokyčiai laukia ir kokios įtakos jie turės kiekvienam dirbančiam ir mokamais mokesčiais prie Jungtinės Karalystės biudžeto prisidedančiam šalies gyventojui? Atsakymai – „Tiesoje“.
 
Ekonomika lėtės, bet tik laikinai
 
Prognozuojama, kad Jungtinės Karalystės ekonomika šiemet bus sparčiausiai augusi iš visų didžiųjų Vakarų valstybių. Visgi augimo tempai per ateinančius dvejus metus greičiausiai šiek tiek sulėtės, o prekių ir paslaugų kainos stiebsis į viršų greičiau, nei tai galėjome išvysti šiemet.
 
Tačiau nuotaikos dėl ilgesnio, penkerių metų, augimo tempo išlieka teigiamos netgi įvertinus „Brexit“ keliamą riziką ekonomikai. Dar svarbiau: žmonių užimtumas kasmet ir toliau didės, o iki 2021-ųjų metų dirbančiųjų skaičius šalyje, planuojama, išaugs dar puse milijono.
 
Ar „Brexit“ iš tikrųjų įvyks ir ar dalies šiandieninių prognozių Hammondui nereikės peržiūrėti jau pavasarį, paaiškės tik kitais metais. Ar „Brexit“ iš tikrųjų įvyks ir ar dalies šiandieninių prognozių Hammondui nereikės peržiūrėti jau pavasarį, paaiškės tik kitais metais.
 
Subalansuotas biudžetas – ateičiai
Nors valstybė nuo 2010 metų yra beveik dviem trečdaliais apkarpiusi biudžeto įsiskolinimus, P. Hammondas nemato būtinybės toliau sekti buvusio kanclerio pėdomis ir bet kokia kaina siekti perteklinio biudžeto (kai įplaukų surenkama daugiau, nei išleidžiama, – aut. past.), numatyto 2019 m. Šią datą ketinama „pastumti“ bent vieneriais metais į priekį, tačiau tikėtina, kad estafetės lazdelė su valstybės skolomis bus perduota ir būsimos kadencijos Vyriausybei.
 
Anot kanclerio, valstybės finansai turi būti lankstesni, dėl to netrukus bus pristatyti nauji fiskaliniai tikslai, kurie padidins valstybės išlaidas. Bus investuojama į kelių, geležinkelių statybą, papildomai remiami moksliniai tyrimai – visa tai valstybė numačiusi finansuoti naudodama didesnę skolintų lėšų dalį, nei ankstesniais metais.
 
Dirbantiesiems mokesčiai ir toliau mažės
 
Neapmokestinamasis pajamų minimumas ir toliau augs, dėl to į daugumos dirbančiųjų pinigines nuo kitų metų balandžio kiekvieną savaitę įkris keletas papildomų svarų. Atlyginimo kartelė, kurios neperkopus vis dar nebus skaičiuojamas 20 procentų pajamų mokestis, pavasarį didės nuo dabartinių 11 tūkst. iki 11 500 svarų sterlingų per metus.
 
Ir toliau ši suma kasmet didės, kol pasieks 12,5 tūkstančių svarų 2020-aisiais. Dar vėliau, pasiekus ir šią ribą, iždo kanclerio planuose – didėjanti pajamų iki mokesčių maksimali riba jau metinės infliacijos tempu.
Neapmokestinamoji riba didesnes pajamas gaunantiems darbuotojams taip pat bus kilstelta – nuo dabartinių 43 tūkst. iki 45 tūkst. svarų sterlingų kitąmet.
 
Nuo šios ribos uždirbtoms pajamoms bus taikomas 40 proc. mokestinis tarifas.
 
Gyventojų užimtumas kasmet ir toliau didės, o iki 2021 metų dirbančiųjų skaičius šalyje, planuojama, padidės dar puse milijono. Gyventojų užimtumas kasmet ir toliau didės, o iki 2021 metų dirbančiųjų skaičius šalyje, planuojama, padidės dar puse milijono.
 
Minimalus darbo užmokestis didės
 
Nuo kitų metų pavasario minimalus valandinis atlygis suaugusiesiems didės nuo 7,20 svarų iki 7,50 svarų per valandą. Tai reiškia, jog visu etatu dirbantys asmenys uždirbs 1400 svarų per metus daugiau nei šiemet „popieriuje“ ir apie 500 svarų daugiau „į rankas“.
 
Kai kurių darbdavių jaunimui vis dar mokamas mažesnis atlyginimas taip pat didės:
 
21–24 metų amžiaus jaunuoliams – nuo 6,95 iki 7,05 svarų per valandą.
 
18–20 metų amžiaus – nuo 5,55 iki 5,60 svarų per valandą.
 
16–17 metų amžiaus – nuo 4,00 iki 4,05 svarų per valandą.
 
Moksleiviams – nuo 3,40 iki 3,50 svarų per valandą.
 
Be to, 4,3 mln. svarų bus skiriama smulkiajam verslui šviesti, seminarams bei informacijai, susijusiai su pajamų mokesčių klausimais. Taip pat bus skiriama papildomų išteklių kovai su asmenimis, piktybiškai nemokančiais minimalaus užmokesčio savo valdomų įmonių darbuotojams.
 
Papildoma 10 mlrd. svarų sterlingų parama kasmet iki 2020–2021 metų numatyta skirti Valstybinei sveikatos apsaugos sistemai (NHS). Papildoma 10 mlrd. svarų sterlingų parama kasmet iki 2020–2021 metų numatyta skirti Valstybinei sveikatos apsaugos sistemai (NHS).
 
Kiti svarbūs valstybės rudens biudžete paskelbti nutarimai:
 
Verslui
 
Pasak Philipo Hammondo, Vyriausybės strategija privalo kliautis pramone ir gamybos sektoriumi, kurie kartu kurtų „tvirtą ekonominį pagrindą, ant kurio būtų statoma visos šalies ūkio gerovė“.
 
Per ateinančius metus bus siekiama padvigubinti Jungtinės Karalystės eksporto skatinimo biudžetą.
Valstybės lengvatomis bus siekiama skatinti įmonių darbuotojų bei jų vadovų kompetenciją.
 
Per rizikos kapitalo fondus bus skirta 400 mln. svarų sterlingų inovacijų startuolių verslams finansuoti.
 
Šeimoms bei mokesčių mokėtojams
 
Nuo kitų metų rugsėjo mažamečius vaikus auginančioms šeimoms valstybė kompensuos ikimokyklinę vaikų priežiūrą iki 30 valandų per savaitę 3–4 metų amžiaus vaikams.
 
Papildoma 10 mlrd. svarų parama numatyta skirti Valstybinei sveikatos apsaugos sistemai (NHS) kasmet iki 2020–2021 metų.
 
Naujos statybos ir parama nuomininkams
 
2,3 mlrd. svarų sterlingų bus skirta naujam būsto infrastruktūros fondui steigti, iš kurio ketinama finansuoti 100 tūkst. naujų gyvenamųjų namų statybų visoje šalyje.
 
Papildomai 1,4 mlrd. svarų bus skiriama prieinamesnio būsto statyboms; visoje šalyje planuojama pastatyti 40 tūkst. papildomų naujų butų.
 
Nekilnojamojo turto nuomos agentams artimiausiu metu įsigalios draudimas taikyti papildomus įkainius savo klientams, tokius kaip rinkliavas už sutarties pasirašymą ar nuomos pratęsimo mokesčius.
 
Planuojama, jog ši naujovė turėtų ne tik sugrąžinti nemažą dalį klientų į NT agentūrų biurus, bet ir padėti nuomininkams lengviau susirasti laikiną būstą. Be to, skaičiuojama, jog tai sutaupys vidutiniškai 220 svarų sterlingų papildomų aptarnavimo mokesčių asmenims, besikreipiantiems į NT agentūras.
 
 
  

Žymos: Mantas Petruškevičius, Darbas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Skambina anyta marčiai:
- Na, kaip ten mano sūnelis?
- Kaip, kaip?! Geria ištisai, namo negrįžta ir mane nuolat muša!
- Vadinasi, viskas gerai. Svarbu, kad neserga!