Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2019-05-16

Naujame „Tiesos“ numeryje – referendumo dėl pilietybės išsaugojimo atgarsiai

  
Naujame „Tiesos“ numeryje – referendumo dėl pilietybės išsaugojimo atgarsiai
© Tiesa.com

Ketvirtadienį įprastose platinimo vietose pasirodžiusiame „Tiesos“ numeryje rasite:

Referendumas įvyko, kas toliau?
Jungtinės Karalystės lietuviams aktualiame referendume dėl dvigubos pilietybės pritrūko balsų pakeisti Konstituciją. Nepaisant to visus sužavėjo istorinis pilietiškumo proveržis.
 
„Visame pasaulyje balsuoti užsiregistravo rekordinis skaičius LR piliečių, gyvenančių užsienyje. Tai didelė pergalė. Džiaugiamės ir tuo, kad iš visų dalyvavusių daugiau nei 70 proc. pasisakė UŽ pilietybės išsaugojimą! – „Tiesai“ sakė Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė. – Šis referendumas tikrai ne pabaiga. Vienas etapas įveiktas, laukia tolimesni darbai pilietybės išsaugojimo klausimu. Galima kalbėti apie Pilietybės įstatymo atskiras apibrėžtas išimtis, galima kalbėti apie naują referendumą. Svarbu išlaikyti aukštą patriotiškumo jausmą ir aktyvumą tolimesniuose rinkimuose.“
 
„Tiesos“ interviu
 
Prieš daugiau nei dešimtmetį realybės šou „Kelias į žvaigždes“ išgarsėjusi atlikėja Donata Virbilaitė emigrantės duoną pradėjo krimsti Turkijoje, tačiau po keleto metų dėl ten susiklosčiusios politinės padėties nusprendė laimės ieškoti Londone.
„Labai norėjau kurti tokią muziką, kokia man patinka. Dabar aš, aišku, suprantu, kad tos etiketės niekada nenusiimsiu ir jau net nebebandau, bet tuomet atrodė kitaip. Man tiesiog buvo uždaromos visos durys, nes kitokios manęs šou verslas nenorėjo įsileisti. Tąkart atėjo dailių „pupyčių“ era ir apkūnios, ryžos buvo tiesiog nebeįdomios. Dėl to aš nusprendžiau leisti visiems atsikvėpti, kol jie paprasčiausiai pakeis nuomonę arba nebekreips dėmesio į tokius dalykus, kaip etiketės ar įvaizdžiai. Tiesiog norėjau padaryti pertrauką“, – „Tiesos“ žurnalistei Justei Juškevičiūtei pasakojo D. Virbilaitė.
 
Visgi su viltimi išvykusi ieškoti geresnio gyvenimo Donata greitai susidūrė su realybe. Kas nutiko – skaitykite interviu savaitraštyje.
 
„Euroviziniai“ vakarai
 
Šįvakar antrajame „Eurovizijos“ dainų konkurso pusfinalyje, kurį tiesiogiai transliuos BBC 1, pasirodys ir Lietuvos atstovas Jurijus Veklenko. Ir jis, ir Lietuvoje esantys „Eurovizijos“ žiūrovai, be abejo, laukia JK lietuvių palaikymo. Balsuokime už Jurijų ir „Run with the Lions“!
 
Sportas
 
Breikas žengia į olimpines arenas. Daugelio tik su paauglių laisvalaikio užsiėmimu siejamas breiko šokis, dar vadinamas b-boyingu, jau po kelerių metų gali įgauti kur kas didingesnį statusą. Ši sporto šaka jau netrukus turėtų būti priimta į olimpinę šeimą, o pačiose olimpinėse žaidynėse veikiausiai debiutuos 2024-aisiais, kai renginys vyks Paryžiuje. Tačiau ši žinia breiko šokėjus padalijo į dvi stovyklas. Vieni mano, kad tai atveria daug perspektyvų šiam šokiui, jie nieko prieš, kad jį vadintų sportu. Vis tik kiti įsitikinę, kad tai pakenks b-boyingo, būtent kaip šokio elemento, įvaizdžiui. Ir vienų, ir kitų argumentai pristatomi Mariaus Milašiaus rašinyje.
 
Sporto rubrikoje taip pat – Vaidas Indriliūnas – apie jau įvykusias ir dar laukiančias kovas BLK lygoje.
 
Naujausiame savaitraščio „Tiesa“ numeryje taip pat rasite – gyvenimo JK aktualijas, pasaulio įvykių kroniką, taip pat – skaitinių apie tarpusavio santykius, sveikatą, dietas. Artėjantys renginiai, juokeliai, horoskopas, klasifikuoti skelbimai – tai jau tradicinės ketvirtadieniais pasirodančio vienintelio laikraščio JK lietuviams sudedamosios dalys.

Malonaus skaitymo!
 
  

Žymos: Laikraštis, Tiesa, Savaitraštis, nemokamas savaitraštis Tiesa

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Darbas ne vilkas, nes vilkai nenervina.