Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Barbora Grigaliūnaitė   |   2016-06-16

Naujasis imigrantų „darbdavys" - mobilioji programėlė

  
Naujasis imigrantų „darbdavys" - mobilioji programėlė Nuo šiol savo paslaugas vartotojams pristatyti gali ne tik įmonės, bet ir kiekvienas žmogus.
Tarp imigrantų neįtikėtinai sparčiai populiarėjančios mobiliosios programėlės darbo rinkoje atveria naujas galimybes paslaugas teikiantiems asmenims, bet ir patiems klientams.

Net nespėjome apsižvalgyti, o naujosios mobiliosios technologijos ėmė ir užvaldė mūsų išmaniuosius telefonus bei gyvenimus. Mobiliosiomis programėlėmis šiais laikais naudojamės nuolatos: norėdami apsipirkti, susirasti meilę, sulieknėti, sužinoti naujienas, klausytis muzikos…

Tačiau yra ir dar vieno, itin imigrantams naudingo tipo mobiliosios programėlės, kurios klientą tiesiogiai suveda su paslaugą teikiančiu vienos ar kitos srities specialistu. Šios, tarp imigrantų neįtikėtinai sparčiai populiarėjančios mobiliosios programėlės darbo rinkoje atveria naujas galimybes paslaugas teikiantiems asmenims, bet ir patiems klientams.
Naujos galimybės
 
Apibendrindami naujas paslaugų sektoriuje atsiradusias darbo ir paslaugų galimybes ekspertai tai pavadino dalijimosi ekonomika. Dalijimosi ekonomika veikia taip, kad kiekvienam jos dalyviui suteikiama daugiau galimybių užsidirbti bei patiems nuspręsti, kada ir kaip tai padaryti.
 
Įvairias buities darbų paslaugas teikiančius žmones sujungusios „Bizzby“ programėlės autoriaus ir šios kompanijos įkūrėjo Rohano Sinclairo Luvaglio teigimu, būtent dėl to, kad klientas bei paslaugas teikiantis specialistas bendrauja tiesiogiai, sutaupoma daugybė pinigų.
 
„Panaikinome tarpininkus, kurie paprastai kainuodavo daug pinigų. Juos atstoja mobilioji programėlė. Mūsų paslaugos pigesnės nei anksčiau, tuo tarpu darbuotojams galime mokėti daugiau, nei buvo įprasta iki šiol“, – aiškino R. S. Luvaglio.
 
Unikalu tai, kad keičiasi pati pasiūlymo vartotojui esmė. Nuo šiol savo paslaugas vartotojams pristatyti gali ne tik įmonės, bet ir kiekvienas žmogus. Mobiliųjų paslaugų bendrovės nuo įprastų darbo agentūrų skiriasi tuo, kad darbuotojams suteikia efektyvesnį ir lankstesnį būdą dirbti.
Mobiliosios paslaugų kompanijos pasiūlo darbuotojams geresnį atlyginimą ir lankstų darbo grafiką. Mobiliosios paslaugų kompanijos pasiūlo darbuotojams geresnį atlyginimą ir lankstų darbo grafiką.
 
Populiariausios – mobiliųjų paslaugų įmonės
Mobiliųjų paslaugų industrija – vis dar sąlyginai jauna, tačiau siūlanti didžiulį potencialą tiek verslo steigėjams bei darbuotojams, tiek klientams. Pastaruoju metu ypač išpopuliarėjo programėlės, siūlančios smulkias grožio, buities darbų ar transporto paslaugas.
 
Tačiau kokios programėlės populiariausios žmonių, kurie ieško darbo ir gali teikti tam tikras paslaugas?
 
„Uber“ – išmaniausias būdas keliauti!
 
Mobilioji taksi paslaugų programėlė „Uber“ Europoje išpopuliarėjo žaibiškai, o neseniai atsirado ir Lietuvoje. Tradicinių taksi vairuotojai bene visuose „Uber“ užkariautuose miestuose aršiai priešinosi šios kompanijos įsiskverbimui į rinką, tačiau kovą laimėjo vartotojai – jie patys pasirinko pigesnes keliones.
 
Dvi pagrindinės „Uber“ populiarumo priežastys – patogumas ir maža kaina. Naudodamiesi viena programėle savo išmaniajame telefone klientai per kelias minutes gali išsikviesti taksi daugumoje didžiųjų pasaulio miestų, o kelionės kaina paprastai gerokai mažesnė nei naudojantis įprastu taksi.
 
Anot „Uber“ atstovų, savo automobilį nusprendę paversti taksi ir klientų vežiojimui iš taško A į tašką B skyrę 35–45 val. per savaitę galite per daug nepervargdami užsidirbti apie 565 svarus, t. y. vidutiniškai 2250 svarų per mėnesį. Visai neblogai, tiesa?
 
Negana to, kaip ir visų kitų panašių kompanijų darbuotojai, „Uber“ vairuotojai gali patys pasirinkti, kada ir kiek jiems dirbti bei užsidirbti. Dėl to šis darbas tapo populiarus tarp studentų ar „normaliomis“ valandomis dirbti negalinčių žmonių.
 
Kaip prisijungti prie „Uber“
 
Pirmiausia turite turėti savo automobilį, kuriame galėtų patogiai keliauti nuo keturių iki aštuonių keleivių, o transporto priemonė būtų ne senesnė nei penkerių metų. Populiariausi automobilių modeliai Jungtinėje Karalystėje yra „Toyota Prius“, „Honda Civic“, „Ford Fusion“, „Toyota Corolla“ ir „Hyundai Sonata“. Šie automobiliai yra itin ekonomiški, todėl užtikrina žemą kelionės kainą.
 
Antra būtina sąlyga – privačios nuomos transporto licenzija (angl. Private Hire Vehicle licence), kurią be vargo galite gauti savo rajono savivaldybėje.
 
Vairuotojai privalo būti neteisti.
Tarp imigrantų neįtikėtinai sparčiai populiarėjančios mobiliosios programėlės darbo rinkoje atveria naujų galimybių. Tarp imigrantų neįtikėtinai sparčiai populiarėjančios mobiliosios programėlės darbo rinkoje atveria naujų galimybių.
 
Švaros partneriai „Handy“
 
Tarptautinė „Handy“ švaros ir buities darbų paslaugų įmonė veikia Jungtinėse Amerikos Valstijose, Kanadoje ir Jungtinėje Karalystėje. Tiesa, pati įmonės idėja gimė dviem bendraklasiams Oisin Hanrahanui ir Umangui Dua studijuojant viename D. Britanijos universitetų.
 
Įmonė teikia namų valymo bei smulkių namų remonto darbų paslaugas. Jeigu jums skubiai reikia pagalbos nuvalyti langus, surinkti „Ikea“ pirktus baldus ar pakabinti paveikslus, jei užsikimšo kanalizacija ar dingo elektra, galite drąsiai kreiptis į „Handy“, ir jis per kelias valandas pagalbon atsiųs patyrusį meistrą ar valytoją.
 
Kaip ir naudojantis kitomis mobiliųjų paslaugų kompanijomis, paslaugą užsisakysite labai greitai, vos keliais paspaudimais išmaniajame telefone. Tuo tarpu valymo ar meistro paslaugas teikiantis asmuo netrukus jūsų pasiūlytą darbą pamatys savo telefono ekrane. Patikrinęs darbo lokaciją ir savo darbų grafiką asmuo priims jūsų užsakymą arba perleis jį kitam darbuotojui.
 
Patrauklus atlygis
 
„Handy“ kompanija darbuotojus vilioja neblogomis algomis. Valytojams žadamas 9 svarų per val. atlyginimas, meistrai uždirba nuo 30 svarų per val. Tuo tarpu minimalus atlyginimas per valandą JK yra 6,70 svarų. Kompanijos atstovų teigimu, geriausi ir sėkmingiausi jų darbuotojai uždirba iki 600 svarų per savaitę.
 
Naujiems darbuotojams kompanija turi šiokių tokių reikalavimų. Norėdami prisijungti prie „Handy“ privalote turėti tokio darbo patirtiesir leidimą dirbti šalyje bei mokėti bendrauti su klientais. Be to, būtina gerai mokėti anglų kalbą.
 
Valytoja „Handy“ dirbanti Viktorija pasakojo, kad lietuvių ar kitų Rytų europiečių įkurtoms darbo agentūroms dirbti tikrai neapsimoka, nes jų siūlomas užmokestis daug mažesnis, o bendravimo kultūra – skurdesnė.
 
„Tik atvykusi į JK jau žinojau, kad bandysiu įsidarbinti tiesiai čia, todėl nesiblaškiau. Manęs klausė patirties, iš kur atvykau, su kokiais klientais yra tekę dirbti. Turėjau pateikti banko ataskaitą (angl. Bank statement), draudimą, pasą. Kai sužinojau, kad darbą gavau, buvau pakviesta dalyvauti dviejų valandų mokymuose, kurių metu aiškino, kaip spręsti įvairias problemines situacijas. Iš pradžių visi mano klientai buvo tik iš šios agentūros“, – pasakojo Viktorija.
Naudodamiesi mobiliųjų paslaugų kompanijomis norimą paslaugą užsisakysite labai greitai išmaniuoju telefonu. Naudodamiesi mobiliųjų paslaugų kompanijomis norimą paslaugą užsisakysite labai greitai išmaniuoju telefonu.
 
Grožio industrija – populiariausia
 
Bene populiariausios mobiliosios paslaugos – grožio ir sveikatos terapija. Tokios bendrovės kaip „Return to Glory“, „Perfect 10“ ar lietuvės Gintarės Lisauskienės įkurta „Blossom and Jassmine“ siūlo įvairiausias grožio paslaugas klientų pasirinktose vietose visoje šalyje.
 
Galite užsisakyti masažą, proginį makiažą ar tiesiog SPA manikiūrą savo namuose jums patogiu metu, įmonės biure pradžiuginti darbuotojus ar privačioje šventėje nustebinti svečius.
 
G. Lisauskienės teigimu, populiariausi užsakymai – pasilepinimui skirti merginų vakarėliai (angl. Pamper parties) ar mergvakariai, taip pat proginės bei vestuvinės šukuosenos ir makiažai.
 
Su keliomis mobiliosiomis grožio kompanijomis dirbanti vizažo ir plaukų meistrė Eglė pasakojo, kad Lietuvoje baigusi grožio studijas dirbo makiažo meistre. Į Angliją paskui vaikiną atvykusi mergina ilgai negalėjo susirasti darbo pagal specialybę.
 
„Mobiliosios grožio paslaugas teikiančios kompanijos man suteikė galimybę iš lėto grįžti į grožio industriją ir vėl įgauti pasitikėjimo savo, kaip srities specialistės, jėgomis. Labai vertinu tai, kad pati pasirenku, kiek ir kuriose Londono dalyse dirbti. Mano darbas taip pat suteikia galimybę užsiimti ir kitais projektais bei mane dominančia veikla“, – pasakojo dešimtmetį Londone gyvenanti Eglė.
 
Tuo tarpu iš Vilniaus kilusi masažistė Vaida prisipažino, kad darbas su tokio pobūdžio agentūromis turi savų pliusų ir minusų. Pasak moters, kaip ir privatūs salonai, iš masažistų agentūros pasiima labai didelę dalį užmokesčio, dažniausiai 50 proc. Tačiau Vaida, kaip ir Eglė, pabrėžė, kad galimybė pačiam kontroliuoti savo darbo grafiką – neįkainojama.
 
„Lieka laiko ir mano privatiems klientams, ir pomėgiams“, – apie darbo specifiką pasakojo Vaida.
 
Ne visi darbuotojai užsilieka ilgai
 
Trejus metus Londone gyvenanti Viktorija atskleidė ir kitą darbo tokiose įmonėse pusę. Nors visos mobilias paslaugas teikiančios kompanijos tai griežtai draudžia, bet dažniausiai privačiai paslaugas teikiantiems žmonėms jos tampa puikia platforma susirasti asmeninių klientų.
 
„Pati darbo „Handy“ pradžia nebuvo lengva. Turėdavau keliauti iš vieno Londono galo į kitą, susidūriau su ne vienu nemaloniu klientu, tačiau labai greitai atsirado nuolatinių klientų bazė, kurie netrukus patys pasiūlė, kad aš dirbčiau tiesiogiai jiems“, – pasakojo privačius namus tvarkanti lietuvė.
 
Klientai Viktorijai moka šiek tiek daugiau, nei pati „Handy“ kompanija –10–12 svarų per val., todėl, nors tai griežtai draudžiama pagal kompanijos taisykles, didelė dalis darbuotojų nepraleidžia progos susikurti savo reguliarių užsakymų bazę.
 
Mokesčiai – pačių galvos skausmas
 
Nusprendus pradėti dirbti vienoje iš mobilias paslaugas teikiančių kompanijų svarbu suprasti, kad iš karto tampate laisvai samdomu darbuotoju (ang. freelance worker). Tai reiškia, kad kompanija už jus nemokės mokesčių, o juos apsiskaičiuoti ir atsidėti kiekvieną mėnesį turėsite pats.
 
Vieną kartą per metus turėsite deklaruoti savo pajamas bei valstybei mokėti atitinkamus mokesčius. Vieni dokumentus pasirenka susitvarkyti patys, kiti kreipiasi į vieną iš daugelio buhalteriją tvarkančių įmonių, kurios tai padaro už juos.
 
Taip pat svarbu prisiminti, kad neteksite kasmetinių apmokamų atostogų, tačiau tai taip pat reiškia, kad patys galėsite nuspręsti, kada, kiek ir ar iš viso atostogauti.
 
 
  

Žymos: Darbas Anglijoje

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žmona sutinka vyrą, grįžusį iš darbo:

– Na, pagaliau!

– Kas pagaliau? Negi aš pavėlavau?

– Ne, pagaliau nuo tavęs kvepia padoriais moteriškais kvepalais!

*******