Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Barbora Grigaliūnaitė   |   2015-11-05

Nesąžiningų darbdavių arkliukas – „nulio valandų“ sutartys

  
Nesąžiningų darbdavių arkliukas – „nulio valandų“ sutartys
© Flikcr.com
Vis daugiau darbuotojų vienijasi ir streikuoja prieš darbdavių pamėgtas „nulio valandų“ sutartis.
„Nulio valandų“ sutartis kompanijoms leidžia samdyti darbuotojus negarantuojant suteikti darbo.

Pastaruoju metu Jungtinės Karalystės spaudoje pasirodo vis daugiau „nulio valandų“ sutartims (angl. zero hours contract) skirtos kritikos. Teigiama, kad tokio tipo sutartys darbdaviui duoda visas teises išnaudoti savo darbuotojus.

Nors šalininkai sako, kad ši sutartis suteikia lankstumo ne tik darbdaviams, bet ir darbuotojams, o ypač tinka studentams bei pensininkams, kritikai įsitikinę, kad „nulio valandų“ sutartis – tiesiausias kelias į legalią diskriminaciją bei modernią vergystę.
Ne paslaptis, kad dauguma Jungtinėje Karalystėje besidarbuojančių lietuvių dirba pramonės, gamybos, statybų arba aptarnavimo srityse, kuriose „nulio valandų“ darbo sutartys yra ypač populiarios dėl rinkos nestabilumo bei sezoniškumo.
 
„Nulio valandų“ sutartis kompanijoms leidžia samdyti darbuotojus negarantuojant suteikti darbo. Tai reiškia, kad darbuotojas dirba tik tuo metu, kai įmonei iš tiesų reikia darbo jėgos, o jam pranešama apie tai likus mažai laiko iki darbo pradžios.
 
„Nulio valandų“ sutartis yra teisinis susitarimas, kai darbdavys darbuotojui negarantuoja suteikti jokio pastovaus darbo ar atlyginimo. Tiesa, darbuotojas taip pat nėra įpareigotas atlikti darbdavio pasiūlyto darbo ir turi teisę pasiūlymo atsisakyti.
 
Tokią sutartį pasirašęs asmuo gauna tiksliai pagal išdirbtas valandas apskaičiuotą atlyginimą. Darbdavys taip pat įsipareigoja mokėti atostoginius bei motinystės išmokas.
 
Realybė – ne tokia rožinė
 
Realybėje santykiai tarp darbdavio ir darbuotojo yra daug sudėtingesni. Vietoj žadėtojo darbo valandų lankstumo darbuotojas dažnai kenčia dėl nepastovių darbo valandų, o teise atsisakyti pasiūlyto darbo tiesiog bijo pasinaudoti, kad kitą kartą pasiūlymo gali ir nebesulaukti.
Kritikai teigia, kad tokia sutartis ypač diskriminuoja moteris. Jungtinės Karalystės teismai jau gavo ne vieną skundą, kur moterys teigia, kad, darbdaviui sužinojus apie jų nėštumą, netikėtai dingdavo visi darbo pasiūlymai.
 
Teisininkai teigia, kad, pasirašius tokio tipo darbo sutartį, teisiškai įrodyti diskriminacijos dėl nėštumo iš esmės neįmanoma arba reikalingi labai svarūs tiesioginiai įrodymai.
 
Skaitytojos skundas
 
Į „Tiesos“ redakciją kreipėsi skaitytoja Alina Gaudutytė. Moteris į Jungtinę Karalystę atvyko dar 2009-aisiais ir netrukus įsidarbino agentūroje „Workshop Ltd“ Wisbecho mieste.
 
Įdarbinimo agentūros paprastai dirba su keliomis didelėmis kompanijomis, kurioms sezono metu reikalingi papildomi darbuotojai. „Workshop Ltd“ specializuojasi darbininkų parūpinimu pramonės bendrovėms ir gamykloms Rytų Anglijoje.
 
Nieko blogo negalvodama A. Gaudutytė su agentūra pasirašė tokiose kompanijose įprastą „nulio valandų“ sutartį. Moteriai pastojus paaiškėjo, kad šis teisinis susitarimas naudingas tik jai darbą pasiūliusiai kompanijai.
 
A. Gaudutytei nemalonumai prasidėjo dar dirbant „AGP“ morkų ir svogūnų paruošimo fabrike, svogūnų skyriuje, kuriame, kaip pasakojo moteris, praktiškai neveikė oro kondicionavimo sistema, o darbo sąlygos buvo labai sunkios.
 
Darbe dėl svogūnų skleidžiamų aitrių garų A. Gaudutytė nuolatos turėjo dėvėti kvėpavimo kaukę, ir ji prie lūpos pritrynė cistą. Po Kembridže atliktos operacijos moters veidas buvo ištinęs, bėgo kraujas. Tačiau gydytojui tai nepasirodė rimta priežastis išrašyti nedarbingumo lapelį, tad moteris jau kitą dieną prisistatė agentūroje.
 
Pamatę pamėlusį A. Gaudutytės veidą agentūros darbuotojai pasakė, kad taip atrodančios jos į darbą siųsti tikrai negali. Tad be jokio užmokesčio lietuvei teko dvi savaites praleisti namuose, nes kompanija atsisakė duoti jai darbo.
 
Nėščiosioms darbo neatsiranda
 
Tačiau tikrieji nemalonumai prasidėjo tada, kai fabriko, kuriame tuo metu A. Gaudutytė dirbo, vadybininkė išsiaiškino, jog moteris laukiasi. Ji apie tai pranešė įdarbinimo agentūrai, ir A. Gaudutytė nedelsiant buvo iškviesta pokalbiui.
 
Pokalbis vyko su tuometine „Workshop Ltd“ personalo vadybininke Lucy Cox. „Ji mane informavo, kad dirbdama „Intergreen“ fabrike turiu būti atsargi, galiu darbo metu dažniau eiti į tualetą, jei reikės, galiu ir atsisėsti ant kėdės“, – prisiminė A. Gaudutytė.
 
Tiesa, kaip moteris ir galvojo, po šio pokalbio daugiau darbo „Intergreen“ fabrike nei kitose vietose nebeatsirado.
 
A. Gaudutytė teisybės bandė ieškoti teisme, tačiau situaciją apsunkino tai, kad moteris savo noru sutiko dirbti tokiomis sąlygomis, kuriomis kompanija neprivalo darbuotojui suteikti darbo. Teismas moters skundą išsprendė darbdavio naudai.
 
Pasak kompanijos, darbo nebeatsirado tiesiog todėl, kad baigėsi sezonas ir fabrikui darbuotojų nebereikėjo. „Workshop Ltd“ ir toliau lietuvei siūlė dirbti „AGP“ morkų ir svogūnų paruošimo fabrike, tačiau dėl itin sudėtingų darbo sąlygų moteris bijojo pakenkti kūdikiui, tad šio pasiūlymo buvo privesta atsisakyti.
 
Nukentėjusių – daugybė
 
Ekspertų teigimu, kad „nulio valandų“ sutartis nenaudingiausia labiausiai pažeidžiamiems visuomenės nariams, ligotiems darbuotojams ir besilaukiančioms moterims.
 
„Tiesos“ kalbinta Agnė (vardas pakeistas – aut. past.) pasakojo, kad, kai pastojo, taip pat dirbo pasirašiusi „nulio valandų“ sutartį.
 
„Kai buvau 4 mėnesį nėščia, nusprendžiau, kad laikas pranešti darbdaviui. Iki mūsų pokalbio dirbdavau apie 50 val. per savaitę. Netrukus po to, kai pasakiau, kad laukiuosi, darbas nebesiekdavo net 10 val. per savaitę. Bandžiau kalbėtis su darbdaviu, tariausi ir su teisininkais, bet jie man pasakė, kad būtų galima ką nors padaryti tik tada, jei būčiau atleista. Tačiau kam mano darbdaviui mane atleisti, jei ir taip teisiškai jis neprivalo man suteikti darbo? – retoriškai klausė kelių mėnesių vaikelį auginanti Agnė.
 
Barmene dirbusi ir taip pat darbo nebegavusi Žaneta piktinosi, kad ši sutartis labai patogi įdarbinančioms įmonėms. „Atsikratoma bet kokių galimų problemų, kompanija nieko neįsipareigoja, o štai darbuotojas, jei nori gauti algą, savo darbą privalo atlikti nepriekaištingai ir bet kuriuo metu. Tai – labai nesąžininga. Jei įmanoma, tokių sutarčių siūlyčiau vengti“, – patarė mergina.
 
Viename Londono restoranų dirbanti savo pavardės atskleisti nepanorusi Laura pasakojo, kad šiuo metu „nulio valandų“ darbo sutartis siūlo daugiau nei pusė aptarnavimo sferoje dirbančių darbdavių, nes jiems tai finansiškai itin naudinga.
 
„Matematika paprasta: jeigu tokio kontrakto nepasirašysi tu, pasirašys kas nors kitas. Jeigu darbdavys atsisako mokėti motinystės atostoginius, juos vis tiek moka valstybė. Blogiausia tai, kad tokioje situacijoje kovotumėte tik su vėjo malūnais, nes sutartis sukurta darbdavio naudai“, – nuogąstavo padavėja dirbanti Laura.
 
Sparčiai populiarėja
 
Naujausiais duomenimis, per pastaruosius kelerius metus „nulio valandų“ sutartys drastiškai išpopuliarėjo. Štai per paskutinį 2013-ųjų ketvirtį tokio tipo darbuotojų padaugėjo daugiau nei dvigubai.
 
Ekspertai teigia, kad „nulio valandų“ sutartys yra žalingos ne tik ekonomikai, bet ir žmonių sveikatai. Ekspertai teigia, kad „nulio valandų“ sutartys yra žalingos ne tik ekonomikai, bet ir žmonių sveikatai.
 
Nacionalinio statistikos biuro duomenimis (angl. The Office for National Statistics), 2014-aisiais šis skaičius dar šoktelėjo 744 tūkst. Tai reiškia, kad praėjusiais metais tokio tipo darbo sutarčių padaugėjo net 19 proc. Šiuo metu Jungtinėje Karalystėje per 1,4 milijono darbuotojų dirba pasirašę „nulio darbo valandų“ darbo sutartis.
 
Dar vienas įdomus faktas yra tai, kad „nulio valandų“ sutartys tokios populiarios tik Jungtinėje Karalystėje. Daugumoje Europos Sąjungos šalių toks susitarimas laikomas nelegaliu. Šiuo metu Suomijoje ir Naujojoje Zelandijoje darbuotojų sąjungos siekia, kad tokio tipo darbo sutartys būtų uždraustos.
 
Darbo sutartis naudinga jaunimui
 
„Tiesos“ kalbinta valymo kompanijoje dirbanti Martyna pasakojo, kad šiuo metu yra labai patenkinta darbu pagal „nulio valandų“ sutartį.
 
„Studijuoju trečiame kurse, tačiau, nepaisant to, kad mokausi, pinigų užsidirbti vis tiek galiu. Laisvu nuo paskaitų laiku dirbu valytoja. Nulio valandų sutartis man suteikia galimybę pasirinkti darbus, kuriuos noriu atlikti man patogiu metu. Galiu laisvai planuoti savo laisvą laiką ir kiek bei kada noriu dirbti“, – aiškino Londone vadybą studijuojanti mergina.
 
Tuo tarpu ekspertai teigia, kad „nulio valandų“ sutartys tarp darbdavių bei darbuotojų yra žalingos ekonomikai ir netgi žmonių sveikatai.
 
Jeigu Jums reikia patarimo ar pagalbos dėl darbe susiklosčiusios sudėtingos situacijos, galite kreiptis pagalbos linija 0300 123 1100 arba internete www.acas.org.uk/
 
Daugiau informacijos apie „nulio valandų“ sutartis rasite čia: www.gov.uk/contract-types-and-employer-responsibilities/zero-hour-contracts
 
Per kelerius pastaruosius metus „nulio valandų“ sutartys labai išpopuliarėjo. Per kelerius pastaruosius metus „nulio valandų“ sutartys labai išpopuliarėjo.
 
 
  

Žymos: Nelegalu, Kontraktai, Nulio valandų sutartys

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Suvalkietis dengia namo stogą. Tik staiga paslysta ir nukrenta žemyn.

Šaukia žmonai:

– Žmona, nukritau nuo stogo!

O žmona atsako:

– Kaip gerai, pietus ligoninėje pavalgysi.