Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-09-28

Po krepšinio fiestos Londone – pažadai sugrįžti (foto albumas)

  
Po krepšinio fiestos Londone – pažadai sugrįžti (foto albumas)
© Tomas Žumbakys
Žalgiris šį sezoną nukraujavo. Neteko net 7 žaidėjų.

Tos dienos Jungtinės Karalystės lietuviai laukė sulaikę kvapą: praėjusį penktadienį krepšinio aistruoliai po penkiolikos metų pertraukos savo akimis galėjo stebėti Londone vėl žaidžiantį Kauno „Žalgirį“.

Visos Lietuvos komanda vadinamas Kauno „Žalgiris“ įveikė Torunės „Polski Cukier“ krepšinio klubą Limestar Promotions organizuotame „Titans Trophy“ turnyre. „Tiesa“ gavo išskirtinę progą pakalbinti žalgiriečius ir trenerius apie jau prasidėjusį Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionatą bei spalio 12-ąją startuosiantį Eurolygos sezoną.
ŠARŪNAS JASIKEVIČIUS, Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubo vyriausiasis treneris
 
– Koks yra Kauno „Žalgiris“ šiemet? Kokią komandą matome prieš jau prasidėjusį LKL ir tuoj pat startuosiantį Eurolygos sezonus?
 
– Šį sezoną nukraujavome – netekome net septynių žaidėjų. Ypač buvo skausminga netekti Luko Lekavičiaus.
 
Dabar žaidėjai dar tik suvažiuoja iš rinktinių ir komanda kasdien vis pildosi. Turime daug dirbti, kad integruotume naujokus, kasdien turime juos mokyti tarsi iš naujo. Neturime jokio tęstinumo. Jie stengiasi, daug dirba. Kaip bus, parodys laikas, o laiko labai reikia. Nors mes visada žaidžiame pergalei, tačiau komandos stiprybė yra susižaidimas. Ir komanda (esame) ne tik aikštelėje, bet ir už jos ribų, tad žiūrėsime, kas mūsų laukia šiemet.
– LKL sezone iš dvejų žaistų rungtynių „Žalgiris“ jau turi dvi pergales, tačiau minėjote, kad greitai prasidėsiantis Eurolygos sezonas bus sunkus ir tokio spurto tikėtis nereikėtų. Kodėl?
 
– Abejas žaistas rungtynes pradėjome labai prastai, esame išsiblaškę, darome daug klaidų. Buvo vietų, kai žaidėm itin padrikai, bandėm visais būdais gelbėtis, kaip tik papuolė.
 
Aš žinau, kad žaidėjams yra labai sunku, reikia kuo daugiau treniruočių. Kiek šias pergales lėmė sėkmė, o kiek darbas, atsakyti negaliu, bet mums reikia labai stipriai susiimti.
 
Kalbant apie Eurolygą, aš apie ketvirtfinalį dar nesvajoju – labai sunku šnekėti. Man juokinga, kad, septynis žaidėjus praradus, žmonės rugsėjo mėnesį šneka apie ketvirtfinalį. Mums reikia tyliai, kantriai dirbti, gerinti žaidimą ir eiti iš dienos į dieną. Žiūrėjimas į priekį nepadeda.
 
– Kokios yra šiemet Kauno „Žalgirio“ stipriosios pusės?
 
– Mes bandom žaisti greitą ir agresyvų krepšinį. Nesikoncentruojam į vieną dalyką. Stengiamės tiek puolime, tiek gynyboje žaisti itin greitai. Po vienų rungtynių išlenda viena bėdelė, po kitų – kita, ir jas taisai. Stengiesi rodyti video ir daryti pratimus.
 
Žiūrint Eurolygos lygiu, pagrindinė problema – senų žaidėjų stoka. Kitos komandos labai stiprios. Stengsimės varžovus aplošti ir nustebinti. Mes tikim naujokais. Pirmose varžybose pasižymėjo Paulius Valinskas iš dublerių sistemos – jis yra labai darbštus.
 
PAULIUS JANKŪNAS, Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubo komandos kapitonas
 
– Treneris sako, kad šis sezonas nebus lengvas. Ar žaidėjai mano taip pat?
 
– Jau vien žaidimas „Žalgiryje“ yra pasididžiavimas – esame stipri komanda ir, susikaupę, galime kalnus nuversti. Žaidimas priklauso nuo mūsų, kaip mes tą vardą nešime.
 
Pagrindinė mūsų stiprybė visas kolektyvas. Neturime individualių žaidėjų, kurie visą sezoną gali laimėti patys vieni. Klijuojamės iš naujo – žaidėjų rotacija yra kiekvienais metais, geriau pasirodę krepšininkai išvyksta į turtingesnius klubus, bet neturime problemų elgesio klausimais.
 
EDGARAS ULANOVAS, Kauno „Žalgirio“ žaidėjas
 
– Kaip vyko integracija į klubą po pralaimėto Europos krepšinio čempionato? Ar nesijaučia nusivylimas ir psichologinis barjeras?
 
– Aš jau ne pirmi metai (klube) – man nesunku, pažįstu trenerius, pagrindinius žaidėjus. Turbūt sunkiau naujokams padėti įeiti į bendrą ritmą.
 
Nusivylimą ir čempionato emocijas palikome praeityje. Puikiai suprantame, kad jų negalime nešiotis su savimi. Gyvenimas juda į priekį ir turime daryti viską, kad laimėtume šiandien, o ne galvotume, kaip buvo vakar. Krepšinis yra toks žaidimas, kuris labai greitai keičiasi. Reikia prisitaikyti – liūdėti nėra laiko.
 
PAULIUS MOTIEJŪNAS, Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubo generalinis direktorius
 
– Kaip kilo idėja atvykti į Londoną ir kodėl?
 
– Idėja kilo labai seniai, bet ją pavyko įgyvendinti tik dabar. Bandžiau skaičiuoti, kad kokius penkerius metus planavome. Pritrūkdavo žinių, pritrūkdavo iniciatyvos. „Wemblio“ arena netiko, nes nėra pritaikyta krepšiniui. „O2“ arena buvo per didelė – netikėjome, jog galime surinkti tiek sirgalių, kad užpildytume bent pusę jos. O kai po olimpiados atsirado ši „Copper Box“ arena, pamatėme, kad svajonės gali virsti realybe. Nors ji nėra didelė, joje telpa tik 6 000 žmonių, aš likau labai patenkintas per rungtynes pamatęs, kad lietuviško krepšinio žmonės pasiilgę ir beveik nebuvo likę tuščių vietų.
 
– Šis renginys puikiai pavyko. Ar galime Londone sulaukti ir daugiau Lietuvos krepšininkų pasirodymų?
 
– Esame vieni iš 11 Eurolygos klubų. Sulaukėme jų dėmesio, nes lietuvių jėga čia labai didelė. Nė viena kita Eurolygos komanda negali tuo pasigirti, tai Eurolyga, išskyrus finalinį ketvertą, gali pradėti galvoti apie klubą Londone ir vėlgi pamatyti, kaip čia viskas yra.
 
Mes nestovime vietoje. Jau kalbame, kad turime potencialo Londone turėti savo krepšinio klubą, tad laikas parodys, kiek toli galime eiti.
 
Esame labai dėkingi „Limestar Promotions“ komandai, kad jie nepabijojo pirmojo karto ir suteikė mums šansą, taip atverdami duris platesnėms perspektyvoms.
 
– Kodėl pirmoms rungtynėms Londone pasirinkote Torunės „Polski Cukier“ komandą?
 
– Mums taip sukrito kortos. Turėjome žaisti su Britanijos klubu, tačiau taip atsitiko, kad jie negalėjo, ir mums teko lenkai.
 
Nesakau, kad jie silpni varžovai. Rungtynėse turėjome gerokai paplušėti, kad laimėtume. Tai stipri, auganti komanda. Tai miestas, kuris turi partnerystės sutartį su Kaunu, turime daug sąsajų ir gerbiame varžovą, šią komandą.
 
ČESLOVAS GELŽINIS, „Limestar Promotions Ltd“ vyresnysis vadybininkas
 
– Ar sulaukėte specialių prašymų iš žalgiriečių, ar jie buvo įnoringi?
 
– Kadangi Anglijoje visi pamišę dėl futbolo – priešingai nei Lietuvoje, – čia gyvenantiems žmonėms ar tiems, kurie rūpinosi viskuo, ko mums reikėjo, buvo labai keista, jog krepšininkams reikia masažo stalų. Jiems tai buvo nesuprantama. Reikėjo verstis per galvą ir juos rasti. Reikėjo pritaikyti maistą pagal reikalavimus. Tačiau kažkokių itin didelių poreikių nebuvo, nes tiek lenkai, tiek lietuviai pasirodė labai paprasti žmonės.
 
– O lengva lietuviams svečioje šalyje organizuoti renginį savo tautiečiams? Ar čia esanti sistema labiau padeda, ar kenkia?
 
– Reikia išmokti politiškai šnekėti su anglais. Su arena labai sudėtinga – jokios pagalbos. Jie netgi kiša specialiai pagalius į ratus, kad tik daugiau sumokėtum. Bet praktika duoda savo ir randi būdą išsisukti, nors čia tikrai sudėtingiau nei pas mus, Lietuvoje. Čia ir kainos gerokai didesnės. Arenos nuoma itin brangi – nuo pradinės sumos mūsų biudžetas padidėjo kelis kartus.
 
– Lietuviai krepšinį vadina antrąja religija, anglai ja laiko futbolą. Kaip Londone atrodo lietuviškas krepšinis?
 
– Iš pradžių visi mano, kad juos bando apgauti ir netiki, kad krepšinis vyks Londone. Vieną kartą buvo situacija, kad į mūsų biurą atėjo kelios merginos ir pradėjo skųstis, jog mes jas apgaudinėjame. Jos pasakė, kad matė reklamą, jog „Žalgiris“ žais Londone, bet negalėjo patikėti. Teko jas gerokai nuraminti, kad krepšininkai tikrai atvyks ir moterys pamatys savo krepšinio dievukus.
 
Čia lietuvių bruožas – jie galvoja, jog viskas visada blogai. Visgi jau buvo toks bilietų pirkimo bumas, kad manėme padarę klaidą ir reikėjo imti varžyboms „O2“ areną.
 
Tai tikrai ne paskutinis kartas – galvojame apie ateitį. Dar nenorime atskleisti visų savo kozirių, lai tai lieka paslaptis, bet galiu pažadėti, kad lietuviško krepšinio tradicija ir čempionatai Londone gali tapti kasmete švente.
 
 
T.Žumbakio nuotr. T.Žumbakio nuotr.
T.Žumbakio nuotr. T.Žumbakio nuotr.
T.Žumbakio nuotr. T.Žumbakio nuotr.
T.Žumbakio nuotr. T.Žumbakio nuotr.
T.Žumbakio nuotr. T.Žumbakio nuotr.
T.Žumbakio nuotr. T.Žumbakio nuotr.
T.Žumbakio nuotr. T.Žumbakio nuotr.
T.Žumbakio nuotr. T.Žumbakio nuotr.
T.Žumbakio nuotr. T.Žumbakio nuotr.
T.Žumbakio nuotr. T.Žumbakio nuotr.
T.Žumbakio nuotr. T.Žumbakio nuotr.
T.Žumbakio nuotr. T.Žumbakio nuotr.
T.Žumbakio nuotr. T.Žumbakio nuotr.
T.Žumbakio nuotr. T.Žumbakio nuotr.
T.Žumbakio nuotr. T.Žumbakio nuotr.
 
 
 
 
  

Žymos: Londonas, Žalgiris, Krepšinis, Lenkai, pergalė, komanda

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Atsikėlė žmona vidurnaktį, nes pasigedo šalia miegančio vyro. Vaikščiodama po namus pirmame aukšte išgirdo tylų verksmą. Nusileidusi laiptais pamatė savo vyrą, klūpantį prie sienos ir verkiantį. Priėjo ir klausia:
– Jeronimai, kas atsitiko?
Vyras vis dar nesulaikydamas ašarų:
– Prisimeni, kai tavo tėvas mus užtiko kambaryje po tavo 16-ojo gimtadienio? Jis man liepė pasirinkti: vesti tave arba sėsti į kalėjimą 20 metų.
Žmona sutrikusi:
– Prisimenu...
Visai ašarų nesulaikydamas vyras:
– Įsivaizduoji, mane šiandien išleistų iš kalėjimo...