Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Valerija Braziene-De Paepe   |   2019-05-24

Prašome paramos jaunajam talentui

  
Prašome paramos jaunajam talentui
© Asmeninio albumo nuotr.
N. Danilevičius (kairėje) su savo mokytoju J. De Prieteriu ir kolega iš Balkanų

Aš praėjusiais metais tapau vieno lietuviuko – Nido Danilevičiaus, žemaičio iš Plungės – globėja. Jis per Belgijos lietuvių bendruomenę prašė padėti susirasti nors kokią pastogę atvykstant mokytis į Deurnės muzikos akademiją. Deja, jam labai nesisekė savarankiškai susirasti nors kokį kambarėlį Antverpene. Man jo pagailo ir aš jam parašiau. Jis labai apsidžiaugė mano pagalba suteikiant būstą ir kt.

Tai buvo 2018 m. rugsėjį. Iš pradžių buvo labai sunku. Kurį laiką jam teko net ant grindų miegoti, nes mano dukra išvykdama į Vokietiją buvo išsivežusi ir savo lovą.
Vaikinukas pasirodė esąs labai kuklus, mandagus, be jokių žalingų įpročių ir labai darbštus, daug ir ilgai grojantis namuose. Aš jam nupirkau šiokį tokį padėvėtą dviratį, kad jis galėtų nuvažiuoti į Muzikos akademiją arba sekmadieniais į bažnyčią. Nidas yra tikras žemaitis, labai apgalvojantis viską ir turintis gyvenimo tikslą – klasikinės gitaros muziką.
 
Kodėl jis buvo pakviestas studijuoti čia, į Belgiją? Nes jau yra laimėjęs įvairių prizų muzikos festivaliuose ir konkursuose – belgai įžvelgė jame didelį talentą.
 
Nidas – vegetaras, nevalgo nei mėsos, nei žuvies, todėl man yra gana nelengva jį pamaitinti, vis reikia sukti galvą, ką jam pagaminti valgyti. Valgo jis gana dažnai, greit praalksta.
 
Sugyvenome neblogai ir tikrai susigyvenome. Man 60 metų, aš esu našlė, mano vaikų šeimos gyvena kitur, tad aš Nidui tapau „motina“, kuri juo rūpinasi. Manau, reikia padėti, juk savas tautietis ir tikrai neeilinio talento, labai gabus ir Dievo apdovanotas talentu vaikinukas.
Deja, čia, Belgijoje, jį priregistravo tik prie Muzikos akademijos Deurnėje, jis savarankiškai, nors jam jau 18 metų, negali savo sąskaitos atsidaryti, tad aš leidau naudoti mano sąskaitą.
 
Jo pagrindinis muzikos mokytojas Janas De Prieteris iš Deurnės muzikos akademijos jam pasakė, kad jo gitara yra labai nusidėvėjusi ir jam reikia būtinai naujos klasikinės gitaros, o jos kaina gali siekti ir 6000 eurų.
 
Nido tėveliai yra baigę Dailės akademiją, dirba kultūros sferoje ir turi labai ribotas galimybes padėti sūnui. Be to, šeimoje auga trys berniukai, todėl suprantama, kad yra labai nelengva.
 
Nidas mokosi dar ir vidurinėje mokykloje, dvyliktoje klasėje Lietuvoje (nuotolinis mokymasis internetu), jam greit bus brandos egzaminai.
 
Pas mus Antverpene vyko gitaros Muzikos festivalis, jame dalyvavo ir N. Danilevičius. Pirmąją vietą komisija skyrė atstovui iš Izraelio, o garbingą antrąją vietą laimėjo lietuvis N. Danilevičius. Trečiąją vietą laimėjo belgai.
 
N. Danilevičius (kairėje) su savo mokytoju J. De Prieteriu ir kolega iš Balkanų N. Danilevičius (kairėje) su savo mokytoju J. De Prieteriu ir kolega iš Balkanų
 
Nido mokytojas vis ragina jį ieškoti rėmėjų, kurie suteiktų jam finansinę pagalbą, nes reikia ir koncertinių drabužių, avalynės, dažų spausdintuvui, kad būtų galima atsispausdinti natas, be to, jis nori įsigyti bilietų į koncertus paklausyti kitų atlikėjų iš viso pasaulio, o kur dar transporto išlaidos.
 
Nuo rudens N. Danilevičių pakvietė studijuoti klasikinę gitarą į Italiją ir Austriją pas žymius mokytojus. Kokia yra jo svajonė? Jis svajoja, kad pasirinks studijas Italijoje, tačiau jam labai reikia tos finansinės paramos.
 
Mes abu surašėme prašymus dėl finansinės paramos visiems Lietuvos europarlamentarams. Deja, atsakymą gavome tik iš europarlamentaro Antano Guogos sekretoriato, esą dabar netinkamas laikas, Lietuvoje vyksta rinkimai Lietuvoje ir esą bijoma būti apkaltintiems papirkinėjimu, todėl esą kol kas jie susilaiko dėl paramos.
 
Nido mokytojas yra pasakęs: lietuviai, kas būtų buvęs jūsų tautos žymusis genijus M. K. Čiurlionis, jei ne grafo M. Oginskio finansinė parama jam studijuojant? Geriausiu atveju būtų buvęs Druskininkų bažnyčios labai geras vargonininkas, o dabar štai – jis įžymybė, pasaulinio lygio žvaigždė ir net po mirties jis yra žvaigždė, nes jo talentą jaunystėje pastebėjo žmonės.
 
Matydami, kad greitai bėga laikas, rinkimų periodas Lietuvoje išsitemps dar ilgą laiką, mes nutarėme kreiptis į mūsų tautiečius JK – gal jie galėtų suteikti finansinę paramą?
 
Iš anksto dėkojame!
 
Sąskaitos Nr. Belgijoje:
BE 44363094148745
Swift: BBRUBEBB
 
 
  

Žymos: Muzika, Parama, muzikantas, Nidas Danilevičius, gitara, klasikinė gitara

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Mergina, grįžusi iš povestuvinės kelionės, skambina motinai:
– Mama, aš siaubingai laiminga...
– Įdomu, greičiau pasakok.
– Na, klausykis: vakar pirmą kartą paruošiau vyrui pietus.
– Tikiuosi pasisekė?
– Dar ir kaip! Jis nusprendė pasamdyti virėją.