Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Barbora Grigaliūnaitė   |   2016-05-17

Aukso prekeive tapusi fabriko darbuotoja - tai realybė

  
Aukso prekeive tapusi fabriko darbuotoja - tai realybė Draugai Iloną ne veltui vadina „auksine mergaite”.
Paprastai tariant, juvelyrikos dirbiniai iš Lietuvos ir kitų Rytų Europos šalių yra vertingesni, nes juose - daugiau aukso.

Prieš beveik du metus Ilona Gorodeckaitė pardavė pirmuosius auskarus, o šiandien jauna moteris negali patikėti, kaip sparčiai auga jos įkurta auksiniais papuošalais prekiaujanti įmonė. Draugai Iloną ne veltui vadina „auksine mergaite”. Jai sėkmė išvykus į užsienį tikrai nusišypsojo. Moteris prisipažįsta, kad taip nutiko ne dėl kažkokių ypatingų sąlygų ar galimybių - juk verslą sukūrė iš nieko. Sėkmė jauną moterį, mamą ir žmoną aplankė dėl noro viską, ką daro atlikti kuo geriau.

Verslas kilo iš noro „prisidurti”
 
Anglijoje I. Gorodeckaitė gyvena jau septintus metus. Kaip ir dauguma, moteris su vyru ir mažu vaiku ant rankų atvyko Lietuvoje prasidėjus ekonominei krizei. Tuomet moteriai tebuvo 25-eri. Šeima apsistojo mažame pajūrio miestelyje Skegnesse. Moteris iš pradžių įsidarbino fabrike kelias dienas per savaitę.
 
„Įsikurti sekėsi sunkiai - ir anglų kalbos nemokėjom, ir darbo mažai buvo, ir sūnui į mokyklą reikėjo eiti. Po truputį apsipratom, pradėjau kilti karjeros laiptais, tapau jau kito fabriko kokybės kontroliere, nešiau atsakomybę už visą fabriką”, - gyvenimo Jungtinėje Karalystėje pradžią prisiminė Ilona.
 
Būtent tada, prieš maždaug du metus, moteriai šovė mintis pabandyti šiek tiek „prisidurti” prie ne itin didelių pajamų. Tiesa, tuo metu nei Ilona, nei jos artimieji net neįtarė, kad ši idėja šeimos gyvenimą apvers aukštyn kojomis.
 
Lietuviškas auksas - vertingesnis
 
Ilonos vyro brolis - juvelyras, tad nenuostabu, kad pirmuosius papuošalus ji įsigijo būtent iš jo. Moteris pastebėjo, kad norint įsigyti gražių ir vertingų auksinių papuošalų tiek ji pati, tiek ir jos draugai, pažįstami, bendradarbiai specialiai tam vykdavo į Lietuvą.
Anglijos auksas yra 9 karatų, o lietuviams įprastas rusiškas - 14-kos. Anglijoje parduodamas auksas dažniausiai būna 375 prabos. Tai reiškia, kad aukso lydinyje yra 37.5 proc. aukso. Tuo tarpu rusiškas auksas yra 585 prabos. Paprastai tariant, juvelyrikos dirbiniai iš Lietuvos ir kitų Rytų Europos šalių yra vertingesni, nes juose - daugiau aukso.
 
Pasak aukso verslą plėtojančios Ilonos, tai yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl iki šiol lietuviai ir kiti rytų europiečiai papuošalus pirkti Jungtinėje Karalystėje vengdavo.
 
„Nors mūsų parduodamas auksas yra vertingesnis ir aukštesnės kokybės, 585gold.co.uk siūlomi produktai išlieka ženkliai pigesni, nei Anglijoje, o stilių bei dizainų įvairovė išties plati ir labiau atitinka lietuvišką skonį. Lietuviai tai labai vertina”, - džiaugėsi verslininkė.
 
Žinių trūkumas neišgąsdino
 
Kalbėdama su „Tiesa” Ilona prisiminė, kad pirmuosius auskarus internete pardavė per kelias valandas. „Dėl jų vos nesusimušė šeši žmonės. Tada supratau, kad šią verslo idėją tikrai verta vystyti ir toliau”.
 
Versle I. Gorodeckaitė - atsargi, viską darė pati, o uždarbį ir vėl investuodavo, nenorėjo įsiskolinti bankams. Netrukus moteris tinkamų tiekėjų pradėjo ieškoti ne tik Lietuvoje, bet ir Rusijoje, Ukrainoje, Lenkijoje. Po kiek laiko žmonės ir įmonės ją pradėjo susirasti patys.
 
„Apie auksą anksčiau neturėjau žalio supratimo. Papuošalus mėgau kaip ir dauguma moterų, tačiau kažkokio ypatingo pomėgio ar potraukio nejaučiau. Aišku, auksas yra taurusis metalas. Visas supratimas apie auksą, prabangią juvelyriką, deimantus, brangiuosius akmenis atėjo palaipsniui bendraujant su tiekėjais ir juvelyrais, kurie man suteikia labai daug žinių”, - pasakojo verslininkė.
 
Universitete studijuoti prabangius akmenis ir tauriuosius metalus iš Kauno kilusi Ilona progos neturėjo, todėl dabar diena iš dienos mokosi iš praktikos. Šiuo metu verslininkė pasakojo daug skaitanti apie deimantus, jų kokybę, pjaustymo būdus. Pasak Ilonos, mokymosi procesas nuolatinis, todėl tai su malonumu moteris daro kiekvieną dieną.
 
Savo sėkme vis dar sunku patikėti
 
Viskas prasidėjo labai netikėtai. Pokalbio metu Ilona ne kartą paminėjo, kad net nenutuokė, jog bandymas šiek tiek „prisidurti” prie nedidelės algos fabrike taip greitai išaugs į tarptautinę kompaniją.
 
Praėjus maždaug metams su puse Ilona suprato, kad hobis išaugo į rimtą verslą. Nebepajėgdama suderinti dviejų užsiėmimų, moteris nusprendė išeiti iš fabriko bei visą laisvą laiką skirti aukso dirbinių verslo plėtojimui. Dabar darbą metė jau ir Ilonos vyras, taip pat komandoje dirba dar aštuonios merginos: septynios lietuvaitės ir viena latvijos rusė.
 
„Mano vyras labai supratingas. Iš pradžių labai daug padėjo, palaikė, nors pačioje pradžioje nelabai tikėjo, kad man pavyks. Tačiau labai greitai suprato, kad aš nejuokauju, o dabar dirbame kartu”, - kaip verslas tapo šeimyniniu pasakojo Ilona.
 
„Niekada negalvojau, net neįtariau ir nesapnavau, kad dirbsiu ne fabrike, o su auksu bei deimantais. Nesitikėjau, kad viskas taip greit peraugs į tokio masto pardavimus, sulauksiu tiek palaikymo ir šiltų žmonių atsiliepimų. Visa tai buvo tarsi mano pasižaidimas, o dabar jau turime nemažą komandą”, - moteris vis dar negali patikėti savo sėkme.
 
Tiesa, I. Gorodeckaitė prisipažino, kad darbo valandų neskaičiavo ir visa tai atėjo tik per užsispyrimą ir bemieges naktis.
 
Dauguma kompanijos klientų - rytų europiečiai, o daugiausia lietuviai, tačiau ne tik Lietuvoje. „Aukso dirbinius siunčiame visame pasaulyje. Mūsų kientai gyvena ne tik Anglijoje, bet ir Norvegijoje, Švedijoje, Danijoje, Vokietijoje ir t.t.”, - dėstė 32-jų verslininkė.
 
Ilona sakė, kad lietuviai auksinę juvelyriką tikrai mėgsta, tačiau pripažino, kad dažniau papuošalus įsigyja moterys.
 
Dabar Ilona savo versla jau vertina labai rimtai, todėl artimiausiuose „585 Gold” ateities planai - plėstis plėstis ir dar kartą plėstis.
 
 
  

Žymos: Juvelyrikos dirbiniai, Ilona Gorodeckaitė, auksas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras sako žmonai:
– Atleisk, kad vakar grįžau labai vėlai, girtas ir dar su mėlyne paaky…
Žmona:
– Brangusis, kai tu grįžai dar mėlynės neturėjai.
*****