Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2013-06-26

Išleistos knygelės vaikams lietuvių-anglų kalbomis

  
Išleistos knygelės vaikams lietuvių-anglų kalbomis Lietuviai galės įsigyti dvikalbių knygelių savo vaikams.

Anglų kalbos mokytoja Carrie Norman, kuri kas dieną susiduria su daugybe lietuvių mokinių Wisbecho miestelyje, nutarė imtis dvikalbių knygelių (lietuvių-anglų) leidybos, kad lietuviams būtų paprasčiau mokytis anglų kalbos, skelbia BBC.

Peckoverio mokyklos mokytoja sukūrė net aštuonių pavadinimų knygeles lietuvių-anglų kalbomis. Pasak mokytojos, ji tikisi, kad tai paskatins tėvus skaityti šias knygeles kartu su savo vaikais namuose. Mokytoja kartu su knygelių dizainere taip pat planuoja parengti knygeles rusų, lenkų bei latvių kalbomis.
Mokykloje, kurioje dirba mokytoja, iš viso mokosi 350 mokinių, iš kurių 80 yra lietuviai. Mokinių amžius svyruoja nuo keturių iki vienuolikos metų.
 
„Apie trečdalis mokinių mūsų mokykloje yra iš Rytų Europos ir labai dažnai jie į mokyklą ateina be jokių anglų kalbos žinių, nes namuose įprasta kalbėti gimtąja kalba. Aš jaučiausi gan blogai negalėdama jiems padėti, nes nebuvo jokių dvikalbių knygelių, todėl nusprendžiau jas sukurti pati“, - pasakojo C. Norman.
 
Oficialiais 2011 metų surašymo duomenimis Cambridgeshiro regione gyvena 1800 lietuvių, tačiau realybėje jų gali būti dar daugiau. Kuriant dvikalbes knygeles anglų mokytojai pagelbėjo jos pusseserė Kate Woods, kuri parengė knygelės iliustracijas. Su vertimu į lietuvių kalba pagelbėjo mokytojos asistentė Asta Šiškienė.
 
Knygose pasakojama apie kasdieninius dalykus: mokyklos lankymą, gyvenimą Jungtinėje Karalystėje, skaičius, maistą ir gamtą. Knygelėse lietuvių kalbos žodžiai išspausdinti greta angliškų. Knygelės pritaikytos naudoti tiek namuose, tiek mokykloje. Šiomis vaikiškomis knygelėmis jau susidomėjo didysis knygynų tinklas „Waterstone“ ir vietinės bibliotekos, tad tikėtina, kad lietuviai galės šių knygelių įsigyti jau netrukus visoje Anglijoje.
  

Žymos: Mokykla, Knygos, Vaikai, Anglija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Įdomus gėrimas ta degtinė: skonis tas pats, o nuotykiai vis skirtingi…