Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2018-07-25

JK lietuviai padeda pažaboti prekybą žmonėmis

  
JK lietuviai padeda pažaboti prekybą žmonėmis
© PxHere nuotr.
Jungtinė Karalystė – šalis, kurioje prekybos žmonėmis atvejai gana dažni.
Šių nusikaltimų aukomis ne kartą tapo lietuviai, dėl to JKLB vaidmuo šioje kovoje įgauna dar didesnį svorį

Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenė (JKLB) prisideda prie to, kad Lietuva atsidurtų tarp šalių, sėkmingiausiai kovojančių su prekyba žmonėmis, ši kova artimiausioje ateityje tik intensyvės.

JAV valstybės departamentas paskelbė jau aštuonioliktą tarptautinę ataskaitą apie įvairių pasaulio valstybių pastangas kovojant su prekyba žmonėmis. Ataskaitoje nurodoma, kad Lietuva yra tarp daugiausia pastangų kovai su prekyba žmonėmis skiriančių valstybių.
Ataskaitoje atkreiptas dėmesys į Lietuvoje didėjančius nustatomų prekybos žmonėmis aukų ir patraukiamų baudžiamojon atsakomybėn prekeivių žmonėmis skaičius. Taip pat pastebėtas didėjantis finansavimas pagalbą nukentėjusiems ir socialinės rizikos asmenims teikiančioms nevyriausybinėms organizacijoms bei tai, kad yra kuriami savivaldybių kovos su prekyba žmonėmis koordinavimo mechanizmai.
 
„Džiugina, kad, nors Lietuva šiemet, kaip ir pernai, buvo įvertinta kaip daugiausia pastangų kovai su prekyba žmonėmis skirianti valstybė ir priskirta prie labiausiai šioje srityje pažengusių valstybių grupės, turime nenuleisti rankų ir toliau skirti kuo daugiau dėmesio šiai problemai, ypač įtraukiant nevyriausybinį sektorių, mūsų šalies ambasadas užsienyje. Šį kartą sprendinių ieškosime aukščiausiu lygiu“, – sakė Lietuvos Vyriausybės kancleris, Kovos su prekyba žmonėmis koordinavimo komisijos pirmininkas Algirdas Stončaitis.
 
Aktyvinant šią kovą bus siekiama glaudesnio bendradarbiavimo su nevyriausybinėmis organizacijomis, Lietuvos diplomatinėmis atstovybėmis ir konsulinėmis įstaigomis, užsienio lietuvių bendruomenėmis, Bažnyčia, pasitelkiant Šventosios Mortos grupės judėjimo iniciatyvas.
 
Komisijos veiklą organizuoti padės darbo grupė, sudaryta iš ministerijų, kurių atstovai įtraukti į Komisijos veiklą, deleguotų atstovų. Komisija bus papildyta Tarptautinės migracijos organizacijos Vilniaus biuro ir JKLB atstovais.
„Tai didelis bendruomenės įdirbis“, – komentavo įvertinimą paskirtoji komisijos narė, JKLB vadovė Dalia Asanavičiūtė.
 
Jungtinė Karalystė – šalis, kurioje prekybos žmonėmis atvejai gana dažni, šių nusikaltimų aukomis ne kartą tapo lietuviai, dėl to JKLB vaidmuo šioje kovoje įgauna dar didesnį svorį.
 
Manoma, kad, kovojant su šiuo reiškiniu, be kitų priemonių, taip pat turi būti plečiamos visuomenės švietimo apie prekybą žmonėmis kampanijos, kad apie prekybą žmonėmis išmanytų mažas pajamas gaunantys ir socialiai pažeidžiami asmenys.
 
Atnaujintos sudėties ir statuso Kovos su prekyba žmonėmis koordinavimo komisija, kurioje bus ir JKLB atstovas, į posėdį rinksis rugsėjį.
 
  

Žymos: Prekyba žmonėmis, JKLB

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Norite sutikti pavasarį su nauja ir visada madinga apranga? Armija laukia jūsų!