Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2018-01-08

Lietuviai emigrantai užsienyje laikomi didvyriais

  
Lietuviai emigrantai užsienyje laikomi didvyriais Airijoje, Dubline, gyvenantis Marius Beniušis.

Airijoje, Dubline, gyvenantis Marius Beniušis ir Anglijoje, Londone, kelerius metus dirbęs Marius Asteika Lietuvoje – tiesiog paprasti vyrukai, tačiau svečioje šalyse abu išgarsėjo kaip drąsūs didvyriai.

Vyrai vienas kito nepažįsta, tačiau abu lietuvius sieja ne tik tokie pat vardai, apsaugos darbuotojų darbai, bet ir didvyriški poelgiai, išgelbėję ne vieno žmogaus gyvybę.
Prieš beveik dvejus metus daugiau nei dešimtmetį Airijoje gyvenantis Marius Beniušis išgelbėjo peiliais ginkluotos grupuotės užpultą jauną vaikiną.
 
Kaip vėliau paaiškėjo, vaikino kūne jau buvo net 7 durtinės žaizdos – trys kakle ir keturios nugaroje. Incidento metu buvo sužalotas taip, kad teko pamiršti ne tik netrukus turėjusias vykti galiūnų varžybas, tačiau beveik trejiems metams atidėti perspektyvaus sportininko karjerą.
 
Tuo metu kitas lietuvis Marius Asteika prieš beveik pusmetį didvyriu tapo Anglijoje. Būtent jis iš degančio autobuso Londone išvedė beveik 30 šoko ištiktų žmonių, taip išgelbėdamas jų gyvybę. Tarp tik per plauką nežuvusių buvo paauglys berniukas ir kūdikio besilaukianti moteris.
 
Anglijoje, Londone, kelerius metus dirbęs Marius Asteika. Anglijoje, Londone, kelerius metus dirbęs Marius Asteika.
 
Šiandien Marių kur kas dažniau galima pamatyti ne Londono gatvėse, o gimtajame Širvintų miestelyje. Netrukus po didvyriško poelgio Marius su žmona ir dvejų metų sūnumi grįžo į Lietuvą ir šiuo metu ieško darbo.
 
„Esu savo šalies patriotas, tikiu, kad Lietuvoje galima gyventi, ir gerai, todėl noriu likti savo šalyje, kur esu savas, o ne svetimas...“ – LNK žurnalistams pasakojo Marius.
 
  

Žymos: Airijos lietuviai, Emigrantai, Anglijos lietuviai, didvyriai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Du kelių policininkai tikrina susistabdę vargšelį „zapuko“ vairuotoją. Staiga iš toli baisiu greičiu atlekia naujas, galingas džipas. Vienas policininkas šoka jo stabdyti. Džipas sustoja pralėkęs puskilometrį, paskui atbulas privažiuoja prie policininkų. Lėtai atsidaro langas ir pro jį išlenda vos į tą langą telpantis piktas veidas.
– Tu stabdei, žąsine?! – pasiteirauja vairuotojas.
– Ne, ne aš, – išsigąsta policininkas.
– Tai gal tu? – klausia jis kito pareigūno.
– Ne, aš nestabdžiau, – puola atsikalbinėti ir antrasis.
– Klausykit, vyrukai, geriau jau grąžinkit man teises, – staiga pareiškia „zapuko“ vairuotojas, – arba aš pasakysiu, kuris stabdė.