Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Natalija Voronina   |   2015-10-04

Mados dizainerė tiki: „Viskas yra įmanoma“

  
Mados dizainerė tiki: „Viskas yra įmanoma“
© A.Petrucenia nuotr.
Dizainerė Sigita Janelionytė.
Jeigu norėsi, rasi tūkstančius galimybių mylima veikla užsiimti, jei nenorėsi, rasi tiek pat, o gal ir daugiau priežaščių nieko nedaryti...

Pietryčių Londone įsikūrusi Sigita Janelionytė mados industrijos pasaulyje troško būti nuo vaikystės – šiandien, jau beveik dvidešimt metų, dizainerė puošia save ir kitus bei puikiai suderina karjerą ir motinystę. Pasak mados linijos „Jan Si Fashion“ įkūrėjos: „Viskas yra įmanoma“.

Kaip Jūsų gyvenime atsirado aistra madai ir ką ji Jums reiškia?
Aistra gražiems rūbams atsirado dar vaikystėje. Kol nemokėjau siūti, mano svajones išpildydavo vyresnioji sesuo. Vėliau šio amato ėmiausi pati. Jau greitai bus dvidešimt metų, kai puošiu save ir kitus, šešiolika, – kai dirbu individualiai su klientais.
Kūryba man – gyvenimas. Tai laisvė ir atsipalaidavimo būdas. Galimybė dirbti ne tik rankomis, bet ir širdimi.
 
Ar ėmėtės savo kūrybos iškart, vos atvykus į Jungtinę Karalystę?
Į Jungtinę Karalystę atvykau netrukus po Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą. Teko dirbti ir paprastesnius darbus, susijusius su siuvimu ir ne tik.
 
Tikroji pažintis mados industrijoje prasidėjo prieš 6-7-erius metus: įsidarbinus tuomet naujai besikuriančioje vyriškų drabužių kompanijoje Manchesteryje.
 
Ir jau penkerius metus, nuo to laiko, kai atvykau gyventi į Londoną, madų pasaulis tapo mano pasauliu, ir darbo patirtis skaičiuojama nebe kalendoriniais metais, bet madų savaičių sezonais.
Koks Jūsų kūrybos stilius?
„Classic with a twist“. Kuriu nešiojamąją madą: didelį dėmesį skiriu gaminio konstrukcijai, kokybiškiems audiniams.
 
Pasidalinkite mintimis apie savo kūrybos liniją – „Jan Si Fashion“.
Šis „projektas“ – ilgai brandinta svajonė . Norėjosi paprasto, lengvo, gerai įsimenamo pavadinimo, taigi mano vardo ir pavardės skiemenų mišinys puikiai „susigrojo“.
 
Šiuo metu internetinėje platformoje pristatau savo naująją Rudens/Žiemos 15/16 kolekciją, taip pat derimės su keliais butikais dėl galimybės bendradarbiauti. Kaip ir visada mano kūrinius bus galima įsigyti internetinėje parduotuvėje „KRISTINA GOES WEST“, kuri suburia Baltijos šalių dizainerius į vieną erdvę.
 
Renston Photography Renston Photography
Renston Photography Renston Photography
Renston Photography Renston Photography
 
Kas Jus įkvepia kūrybai?
Mano Mūza yra mano darbas. Tik dirbant gimsta patys geriausi mano gaminiai. Atrodo, jau esu sugalvojusi suknelės dizainą, bet tik konstruojant ją, ateina begalės gerų minčių: ką reikia patobulinti, ką pridėti, o ko atsisakyti.
 
Žinoma, įkvėpimo atneša ir miestas, kuriame gyvenu. Juk Londonas, neišsekantis idėjų šaltinis: architektūra, muziejai, renginiai, žmonės... Tereikia tik tuo naudotis.
 
Esate mama. Ar sudėtinga suderinti motinystę ir karjerą?
Viskas yra įmanoma. Jeigu norėsi, rasi tūkstančius galimybių mylima veikla užsiimti, jei nenorėsi, rasi tiek pat, o gal ir daugiau priežaščių nieko nedaryti... Žinoma, eiti dirbti tada, kai labai norisi miego, yra tikrai nelengva. (juokiasi – autr. past.)
 
Laukdamasi pirmagimės ir pirmaisiais jos gyvenimo metais, nutariau kūrybą laikinai atidėti, bet vykdžiau likusią veiklą: teikiau siuvimo paslaugas drabužių dizaineriams, pristatantiems savas kolekcijas Londono Madų Savaitėse, teikiau ir konstravimo, individualaus siuvimo paslaugas.
 
Taip pat skyriau, kiek įmanydama daugiau, laiko audinių ir tiekėjų paieškai, važinėjau po parodas ir Jungtinėje Karalystėje, ir Paryžiuje. To dėka klientėms pristatau kokybiškas prekes už kiek prieinamesnę kainą nei buvo anksčiau.
 
Kokia Jūsų ateities planai?
Visada sunku kalbėti apie ateitį. Niekada nesinori pasakyti daugiau, negu gali įgyvendinti.
 
Šiuo metu dėliojami planai naujai „Jan Si Fashion“ drabužių linijai „Jan Si Bride“, o neseniai pasirodžiusi Rudens/Žiemos kolekcija, tikiuosi, įsikurs moterų spintose ne vienam ir ne dviems sezonams.
 
Renston Photography Renston Photography
Renston Photography Renston Photography
Renston Photography Renston Photography
Renston Photography Renston Photography
Renston Photography Renston Photography
Renston Photography Renston Photography
 
Daugiau informacijos apie „Jan Si Fashion“ galite rasti čia arba socialinėje paskyroje „Facebook“.
 
Įsigyti S. Janelionytės kūrinius galite čia.
 
  

Žymos: Mada vyrams, Jan Si Fashion, Renston Photography

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Mergaite, galiu jus palydėti?

– Žvilgsniu, jaunuoli, tik žvilgsniu...