Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, LR ambasada Londone   |   2019-11-13

Metiniame JK bendruomenių organizacijų vadovų ir atstovų susitikime diskutuota užsienio lietuviams svarbiomis temomis

  
Metiniame JK bendruomenių organizacijų vadovų ir atstovų susitikime diskutuota užsienio lietuviams svarbiomis temomis
© organizatorių nuotrauka

Londone lapkričio 9 d. įvyko Metinis Jungtinės Karalystės bendruomenių organizacijų vadovų ir atstovų susitikimas. Jį jau aštuntą kartą iš eilės organizavo Lietuvos ambasada Jungtinėje Karalystėje.

Šiemet į ambasadą atvyko virš 70 delegatų iš 36 lietuvių bendruomenių organizacijų: šalies ir įvairių miestų (Londono, Kings Lino, Mančesterio, Lidso, Piterboro, Kingstono prie Halo, Portsmuto, Aberdyno, Birmingemo, Krolio, Visbičo, Milton Keinso) bendruomenių, profesionalų klubų, universitetų studentų bendrijų, religinių bendruomenių, skautų, šaulių sąjungų, sporto asociacijų.
Į susitikimą atvyko ir Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Užsienio lietuvių departamento direktoriaus pavaduotoja Lina Žukauskaitė, taip pat Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) komisijos pirmininkas, dr. Rimvydas Baltaduonis.
 
Susitikimo dalyviai diskutavo apie lietuviškos tapatybės puoselėjimo ir ugdymo problemas, tarėsi, kaip stiprinti bendruomenių organizacijų tarpusavio bendradarbiavimą, plėsti ryšius su Lietuva ir prisidėti prie gerovės Lietuvoje kūrimo.
 
Bendruomenių atstovai savo pranešimuose apžvelgė 2019 metais nuveiktus darbus ir pasidžiaugė pasiekimais, dalinosi bendradarbiavimo su vietos savivalda ir kitomis bendruomenėmis patirtimi.
 
Susitikime su pasididžiavimu buvo akcentuota, jog 2019 metais vykusiuose Lietuvos Prezidento rinkimuose, rinkimuose į Europos Parlamentą ir referendumuose dėl pilietybės išsaugojimo ir dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo balsavo rekordinis Jungtinėje Karalystėje gyvenančių Lietuvos piliečių skaičius – 20 tūkst., tai sudarė 36% visų užsienyje balsavusių tautiečių.
Jungtinėje Karalystėje lietuviai balsavo ir specialiai įsteigtose papildomose balsavimo vietose Kings Line, Lidse ir Rytų Londone. 2020 metais bus minimas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metis, vyks Seimo rinkimai.
 
Bendruomenių organizacijos aptarė, kaip Jungtinėje Karalystėje bus švenčiamas atkurtos Lietuvos jubiliejinis gimtadienis. Susitikimo dalyviai išklausę svečio Rimvydo Baltaduonio, pilietinės akcijos „Mūsų metas dabar“ iniciatoriaus, pranešimą „Ką lemia JK lietuvių balas rinkimuose? Labai daug!”, diskutavo, kaip skatinti čia gyvenančių tautiečių pilietiškumą ir pilietinį aktyvumą.
 
Lietuvos ambasadorius Jungtinėje Karalystėje Renatas Norkus aktyviausiems JK lietuvių bendruomenių nariams įteikė padėkas. Jis pasidžiaugė kiekvienais metais vis labiau matoma įvairialype bendruomenių veikla, stiprėjančiais jų ryšiais su Lietuva.
 
Jungtinėje Karalystėje gyvena apie 200 tūkst. Lietuvos piliečių. Čia veikia beveik 50 lietuvių bendruomenių organizacijų, asociacijų ir klubų. Taip pat yra yra nemažai kolektyvų: tautines tradicijas puoselėja Londono lietuvių folklore ansamblis „Saduto” ir tautinių šokių kolektyvas „Versmė“ Londone, tautinių šokių kolektyvas „Raskila” Piterbore, lietuvių liaudies šokių kolektyvas „Spiečius“ Šiaurės Airijoje, tautinių šokių kolektyvas „Vėtrungė“Lidse, lietuvių liaudies šokių kolektyvas „Perkūnas“ Mančesteryje.
 
Chorinio dainavimo tradicijas tęsia Lietuvių krikščionių bažnyčios Londone choras „Gausa“, mišrus choras „Motyva” Piterbore. Šiemet savo veiklą pradėjo mėgėjų teatras „Halo lietuvių teatras“.
  

Žymos: Londonas, Ambasada, Emigracija, Pasaulio Lietuviai, Susitikimas, metinis JK bendruomenių organiza

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Labai taktiškas įmonės vadovas pasikvietė pavaldinį:

– Gerbiamasis Jonai, aš tiesiog neįsivaizduoju, kaip mūsų firma gali išgyventi be jūsų, bet nuo kito pirmadienio mes pabandysime tai padaryti.