Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

2013-02-04

Švedijoje pristatytas lietuviškas filmas apie migrantus

  
Švedijoje pristatytas lietuviškas filmas apie migrantus Filmas atvirai ir iš arti atskleidžia emigrantų iš Lietuvos buitį.

Sausio 26 d. 36-ajame tarptautiniame Geteborgo kino festivalyje (Švedija) vyko lietuvių režisierės Martos Dauliūtės filmo „Antra klasė“ premjera.

Marta Dauliūtė gimė Šiauliuose. Prieš dešimtmetį išvyko į Švediją, kur 2008 m. Geteborgo kino akademijoje įgijo kino režisūros bakalaurą, o šiuo metu dirba prodiusere ir režisiere, yra Švedijos nepriklausomų kino kūrėjų asociacijos valdybos pirmininkė. Prieš ketverius metus M. Dauliūtės trumpo metražo filmas „Trys dienos“ dalyvavo Lietuvoje rengiamo Europos šalių kino forumo „Skanorama“ konkursinėje programoje. Filmo „Antra klasė“ premjera Lietuvoje 2012 m. įvyko kino forumo „Skanorama“ metu.
Šis filmas atvirai ir iš arti atskleidžia emigrantų iš Lietuvos buitį, juokina ir graudina saviironija ir nuoširdumu. Priverčia tapatintis su filmo herojais net tuos, kurie lyg ir nepriklauso „antrai klasei“. Tai kartu ir nūdienos dokumentas apie socialinę klasę ir pagarbą, darbo ir žmogaus vertę, atveriantis galimybę pažvelgti į emigracijos problemą globalizacijos pagimdytų santykių fone.
 
Kūrybinė komanda ketina aktyviai dalyvauti tolimesnėje filmo distribucijoje, neapsiribojant vien kino pristatymais tradiciniu formatu, bet ir inspiruojant diskusijas emigracijos tema skirtingoms auditorijoms, kurioms ši tema aktuali.
 
 
  

Žymos: Švedija, Emigracija, Emigrantai, Anglija

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Godus moka du kartus. Bukas moka tris kartus. Mokesčių mokėtojas moka visada.